PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izguba perja in sum na infarkt

2 posters

Go down

Izguba perja in sum na infarkt Empty Izguba perja in sum na infarkt

Objavlja  Hrcek Tor 08 Maj 2012, 04:35

Pozdravljeni!

Na vas se obračam z naslednjim problemom. Bratov kanarček je v zadnjih dveh tednih začel izgubljati perje. Temu na začetku ni nisem posvečala veliko pozornosti, saj sem na tleh okrog kletke videvala v glavnem le majhna, puhasta peresa. Vendar sem pred dnevi opazila, da je izgubil tudi veliko daljših repnih peres in peses v krilih. Ne vem kako bi povedala, a od teh peres v krilu so ponekod ostale le osti, pač ta trdi, srednji del peresa. Če se nekako čudno postavi se mu skozi perje dejansko vidi koža. Danes zjutraj pa sem videla, da si je na obeh straneh telesa, na predelu med krilom in glavo poskušal izruvati nekaj malih osti, ki o ostale od peres in si pri tem na obeh straneh naredil manjši rani, izkljuvani do krvi. Kaj lahko storim proti izgubljanju perja?

Naj povem še, da gre za samčka, oranžnega kanarčka, star pa je 5-6 let, ne vem natančno.

Naslednja stvar se je zgodila to popoldne in sicer je kanarček padel s prečke na dno kletke, bil tam cel razkrečen in je samo zeval s kljunom. Sumim, da je šlo za infarkt, saj se je podobno začelo dogajati enemu izmed naših prejšnjih kanarčkov. Še to popoldne je preden je prišlo do tega, skakal po kletki, se basal z jajčno hrano, ki sem mu jo pripravila za danes, pel - skratka, bil je živahen kot običajno. Zdaj je povsem miren, čepi na prečki, malo skoči do sklede s hrano, do vode in potem spet čepi. Njegovo ravnotežje je sicer ok, tudi hrope ne. Ne vem, kaj sploh lahko storim proti temu, če ga je res zadel infarkt. Tistega prejšnjega kanarčka je zadel 3x in je tudi poginil zaradi tega.

Že vnaprej hvala za odgovore, mnenja, nasvete! Upam, da nisem preveč zmedeno napisala vse skupaj in da mi boste lahko pomagali. nasmeh
Hrcek
Hrcek
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 07/05/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja in sum na infarkt Empty Re: Izguba perja in sum na infarkt

Objavlja  Gost Tor 08 Maj 2012, 04:55

Hrcek pozdravljena na forumu!
Glede kanarčka in izgubo pirja: da kanarčki izgubijo pirje ob nepravem času je lahko več vzrokov.
1. Če pride do prevelike spremembe temparature se prične golitev ob nepravem času.
2. Lahko, da mu manjkajo pomembne snovi. Taki ptici običajno primankuje vitaminov in rudninskih snovi.
3. Nenormalna golitev se prične tudi če je ptica izpostavljena preveliki vlagi, prepihu, ali če pretiravamo z zdravili!

Normalna golitev traja 6-8 tednon, nenormalna pa 3 mesece. V tem času kanarček ne poje in ni ploden! 😢

Upam da sem ti kaj pomagal! mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja in sum na infarkt Empty Re: Izguba perja in sum na infarkt

Objavlja  Alojzij Tor 08 Maj 2012, 05:07

Vsako leto enkrat je normalno, da kanarčki zamenjajo perje. To se običajno zgodi v poletnih mesecih po končani paritveni sezoni. Zaradi različnih vzrokov se to dogodi lahko izven običajnih terminov. V obdobju menjave perja (traja 2 meseca) so kanarčki neplodni in samčki tudi ne pojejo. Osti ki jih omenjaš so tulci novih peres. Pero namreč izraste zavito v nežen ovoj, podoben parafinu ali vosku. Stari tulci bi ostali v koži le v primeru, če se pero odlomi pa še to samo do prve redne menjave perja.
Glede infarknih znakov pri kanarčku ne bi mogel pomagati , le z jajčno hrano sedaj prenehaj in preidi na semensko in zelenjavo. Seveda ne pozabi na mineralni pesek ( ne običajni pesek za potleh)ter dodajaj tudi vitamine. nasmeh


Nazadnje urejal/a Alojzij Tor 08 Maj 2012, 05:09; skupaj popravljeno 1 krat
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja in sum na infarkt Empty Re: Izguba perja in sum na infarkt

Objavlja  Hrcek Tor 08 Maj 2012, 05:09

Ja, bil je na prepihu ta vikend. Je bilo v bajti izredno stanje in smo samo letali gor in dol, na malega smo pa pozabili, osli eni. jokanje Torej, če mu v prehrano začnem dodajati vitamine in minerale, si bo najverjetneje opomogel? A to lahko kupim v trgovini za živali, ali moram prav do veterinarja, da mi on da kaj? Sicer ima dokaj pestro prehrano, ampak bi bilo verjetno bolje, če bi zdaj dobil bolj koncentrirano. Ali pač ne?

EDIT: Nisem videla, da je priletelo novo sporočilo nasmeh

Iz teh tulcev se bodo torej razvila nova peresa in potem praktično ni nobenega problema? nasmeh Ker tisti nam krilih so res dolgi in se mi je, da se je perje nekako "odskubilo" stran od tega tulca. Mi lahko morda še svetujete za kakšne dobre vitamine in minerale oz. njihovo mešanico, da grem ponjo jutri?

Miško in Alojzij, najlepša hvala, super sta! nasmeh
Hrcek
Hrcek
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 07/05/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja in sum na infarkt Empty Re: Izguba perja in sum na infarkt

Objavlja  Gost Tor 08 Maj 2012, 05:42

Vitamine lahko kupiš v trgovini za živali.
Samo ptico je obvezno treba opazovati koliko vode popije recimo če ptica popije malo vode in daješ malo vitaminov v vodo ni včinka. Če pa daš preveč vitaminov v vodo pa jo ptič pije veliko mu to lahko škoduje! šokiran jokanje
Zato bo čisto v redu če ima v posebni posodici pesek in ne bo treba nobenih zdravil.
Boš videla čez nekaj časa bi se moralo stanje izboljšati.
Lahko mu pa tudi zelenjave daš malo več ker so v njej vitamini samo ne pretiravaj ker lahko dobi drisko. mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja in sum na infarkt Empty Re: Izguba perja in sum na infarkt

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu