PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poškodovano krilo

4 posters

Go down

Poškodovano krilo Empty Poškodovano krilo

Objavlja  Aliu Ned 30 Jun 2013, 09:05

Pozdravljeni!
Danes sem opazila, da moja skobčevka težko leti oz. zelo čudno leti, kot da bi ga bolelo krilo.
Ko pristane se obrne h krilu in ga malo "strese".

Jutri ga bom pelala k veterinarju. Skrbi me da ima zlomljeno krilo, saj ne more dolgo leteti.
Ali bi lahko bila samo manjša poškodba krila ali kaj drugega?

Mogoče se vam zdi uprašanje zelo "bedno", a se prvič spopadam s kakšno poškodbo pri
skobčevki :/
Aliu
Aliu
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 09/08/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  _Tamara_ Pon 01 Jul 2013, 02:05

Pozdravljena!

Se je mogoče na kakšni igrači zapletel ali kam zaletel? Težko bi rekla, da bi imel zlomljeno krilo, v tem primeru niti leteti verjetno ne bi mogel.
Če se ti mogoče pusti prijeti z roko, bi lahko krilo na hitro pregledala, če je kaj vidno.
Sama še nisem imela takšnega primera, tako da težko rečem, kaj bi bilo krivo. Moji skobčevki težje letita samo takrat, ko jima peresa iz kril izpadajo in zadaj rastejo nova, pa tudi zvok pri letenju je takrat drugačen.

V vsakem primeru bi tudi jaz skobčevko peljala na pregled.
Poročaj, kako bosta zrihtala mižikanje.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  Aliu Pon 01 Jul 2013, 03:47

Mislim da se ni nikamoor zaletel, saj zelo lepo pristane tam kjer ve da lahko.
SDedaj menja perje, mogoče je to to nasmeh
Še zmeraj je zelo živahen, a ga danes še nisem uspela spustiti iz kletke, saj je zelo vroče in so okna odprta.
Zvečer ga bom spustila, da vidim kako leta in če je enako kot včeraj, bo za vsak slučaj šel jutri
na pregled nasmeh

Poročam kako bo !
Aliu
Aliu
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 09/08/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  _Tamara_ Pon 01 Jul 2013, 04:00

No, potem pa sem sigurna, da je krivo izpadanje (zato slabše in nestabilno letijo, običajno tudi težje letijo v višino, ker ni takšnega upora, ko zamahnejo, saj se vsako manjkajoče pero pozna) in rast novih peres (zato toliko "praskanja") nasmeh. Veš, da jih ti "štopli", kot temu jaz pravim, zelo srbijo pa tudi motijo.
Sicer bo pa slabše letel toliko časa, dokler mu ne zraste novo pero nasmeh.

Če pa nisi sigurna, pa vseeno raje na kontrolo.

Se slišimo, ko bo kaj novic!
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  _Tamara_ Ned 07 Jul 2013, 19:26

Pozdravljena!

Kako je s skobčevko? Si šla z njim na pregled?
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  Aliu Ned 07 Jul 2013, 22:40

Ni bilo potrebe, saj je bil še zmeraj zelo živahen in igriv, in tudi ni kazal več, kot da bi ga bolelo krilo nasmeh
po kletki polni perja pa sem predvidevala da je tako kot si rekla in sedaj že bolje leta in tudi ne obrača se h krilu ko pristane zelo vesel


se pa še zmeraj malo čoha in perja je po hiši ogromno haha zelo vesel
ravno sedaj veselo čivka in oponaša moje žvižganje in se igra z vrvico ki jo ima v kletki ( ZELO je nadarjen za žvižganje in se hitro nauči novih zvokov - govorjenje mu pa ne gre a vseeno vztajam :$ )

Hvala za pomoč in nasvete! Ta forum mi je že velikokrat pomagal, da sem izvedela kaj uporabnega in pomembnega!
Prav vesela sem da obstaja zelo vesel 

Aliu
Aliu
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 09/08/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  _Tamara_ Ned 07 Jul 2013, 23:27

Super, da je z njim vse v redu nasmeh.
Ja, čohal se bo še en čas, dokler se mu vsa peresa ne razprejo oz. obodi okoli njih ne počijo. Tako pač je s perjem, ampak sesalec reši problem nasmeh.

Glede govorjenja pa imaš prav, da vztrajaš. Če žvižganje oponaša, potem ima vse možnosti, da bo tudi govorit začel. Tudi pri moji skobčevki se je najprej začelo z žvižganjem, zdaj pa že ima kar nekaj besed na zalogi mižikanje. Najlažje se bo za začetek naučil kratke besede do 4 črk (npr. moj je začel s "Koki", čez čas pa že "Zdravo!", "Kaj je, Koki?", "Pridi, pridi",...), sicer pa se normalno pogovarjaj z njim in bo že sam izbral tiste besede, ki mu bodo všeč nasmeh.

Tudi jaz sem veliko izvedela o skobčevkah ravno s tega foruma in z veseljem tudi odgovorim na vprašanja, če le vem svetovati.

Če bodo kakšne novosti pri tvoji skobčevki, pa piši, vedno rada preberem, kakšne vragolije počnejo ti mali navihanci Skobčevka 3 .
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  Aliu Ned 15 Sep 2013, 04:05

No da se po parih mesecih malo javim nasmeh

Čopi je očitno res menjal perje zelo vesel  glede govorjenja, mu še ne uspeva, zdi se mi da občasno slišim da probava reči "moj, moj" ker mu to skos govorimo in tudi to zelooo rad sliši haha zelo vesel začel pa je oponašati zvok fotoaparata od mojega telefona, niti ne vem gdaj se je naučil ampak očitno mu je ta zvok zelo ušeč :Dzdaj na polno "osvaja" kot moja mami pravi, ker najprej zažvižga potem pa "slika" nasmeh

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/28/qhml.jpg/

Obožuje morske prašičke oz. vsako žival, ki ga pride pogledat. Najraje bi kar kletko podru da bi se lahko prišel vn igrat nasmeh
Včeraj ga je prišel pogledat od novih sosedov maček (zelo nepričakovano! ), in on je hodil iz ene strani kletke na drugo stran in mu čivkal in ga osvajal. Muc je dal glavo h kletki, on pa mu je dal kar lupčka. Sploh se ga ni bal šokiran

http://shrani.si/f/3r/A4/q66nKOf/dsc02272.jpg

Se pa kar hitro uči, mislim pa da bo kaj kmalu dobil družbo še ene skobčevke nasmeh

Lep pozdrav vsem Skobčevka
Aliu
Aliu
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 09/08/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  _Tamara_ Ned 15 Sep 2013, 07:56

Zdravo!

Lepo, da si se javila nasmeh.

Kak je Čopi luštn, še sploh na tisti sliki z morskima prašičkoma. Tvoj papagaj je pa res nekaj posebnega nasmeh.
Sigurno bo počasi začel govorit, pač rabi nekaj časa, ampak ne obupat.
Pa da je tako neustrašen... Zgleda, da mu res samo še manjka družba njegove vrste, takrat bo šele vesel mižikanje.
Upam, da se še slišimo kaj nasmeh.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  Aliu Ned 15 Dec 2013, 04:24

Čopi je pred parimi tedni spregovoril prve besede! zelo vesel reče: "moj, moj"
kako sem ponosna zelo vesel

Zdaj pa me zanima:
Nameravam kupiti še eno skobčevko, ampak me je strah, da se bosta potem ukvarjala samo sama med seboj in
ju jaz ne bom več zanimala. Imela sem idejo, da bi novo skobčevko najprej imela v drugi kletki in v drugem prostoru,
ter jo navadila nase, da pride na prst itd. , ter ju šele kasneje dala v isto kletko.

Če mi lahko prosim kaj svetujete, ker si želim, da bi bila oba navajena na človeško roko in družbo (Čopi je namreč
trenutno zelo družaben papagaj), in da bi nas tudi obravnavala kot družinske člane.

Rada bi da ima družbo svoje vrste in hkrati, da se oba "ukvarjata" z mano.

Kakšen nasvet ?

Hvala za odgovor že vnaprej!
Aliu
Aliu
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 09/08/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  _Tamara_ Ned 15 Dec 2013, 06:29

Zdravo!

Lepo, da si nas obvestila, kako Čopi napreduje nasmeh.

Super, da je začel govorit nasmeh! Sem ti rekla, da sigurno bo mižikanje, ker s kakršnimkoli oponašanjem že kaže znake na to. Počasi bodo že nove besede na vidiku...

Glej, jaz imam 2 samčka, ki sem ju kupila v razmaku 3 mesecev (tolikšna je tudi starostna razlika med njima) in sploh ni nobenega problema, da jima ne bi bila več zanimiva. Onadva sta drug drugemo za družbo v kletki in izven nje, ampak me "obrajtata" vsak trenutek. Veliko je pa tudi odvisno od značaja skobčevke: npr. Koki je pogumen, ne zameri, če ga primem v roko ali včasih spodim z mesta, ko nagaja nasmeh, Buček pa je bolj previden in je vedno rad v družbi Kokija kot pa, da bi bil sam na kakšnem mestu.

Glede na to, da je Čopi že čisto domač, boš imela zelooooo olajšano delo s prihodom nove skobčevke, ker bo posnemala Čopija, zato se te bo hitreje navadila, zapostavljena pa ne boš v nobenem primeru, če se boš le redno ukvarjala z njima, pa naj bo to ponujanje hrane z roke, pogovarjanje,...

Lahko poskusiš imeti kletko z novo skobčevko ločeno od Čopija, vendar dvomim, da boš s tem kaj naredila, ker se bo zvok od Čopija slišal v druge prostore in boš zato težko privabila pozornost skobčevke nase nasmeh. Ko sem jaz pripeljala Bučeka domov in postavila eno kletko zraven druge (sem ju imela za ziher ločena vsakega v svoji kletki, da ne bi prišlo do kakšnega nepotrebnega pretepa na začetku nasmeh), sta se takoj ujela, Koki je bil celo tako navdušen, da sem ga morala spustiti iz kletke, da je šel pozdravit novega prijatelja, še celo k njemu v kletko je šel, česar sploh nisem pričakovala.

Vsekakor pa večjega veselja Čopiju in tudi sebi ne boš mogla narediti, če boš pripeljala še eno skobčevko Skobčevka, tako da kar pogumno mižikanje.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  Aliu Pon 16 Dec 2013, 00:12

Rade volje delim takšne novosti zelo vesel

Hvala za to informacijo, sem se kar razveselila, ko sem to prebrala zelo vesel
potem pa mislim da ne bo problem zelo vesel bo pa vesel ker bo imel družbo! zelo vesel

Me pa še zanima kako je z govorjenjem.. bo Čopi še naprej pobiral vse kar mu je ušeč in se
učil novih besed ali se bo to naenkrat ustavilo ?

Aliu
Aliu
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 09/08/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  _Tamara_ Pon 16 Dec 2013, 03:06

Brez skrbi, še naprej se bo učil novih besed nasmeh.

Ker Čopi govori, je velika verjetnost, da bo druga skobčevka tudi.
Tako se je tudi moj Buček od Kokija naučil, sicer ne zna toliko besed kot Koki, ampak govori pa le nasmeh.

_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  Tashi. Pon 26 Maj 2014, 23:05

Zdravo,

naša skobčevka, ki je stara cca. 3 mesece, je do pred nekaj dnevi bila zelo živahna, kletko je imela čez dan odprto, saj je najraje bila zunaj ter letela iz enega konca na drugega. Pred nekaj dnevi pa smo opazili da ni več mogla leteti v višino, pristala je kar na tleh. Od takrat je vedno v kletki, ni več živahna kot je bila. Pregledali smo ji krila vendar se ni nič videlo narobe. Danes pa sem opazila da ima desno krilo bolj odmaknjeno od drugega. Verjetno ima poškodovanega. Zanima me kaj svetujete, se to samo "pocajta" ali je treba k veterinarju? Pripenjam slikico.

Poškodovano krilo 2nuhp9x
Tashi.
Tashi.
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 19/10/2013
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  _Tamara_ Tor 27 Maj 2014, 03:09

Pozdravljena!

Možno je, da je kje udarila s krilom in jo boli. Zlomljeno skoraj ne bi smelo biti, glede na to, da je še vseeno lahko letela, čeprav ne v višino.
Če ne bo v nekaj dnevih boljše, bi res bilo dobro obiskati veterinarja.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  rozica Pon 08 Avg 2016, 04:01

Pozdravljeni,
Tudi jaz mislim, da ima moja 4 letna skobcevka poskodovano krilo. Zjutraj je bilo se vse ok, vendar ko je zelela odleteti nazaj v kletko, je namesto na kletki pristala v steni. Ni izgledalo, da bi se zaletela mocno, pa vendar... zdaj popoldan pa sem opazila da je zelela zleteti nazaj v kletko in je pristala na tleh. Na zacetku sem mislila, da zeli malo raziskovati po tleh, saj je hodila sem in tja. Kasneje je zelela zleteti, vendar se je dvignila le 10 cm od tal in ponovno pristala po tleh. Tako sem postala bolj pozorna. Parkrat je se poskusila vzleteti, nato pa sem jo sama dala v kletko. Trenutno jo opazujem, da se umiva in desnega krila ne more dvigniti. Dvigne ga le za malenkost, vendar se pod njim ne more umiti.
Mislite, da je lahko krilo zlomljeno? Sem iz Maribora in ce bi kamorkoli peljala svoji skobcevki k veterinarju je to samo v Muto k g. Golobu, razen ce poznate se kaksnega veterinarja, ki jenspecializiran za ptice v blizini Mb?
Ker je do Mute kar dolga pot, me najprej zanima kaj vi mislite glede krila... :/
Hvala in lep pozdrav!
rozica
rozica
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 26/07/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  rozica Pon 08 Avg 2016, 04:06

Pozdravljeni,
Tudi jaz mislim, da ima moja 4 letna skobcevka poskodovano krilo. Zjutraj je bilo se vse ok, vendar ko je zelela odleteti nazaj v kletko, je namesto na kletki pristala v steni. Ni izgledalo, da bi se zaletela mocno, pa vendar... zdaj popoldan pa sem opazila da je zelela zleteti nazaj v kletko in je pristala na tleh. Na zacetku sem mislila, da zeli malo raziskovati po tleh, saj je hodila sem in tja. Kasneje je zelela zleteti, vendar se je dvignila le 10 cm od tal in ponovno pristala po tleh. Tako sem postala bolj pozorna. Parkrat je se poskusila vzleteti, nato pa sem jo sama dala v kletko. Trenutno jo opazujem, da se umiva in desnega krila ne more dvigniti. Dvigne ga le za malenkost, vendar se pod njim ne more umiti.
Mislite, da je lahko krilo zlomljeno? Sem iz Maribora in ce bi kamorkoli peljala svoji skobcevki k veterinarju je to samo v Muto k g. Golobu, razen ce poznate se kaksnega veterinarja, ki jenspecializiran za ptice v blizini Mb?
Ker je do Mute kar dolga pot, me najprej zanima kaj vi mislite glede krila... :/
Hvala in lep pozdrav!
rozica
rozica
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 26/07/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  _Tamara_ Pon 08 Avg 2016, 09:20

Pozdravljena!

Glede na to, da tvoja skobčevka po nekaj poskusih ni uspela zleteti s tal na kletko in se težko čisti po krilu, je možno, da jo krilo le boli in ga zaradi bolečine zelo malo premika.
Če pa v nekaj dneh ne bo čisto nobene izboljšave, bi jo na tvojem mestu peljala na pregled.

Žal tudi jaz ne poznam nikogar drugega kot pa g. Goloba na Muti.

Poročaj, kako bo!
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Poškodovano krilo Empty Re: Poškodovano krilo

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu