PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kanarček-čuden zvok

2 posters

Go down

kanarček-čuden zvok Empty kanarček-čuden zvok

Objavlja  perla Ned 03 Jan 2016, 08:49

Moj kanarček je živahen, zdrav ptiček. Normalno ješč in tudi res lepo poje. Star je 3,5 leta. Kar me zadnje čase malce skrbi je, da ko miruje na palčki občasno spušča sicer tihe, a nenavadne zvoke. In sicer je to tak zvok, kot bi res, res narahlo stisnila gumijasto igračko, npr. gumijasto račko, če si predstavljate. Kaj bi to lahko bilo?
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

kanarček-čuden zvok Empty Re: kanarček-čuden zvok

Objavlja  Alojzij Pon 04 Jan 2016, 06:35

Opisanim znakom v žargonu rečemo "piskanje", laično bi lahko rekli neke vrste astma. Najbolj se sliši to piskanje ponoči v temi , ko ptica počiva.
Vzroka za tako stanje sta lahko najmanj dva. Vedno je težava v dihalih, bolj natančno v zračnih mešičkih pljuč.
V prvem primeru se v te mešičke naseli majhen zajedalec - pršica, ki povzroča težave pri dihanju. Kasneje ptica tudi kiha in kašlja saj poizkuša iz pljuč odstraniti tujek.
Tako stanje se lahko zdravi , saj se ptici na kožo za vrat kapne kapljica tekočine proti zajedalcem.
To je nekaj podobnega, kar dajemo psom in mucam na kožo za vrat proti klopom in bolham.
Sredstvo se dobi pri veterinarjih! Po nanosu tega sredstva mora ptica prenehati piskati v treh dneh, če so bile vzrok pršice v pljučih.
.
Če temu ni tako lahko posumimo na obolenje pljuč oz. zračnih mešičkov z bolj trdovratnimi glivicami ali nekimi drugimi tujki, ki so zašli v dihala. Nič od tega običajno ne preide samo od sebe , bolezenski znaki postanejo samo še bolj izraziti!

Morda ni vse tako črno in je vse prehodnega značaja zaradi kurilne sezone in presuhega zraka v prostoru, ki bi moral biti za ptice vsaj 50% in več.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

kanarček-čuden zvok Empty Re: kanarček-čuden zvok

Objavlja  perla Pon 04 Jan 2016, 08:55

Najlepša hvala za vaš odgovor. Res ste izkušen poznavalec ptic, ni kaj.
Res je, da naš ptiček včasih tudi kiha, kot bi hotel kaj izkihati. Je pa kljub temu, kot rečeno, živahen in pravi pevec.
Torej bom najprej šla do veterinarja po kapljice. Ali vsak veterinar ve, kakšne kapljice so to? K našemu veterinarju namreč vozijo najbrž samo pse in mačke mižikanje
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

kanarček-čuden zvok Empty Re: kanarček-čuden zvok

Objavlja  Alojzij Pon 04 Jan 2016, 09:27

Vsak veterinar bo vedel kaj mora predpisati. Težava je samo v količini, ker so ti preparati namenjeni večjim domačim živalim in ne namensko pticam. Potrebno je kapniti res eno kapljico ali še bolje z prepojeno vatirano paličico podrgniti za vrat pod perje. Vsi ti proizvodi različnih proizvajalcev imajo učinek kakor "Frontlain" za pse.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

kanarček-čuden zvok Empty Re: kanarček-čuden zvok

Objavlja  perla Sob 09 Jan 2016, 08:45

Kanarček je dobil kapljico zdravila za vrat, od tega je že več kot tri dni, pa žal še vedno tako "piska". Je edini ptiček v prostoru in vedno res zelo pazim na higieno kletke, hrane itd., tako da se mi zdi skoraj nemogoče, da bi se s kakšnimi glivicami okužil. Pazim tudi, da imamo vlage v stanovanju med 45 in 60, ker tudi nam ne prija suh zrak. Tudi ni kletka postavljena v bližino radiatorja...
Tako, da se mi zdi še najverjetnejši razlog kakšen tujek v dihalih. Sploh, ker mu kupujem mešanico za kanarčke "JR farm", ki ima vmes razna posušena zelišča, trave. In se mi zdi čisto možno, da mu je kaj prišlo v pljuča jokanje
No, saj kot že rečeno, je živahen - skače, poje... Ne vem pa ali ga kaj boli takrat, ko "piska". Ker "piska" pa vedno v mirujočem stanju.
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

kanarček-čuden zvok Empty Re: kanarček-čuden zvok

Objavlja  Alojzij Sob 09 Jan 2016, 09:44

Zdravilo bi moralo hitro delavati in po mojih izkušnjah je bilo v primeru pršic v dihalih v treh dneh že vidno izboljšanje. Torej gre v tem primeru za nekaj drugega ali tretjega. Z ostalimi vzroki teh težav so bile vedno večje nevšečnosti in tudi posledice. V čistočo in dobro oskrbo za ptico sploh ne dvomim, kar tudi ni najpogostejši vzrok za te težave. Glivice oz. plesni ptica  dobi v dihala najpogosteje ravno s hrano, če so ostali dejavniki tveganja minimalizirani. Bojim se samo, da se bo potrebno s temi težavami skupaj s kanarčkom prebijati skozi celo njegovo življenje. vprašaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

kanarček-čuden zvok Empty Re: kanarček-čuden zvok

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu