PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!

*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

kastracija / sterilizacija

Go down

kastracija / sterilizacija

Objavlja  guest on Pet 23 Dec 2011, 04:03

Kastracija / sterilizacija sivega žakoja, da ali ne? :scratch:

Ali se res s tem zmanjša možnost stresa, koliko mora biti žako maksimalno star da se to "splača" narediti? :study:

Kje je to možno opraviti in koliko je cena posega?? šokiran

Lp cheers

guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 68

Nazaj na vrh Go down

Re: kastracija / sterilizacija

Objavlja  Alojzij on Pet 23 Dec 2011, 04:59

Žal meni ti posegi pri pticah niso znani in tudi kaj veliko o tem nisem slišal. Ker je to dokaj
veterinarsko vprašanje, bom ob priliki povprašal veterinarja. Dotični veterinar se precej ukvarja z pticami in
ostalimi eksotičnimi živalmi, zato bo sigurno vedel kako zahteven in učinkovit je omenjeni poseg pri pticah. nasmeh
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 61

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  guest on Pet 23 Dec 2011, 05:10

Hvala Alojzij. Danes sem bil v eni od trgovin z malimi živalmi in mi je prodajalka govorila o tem. Omenila mi je eno veterinarko iz LJ in njenega pomočnika (če sem prav razumel), ki sta baje eksperta na temu področju. Če kaj izveste, se priporočam.

Lp

guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 68

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Maja on Pet 23 Dec 2011, 10:30

Veterinarji, ki so za to najbolj usposobljeni, so po mojem mnenju na veterinarski fakulteti, v Mestem logu, v Ljubljani.

Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  piolina on Sre 23 Jan 2013, 05:43

Pozdravljeni,
doma imam samičko Sivga žakoja, ki je stara približno 25 let in mi je šele pred letom in pol prvič znesla jajce. Namreč dobila sem jo iz divjine in do tega trenutka sem mislila, da je fantek. Smo pa imeli velike težave, ker sama, brez pomoči veterinarja, jajčka ne more znesti, ker ima nekako narobe speljan kanal. Zato je bila obvezna veterinarska pomoč in glede na to, da sem iz Portoroža, sem imela velike težave, ker sem morala papigo peljat v Ljubljano.
Je bila zelo boga, ker je pot dolga, ona pa je imela tudi visoko vročino in spodaj pri repu ji je viselo jajce na pol ven. Nam pa ni niti na kraj pameti padlo, da bi to lahko bilo jajce. Zjutraj smo opazili, da ji nekaj visi izpod repa in, da je malček krvavo. Seveda pomisliš takoj na najslabše. Klicali smo takoj na Veterinarsko ambulanto Koper in so nas povezali z Veterinarsko fakulteto v Ljubljani, Mestni Log, ker v Kopru še nismo imeli veterinarja za eksotike.
In ko sem prišla v Lj, sem si oddahnila, ker mi je veterinar takoj rekel da: 'Mislim, da je vaš Koko Koka :-)'
No in takrat mu je moral dati narkozo in s posegom vzeti jajce ven. Čez 3 mesece se je zgodba ponovila. Tokrat smo ga peljali samo do Kopra, ker smo dobili tudi tukaj veterinarja.
Zato mi je veterinar v Ljubljani svetoval, da ga kastriram in mi je ponudil dve opciji: - trajna kastracija,
- ali pa začasna, ki je veljala za 1 leto. Pri slednij vstavijo papigi eno majhno cevko, ki se razgradi v prsni koš. Je pa seveda ta drugi poseg lažji. Jaz sem se odločila za to varijanto. Tako,da v maju bo eno leto mimo in naprej ne vem kako se bom odločila.
So pa vsekakor veterinarji na Veterinarski fakulteti daleč najboljši za te vrste papig.
Lp.
piolina
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 09/04/2011
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down