PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zacetnica

2 posters

Go down

Zacetnica Empty Zacetnica

Objavlja  EM Pon 30 Jun 2014, 01:36

Kupila sem pri rejcu 3 skobcevke. Spol se ni znan oz enemu se ze malo barva na modro, najmanjsi ima roznato nad kljunom???, najstarejsi pa belino nasmeh ve kdo, kateri spol so? Po obnasanju se mi zdi, da je ta z belim nosom pupa.
V glavnem se mi zdaj ze vsi pustijo pobozat, eden mi gre tudi na prst. Imam jih 1mesec.
Kletka je mere: d 57/ s 36/ v 69. Kupujem jim novo kletko, zelim cim vecjo. Ker pa najdem za skobcevke same majhne kletke, me zanima, ce lahko kupim kletko za veliko papigo, me pa potem skrbi razmik med resetkami? Koliko je lahko najvec?
Sicer so moje skobcevke dosti spuscene; ko je toplo, jih imam dopoldne na terasi, kjer sem tudi jaz, celo popoldne pa letajo po stanovanju. Glede prestavljanja kletke , me je bilo strah zaradi stresa, pa so vesele, ko jih prinrsem na teraso, niso prestrasene. Izgleda, so se navadile.
Zanima me se sledece.. Ko jih imam spuscene, grickajo omare. Mene to ne moti, me pa skrbi, sploh za kzhinjske omare, ker so bile letos prebarvane in barva pac ni zdrava. Kaj lahko naredim? Zdaj pomoje te barve ne pojedo ampak le spraskajo z kljunom? Sicer bi imele tezave z prebavo verjetno?
Pa se nekaj. Berem, da se skobcevke, ne glede na spol, med sabo razumejo. Za moje ne bi mogla reci. Saj se tudi cistijo in kljunckajo, se pa pogosto tudi sprickajo nasmeh
To bi bilo zaenkrat vse, ce se mi pa kaj ne bo jasno, pa zopet pisem nasmeh lp
EM
EM
Član
Član

Število prispevkov : 26
Datum registracije : 17/01/2014
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zacetnica Empty Re: Zacetnica

Objavlja  _Tamara_ Čet 03 Jul 2014, 05:39

Zdravo!

Glede barve nosnic je bolje še malo počakati, da se dokončno obarva, takrat je najbolj ziher nasmeh.

Kletka za velike papige je čisto neprimerna, ker se lahko skobčevka med rešetkami zagozdi, zato kupi le tako za manjše papige z razmikom največ 1 cm. Jaz sem mojima skobčevkama kupila kletko od firme SAVIC v Premium Petu (cena kletke + stojala je bila 220 EUR): http://www.cagesworld.co.uk/p/Savic_Bird_Residence_60.htm, mere kletke so 85cm D x 50cm Š x 102cm V in je super kletka. Dokupila sem edino še stojalo, da je kletka na koleščkih, dvignjena in bolj praktična za premikanje po potrebi.

Glede na to, da so tvoje skobčevke še zelo mlade, je za to starost kar značilno kljuvanje vsega, kar jim je všeč. Dobro za njih gotovo ni, da kljuvajo elemente, saj nekaj od tega sigurno tudi pojedo in ni nujno, da se posledice takoj pokažejo. Najbolje bi bilo, če bi jih lahko imela spuščene v katerem drugem, bolj varnem prostoru. Si jim poskusila nastaviti leseno stojalo z več palčkami zanje, na katerih so tudi igrače? Tam bi se potem več časa zadrževale in sčasoma pozabile na omare; če pa bi jim na to stojalo večkrat dala kakšen posladek (npr. majhen košček bara), bi jih gotovo premamilo in bi stojalo bilo zelo obiskano (trik je deloval tudi pri mojima skobčevkama) nasmeh.

Občasno kreganje med skobčevkami je čisto normalno, še sploh, če so 3 nasmeh. Seveda si vmes nagajajo, pocukajo za rep, tu in tam malo kljunejo, ampak to je vse v mejah normale. Pozorna bodi le, če bi slučajno prišlo do pravega pretepa, saj takrat to ne bi bila več igra in lahko za katero skobčevko to postane usodno! Sicer pa jim daj čas, da se navadijo ena druge, jih imaš le komaj 1 mesec mižikanje.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Zacetnica Empty Re: Zacetnica

Objavlja  EM Pon 11 Avg 2014, 05:20

Zivjo. Hvala za obsezen odgovor. Se pa zopet javljam nasmeh
Glede spola naj povem, da se nisem motila, sicer se nimajo cisto obarvano, se pa na naravni svetlobi lepo sveti modra barva nasmeh razen Lili, ki ima se vedno popolnoma belo in je najstarejsa.
Glede kreganja, hja, moja dva poba sta vedno bolj poredna. Lili vleceta za perje, za rep, se skljuvajo vse povprek. Zdi se mi, da Lili poba nista vsec. Kot sem ze napisala, so cele dneve spusceni in tudi takrat se Lili drzi bolj zase. Ne vem pa, kdaj postane resno?
Lili jasno kaze, da ji gresta poba na zivce, sploh Sky, ki je toliko bolj nagajiv kot pa Tincek.
Zadnje dni tudi opazam, da Tincek nonstop maha z repom v levo in desno? Kaj naj bi to pomenilo?

Da se pohvalim moje lepotce.. Lili lepo ponavlja zvoke - dolocenw zvizge in lubcke.. Danes sem Tinceka prvic slisala, da govori. Ne vem kaj, ker preden sem jaz pogruntala, da je to zvok govorenja, je bilo ze konec nasmeh

Zelo sem vesela, da sem si jih umislila. So zelo zamimivi in si ne predstavljam vec dneva brez njih. So prav prisrcni, tudi ko se derejo zelo vesel
Tincek je pravi sportnik, dela prevale, odlocno se trudi stat na eni tacki.
Sky je bil v prejsnem zivljenju sigurno mehanik zelo vesel vse kar se da, pokvari, vse kar je zasravfano, odsravfa nasmeh))
Lili je pa mestna dama. Ugledna, mirna, samo se klobucek ji manjka nasmeh)

Lp vsem ljubiteljem teh precudovitih bitij nasmeh
EM
EM
Član
Član

Število prispevkov : 26
Datum registracije : 17/01/2014
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zacetnica Empty Re: Zacetnica

Objavlja  _Tamara_ Pon 11 Avg 2014, 22:17

Zdravo!

Do končne barve nosne gube se lahko še barve vmes spreminjajo, tako da ni nujno, da je na koncu takšnega spola, kot najprej kaže nasmeh.

Za vlečenje za rep in kljuvanje je vzrok še njihova mladostniška razigranost, malo pa tudi nagajanje nasmeh. Zdaj so pač v takšnem obdobju, se pa s starostjo vse skupaj omili. Če bi pa se igra spremenila v kaj resnejšega, bi takoj vedela, brez skrbi, saj se takrat običajno našopirijo, kljuvajo, frčijo in s kremplji napadajo drugega, prisotni pa so tudi neobičajno zvoki.

Tako kot imamo ljudje različne karakterje, jih imajo tudi živali, zato mogoče izgleda, da Lili ni preveč všeč njuna družba. Ampak daj jim še čas, včasih traja po nekaj mesecev, da se navadijo ena na drugo mižikanje.

Kaj bi bil vzrok mahanja z repom sem in tja, pa žal ne bi vedela, lahko bi bilo od veselja. Če je skobčevka živahna, redno jé in se čisti, potem ni razloga za skrb mižikanje.

Več kot se boš ukvarjala in pogovarjala z njimi, hitreje se te bodo navadili in se naučili besed. Počakaj še malo, pa bo Tinček že bolj razločno izgovoril besedo.

Želim ti veliko veselja s tvojimi navihanci!
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Zacetnica Empty Re: Zacetnica

Objavlja  EM Pon 11 Avg 2014, 23:44

Hej. Hvala Tamara! Prav pride takle forum, sploh za nas, zacetnike.
Ja, ko se kregajo, najprej slisis, potem sele vidis , ampak ne vrescijo.
Ko si napisala tisto glede kremplov. Imam dva psa in ce ves, kako si pes podredi drugega.. Enako dela Sky Liliki. Enkrat jo je ze z tacko porinil iz grede! Haha, ampak mislim da je to nagajivost. Saj po drugi strani pa se ful klicejo, ce niso skupaj, tako da mislim da bi moralo bit ok. Bomo videli, drzim pesti, ker bi mi bilo hudo jih dat narazen.
Skrbi me malo, ker Tincek veliko ponavlja za Skyom. Sicer je Tincek bolj gentelman okoli Lili nasmeh
Ce bo pa kdo vedel, kaj pomeni mahanje z repom, bi bila vesela, ce pove nasmeh izgleda prav smesno. Tincek sicer normalno je, pije in je zelo zivahen... Razen... Ko jim dam list solate, se mi zdi, da potem ko kakajo zraven normalnega drekeca pritece malo zeleno- kot neka zelena driska mogoce? - to vidim na dnu kletke, na dnu imam plenicno podlogo.
EM
EM
Član
Član

Število prispevkov : 26
Datum registracije : 17/01/2014
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zacetnica Empty Re: Zacetnica

Objavlja  _Tamara_ Tor 12 Avg 2014, 01:45

Tako pač je - več kot imaš skobčevk, več je nagajanja in vsega drugega. Ampak glede na napisano nimaš razloga za skrb. Moraš pa računati tudi na to, da če je Sky samček, na nek način že nagonsko nagaja Lily, ker je samička (pri mojih prejšnjih dveh skobčevkah, ki sta bila parček, je bilo tako).

Papige pač ne bi bile papige, če ne bi ponavljale ena za drugo. Običajno tista, ki je v podrejenem položaju, ponavlja za tisto, ki je glavna nasmeh. Katera skobčevka je glavna, se pa da hitro ugotoviti, saj je tista običajno prva pri hrani ali pa druge odganja od nje, jih običajno spodi z določenega priljubljenega mesta, ker si pač ravno takrat zmisli sedeti točno tam,...

Glede mahanja z repom pa sem se spomnila tole: zelo verjetno masturbira nasmeh, kar je za samčke zelo pogosto in čisto normalno. Običajno se drgnejo ob palčko v kletki, včasih tudi ob človeško roko, če ga imaš na prstu.

Če velikokrat jedo solato, potem je normalno, da je iztrebek bolj tekoč, ker solata vsebuje veliko vode. Pozorna moraš biti edino, da ne bi tak tekoč iztrebek imele dalj časa, potem pa gre za drisko in je potrebno takoj zmanjšati količino takšne zelenjave in drisko pozdraviti.
Poleg navadne zelene solate jim ponudi še regrat, blitvo ali špinačo (moja dva oboje obožujeta), radič, zeleno, paradižnik, korenje, bučko, baziliko, majaron, krešo, drobnjak,... Sploh zelišča so super, ker jih lahko poseješ v manjše korito ali lonček in jim jih ponudiš čez celo leto, še sploh pozimi, ko je zelenjave (seveda domače in neškropljene) zelo malo na izbiro.
Še več ostale zelenjave, zelišč in sadja najdeš naštetega v temi "Prehrana skobčevk" čisto zgoraj nad objavljenimi sporočili v rubriki "Skobčevke".
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Zacetnica Empty Re: Zacetnica

Objavlja  EM Sre 20 Avg 2014, 11:20

Pozdravljeni nasmeh
Zopet prihajam z vprasanjem. Torej, Tincek mi kar veselo skace po rokah, me pa zanima, ce je normalno, da postane ob moji roki tako hmmm divji zelo vesel in kljuva me po kozi, nohte mi hoce tudi izpulit zelo vesel
Pa tudi nasploh, ko ga zacnem klicat, zacne z glavo migat gor in dol in postane divji.. Pa se me ne boji ali kaj podobnega. Ko se pribliza mojim ustnicam, ko govorim, me tudi po ustnicah kljuva. In to njegovo kljuvanje je vedno mocneje. Kako ga naucit, da se tega ne dela? Izven kletke tega ne dela oziroma izven kletke bolj redko sploh pride na roko.
Pa se nekaj. Lili me nonstop opazuje.. Poba cez dan kaj dremata, ona nikoli, vedno me gleda zelo vesel zakaj? In to vedno, ko jo pogledam. Tudi ko je na omari, se nagne dol z glavo in me samo gleda. Na roko se ni prisla, pobozat se pusti samo ponoci oz pozno zvecer. Je malce starejsa od ostalih dveh in vem, da naj bi starejsi vec casa potrebovali za zaupanje. Moram rect, da mi definitivno ze bolj zaupa, saj ne bezi od mene, kot na zacetku, razen ce imam prst ze cisto blizu, se umakne. Je pa res smesna, da me skoz opazuje, to so opazili ze drugi in zanimivo je, da nobenega ne opazuje. Vseh se boji, ko se priblizajo ze na meter od nje. Tudi recimo, ko ji zacnem govorit, zacne ful hitro dihat, hitro se sicer umiri.
EM
EM
Član
Član

Število prispevkov : 26
Datum registracije : 17/01/2014
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zacetnica Empty Re: Zacetnica

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu