PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IZGUBA RAVNOTEŽJA

+2
dires
nika
6 posters

Go down

IZGUBA RAVNOTEŽJA Empty IZGUBA RAVNOTEŽJA

Objavlja  nika Tor 13 Sep 2011, 22:52

Kdo ve, kaj bi bil lahko vzrok za nenadno izgubo ravnotežja pri ptičih (razen kakšnih možganskih okvar).

Moja kanarčica je bila včeraj čisto v redu, danes zjutraj pa je bila na dnu kletke. Ni mogla zleteti na palčko, oziroma ko ji je uspelo je takoj spet padla dol. Če je hotela podrgniti kljun ali se obrniti na palčki je padla z nje. Čez kakšno uro je bilo bolje, znesla je tudi eno jajce, precej pila, jedla, čisto v redu pa ni bila. Potem je nekaj časa skalala s palčke na palčko, še vedno je bila malo negotova pri obračanju. Nazadnje je bolj mirovala in počivala. Je lahko vzrok kakšna zastrupitev? Ostali ptiči so v redu.

Še nekaj me zanima - kakšne so lahko posledice, če se ptič rani? Pred kakšnim mesecem si je porezala stopalo na palčki oziroma leseni rogovili. Takrat še nisem vedela, s čim bi se lahko poškodovala. Bilo je kar nekaj krvi na palčki in po tleh, drugače pa ni bilo videti, da jo kaj boli, nogo je normalno uporabljala. Čez nekaj dni sem opazila, da se ji je na podplatu naredila nekakšna zatrdlinica, ki je ostala. Potem si je čez kakšen teden ali malo več (bila sem na dopustu) ponovno poškodovala nogo. Palčke sem obrusila, da so bolj gladke. Bi zaradi tega lahko imela kakšne posledice, kakšno okužbo?

Če popoldne ne bo v redu, jo bom peljala na veterino. Rada bi vedela, kaj je vzrok, da se drugič temu ognem. Prejšnja kanarčica je nazadnje tudi imela težave z ravnotežjem, pa sem to pripisovala splošni oslabelosti zaradi bolezni.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

IZGUBA RAVNOTEŽJA Empty Re: IZGUBA RAVNOTEŽJA

Objavlja  dires Sre 14 Sep 2011, 01:11

živjo,

Nisem ravno strokovnjak na področju kanarčkov, zato počakaj še na odgovor kakšnega drugega člana. Lahko pa to povem na splošno, da se težave z ravnotežjem lahko pojavijo iz večih razlogov, kot so okužba dihal, poškodovana noga, okužba>zastrupitev preko rane, možganska poškodba (lahko se z glavo zaleti v kletko) ali pa je bila pod zelo močnim pritiskom, ko je znesla jajce. Toliko iz moje strani.


lp zelo vesel
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

IZGUBA RAVNOTEŽJA Empty Re: IZGUBA RAVNOTEŽJA

Objavlja  nika Sre 14 Sep 2011, 01:35

Hvala za odgovor. Malo me je strah, kakšno bo stanje, ko pridem domov. Če ne bo čisto v redu, jo bom peljala k veterinarju.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

IZGUBA RAVNOTEŽJA Empty Izguba ravnotežja

Objavlja  Joško Sre 14 Sep 2011, 03:11

Veš, govoriti o zdravstvenem stanju tvoje ptice na daljavo je zelo nehvaležna naloga. Tudi veterinar, če ga boš poklicala, ti bo dejal, naj mu jo prineseš na pregled. Šele po temeljitem pregledu se bo odločil za diagnozo, ki pa ne bo nujno dokončna.

Če sem zelo neodgovoren in se bom bahal s svojimi izkušnjami pri vzgoji kanarčkov, ti bi dejal, da je imela samička samo začasne težave pri nesenju jajčka. Ker pa to ne nameravam biti, ti bom svetoval, odnesi ptico čimprej k veterinarju (tudi zaradi omenjenih poškodb od prej).
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

IZGUBA RAVNOTEŽJA Empty Re: IZGUBA RAVNOTEŽJA

Objavlja  Alojzij Sre 14 Sep 2011, 04:10

Kri na palčki je najbrž posledica odprte zatrdline na nogici. Nogice dobro operi in, ko se osušijo, jih namaži
z vazelinom ali podobno kremo.
Te zatrdline rade nastanejo zaradi trdih in enakomerno okroglih palčk. Poišči naravno, bolj mehko palico, primerne debeline in vsaj eno zamenjaj. Palica je lahko leskova, vrbova ali pa enoletni poganjek sadnega drevesa.
Čeprav take palice v kletki ne izgledajo najbolj estetsko, so ptici prav gotovo bolj koristne. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

IZGUBA RAVNOTEŽJA Empty Re: IZGUBA RAVNOTEŽJA

Objavlja  Maja Sre 14 Sep 2011, 06:20

Ne vem sicer kako to izgleda pri tvoji kanarčici, ampak o težavah z ravnotežjem sem jaz že pisala tule: http://www.pernati-prijatelji.com/t369-tezave-z-ravnotezjem
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

IZGUBA RAVNOTEŽJA Empty Re: IZGUBA RAVNOTEŽJA

Objavlja  nika Sre 14 Sep 2011, 23:45

Kaže, da je vse v redu. Včeraj popoldne je normalno skakala, letala in čivkala. Tudi danes zjutraj je tako kot vedno nestrpno pričakovala svežo hrano.

Plastične palice sem pred nekaj meseci zamenjala z lesenimi rogovilami. Nekatere so imele bolj grobo lubje in se je na njem ranila. Sem jih obrusila, da so bolj gladke, brez kakšnih ostrih izboklin.

Tista zatrdlinica je nastala po tem, ko se je prvič ranila in jo ima še vedno. Najprej sem sploh mislila, da se je ranila z obročkom, ki ga je nekaj dni porivala gor in dol po nogi, pa ni bilo nobene krvi. Tiste ranice na podplatu najprej sploh nisem opazila. Šele naslednji dan sem opazila, da ima kožo na podplatu bolj temno. Kako hitro bi se pokazalo, če bi se rana okužila?
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

IZGUBA RAVNOTEŽJA Empty Re: IZGUBA RAVNOTEŽJA

Objavlja  dires Sre 14 Sep 2011, 23:57

živjo

Če bi se rana okužila, bi to videla že takoj naslednji dan. Če rana izgleda lepo zaceljena, ni sledu po nobenem gnojnem izcedku, in kanarček normalno hodi (brez šepanja) ni razloga za zaskrbljenost. zelo vesel

lp
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

IZGUBA RAVNOTEŽJA Empty Re: IZGUBA RAVNOTEŽJA

Objavlja  jupiter2 Čet 15 Sep 2011, 02:50

Podoben primer sem imel tudi jaz in sicer pri samički cebrice. Kakšen dan sploh ni morala normalno stati na palčki. Izgledalo pa je tako, kot da bi imela za repom obešeno utež, tako da je padala "ritensko" na tla. Po kakšnem dnevu ali dvema je bilo vse OK.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

IZGUBA RAVNOTEŽJA Empty Re: IZGUBA RAVNOTEŽJA

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu