PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

koliko semena dnevno

2 posters

Go down

koliko semena dnevno Empty koliko semena dnevno

Objavlja  perla Ned 24 Feb 2013, 00:51

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, koliko semena naj bi skobčevka pojedla dnevno? Jaz mu dnevno zamenjam semena (v izobilju jih ima - kolikor želi), vsak dan tudi košček jabolka in listek solate ali radiča ter seveda dnevno sveža voda. Moram pa reči, da je nor na semena in jih non-stop zoblje, tako da je že kar obilen in težko leti. Semena kupujem različna (mešanice za skobčevke) in vse ima zelo rad. Nikjer ne zasledim, koliko semena naj bi skobčevka dnevno sploh pojedla.
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

koliko semena dnevno Empty Re: koliko semena dnevno

Objavlja  _Tamara_ Ned 24 Feb 2013, 20:31

Pozdravljena, perla!

Ni predpisano, kakšno količino dati dnevno, ptica si tako vzame toliko, kolikor potrebuje. Bi pa ti odsvetovala dajanje sadja vsak dan, saj vsebuje sladkorje in zato deluje redilno, povzroči lahko tudi drisko, tako da bodi pozorna pri tem. Tudi te palčke, na katerih so "prilepljena" semena, so bolj slabe kot dobre za ptice (spet vsebujejo sadje in med) in pri redni uporabi prav tako povzročajo debelost. Jaz raje kot že vnaprej pripravljene mešanice semen za papige ločeno kupujem semena v bio trgovinah ali večjih nakupovalnih centrih (rumeno proso, divje rdeče proso, oluščen oves,...) in mojima skobčevkama poljubno zmešam semena v posodicah ali pa katera ponudim samostojno, saj so ta semena brez dodatkov. Debelost tako kot za človeka tudi ni dobra za ptico, zato bi nujno morala poskrbeti za njeno gibanje - ima v kletki in zunaj kletke igrače, ki spodbujajo plezanje in s katerimi se lahko igra? Na ta način ptica "telovadi", pa še zamoti se hkrati, bi pa vsekakor bilo bolje, da bi imela 2 skobčevki kot pa le eno, saj skobčevke, če nimajo še kakšne ptičje družbe in zadostnega tvojega ukvarjanja z njo, rade postanejo depresivne in potem le še zdolgočaseno čepijo na palčkah, v družbi so pa prav živahne.
Poskusi mu ponuditi tudi več zelenjave: jaz v plastična korita posejem baziliko, vrtno krešo, majaron, pšenico (za pšenično travo) in jima jaz ponudim ali pa si kar sama postrežeta, ko sta izven kletke nasmeh . Predvsem čez zimo je to dobro, ko na vrtu nimamo svoje zelenjave (razen najpogosteje solate).
Priporočam ti, da obiščeš to stran: http://nasemaleskobcevke.wordpress.com/. Tukaj boš našla vse o skobčevkah: seznam hrane, oskrba, zdravje,...

P.S.: koliko pa je tvoja skobčevka stara?

Lep pozdrav,

Tamara
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

koliko semena dnevno Empty Re: koliko semena dnevno

Objavlja  perla Ned 24 Feb 2013, 21:18

Pozdravljena, Tamara.
Moja skobčevka (samček) je star 4 leta. Kupila sem ga pri rejcu, ko mu je bilo 6 tednov. Moram reči, da mu sicer dam vsak dan jabolko, vendar se ga res skoraj ne pritakne. Ravno tako imam jaz posejana zelišča, ki jih pa redkokdaj obišče. Ima veliko kletko, razne igrače, dvakrat dnevno se tudi leti izven kletke. Čeprav je postal bolj lenušček, ko je pa tak jedec :-) Pri nas je vedno kdo doma, tako da mislim, da mu ni dolgčas. Mogoče mu bomo pa vseeno res kupili žensko družbo...
Lp
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

koliko semena dnevno Empty Re: koliko semena dnevno

Objavlja  _Tamara_ Ned 24 Feb 2013, 21:58

Potem pa mu res manjka družba še ene skobčevke nasmeh . Je pa tudi res, da je značaj vsake skobčevke drugačen. En moj samček je zelo živahen in ogromno leta, ta drugi je pa bolj len, vendar ga ta prvi potegne zraven in tako skupaj letata. Sem pa sigurna, če bi ta moj bolj len samček bil sam, bi se tudi dosti manj gibal.
Saj je človeška družba zelo pomembna, ampak skobčevke so jatne ptice in že nagonsko iščejo svojo družbo. Res ti svetujem, da mu pripeljete družbo. Ne moreš verjeti, kako živahno in še bolj zanimivo postane, če imaš dva, kot pa samo enega. Takrat tvoj samček ne bo ves čas razmišljal o hrani, ker se bo zamotil s svojim prijateljem/prijateljico.
Glede zelišč pa še vztrajaj, saj jih vse skobčevke obožujejo in verjamem, da jih bo vzljubil.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

koliko semena dnevno Empty Re: koliko semena dnevno

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu