PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Govorenje papige ter njeno obnašanje

2 posters

Go down

Govorenje papige ter njeno obnašanje Empty Govorenje papige ter njeno obnašanje

Objavlja  lolipopka Ned 06 Nov 2011, 03:57

Lepo pozdravljeni,

kot veste imam kraljevo avstraljsko papigo POPKO. Je zelo živahna in se rada druži z nami, naučila se je nekaj besed in jih izgovarja zelo razločno. Oponaša tudi telefon in kašlanje. Žal pa je ne pripravim da bi govorila tedaj ko bi jaz to rada ampak sem opazila, da čveka samo tedaj ko se ji razpoloženje spremeni oz. ko nas ne vidi v stanovanju. Postala je tudi zelo napadalna, če mi jemo našo hrano in jo zahteva tudi zase.(od mene dobi kak kos salame,ter makaronov).

Lepo bi vas prosila,če je kdo bolj podkovan glede obnašanja te vrste in kaj v takem primeru narediti,ko postane napadalna?

Naslednjič,če mi jo bo uspelo posneti v volji za govor naložim tudi to. Zaenkrat pa se zahvaljujem za informacije.

Lp Petra
lolipopka
lolipopka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 28/08/2011
Starost : 45

Nazaj na vrh Go down

Govorenje papige ter njeno obnašanje Empty Re: Govorenje papige ter njeno obnašanje

Objavlja  Alojzij Ned 06 Nov 2011, 06:33

Vse papige imajo podobne sposobnosti in navade. Imitacija našega govora je samo način komunikacije
z nami. Vsaka posamezna papiga ni enako talentirana, zato je težko predvideti koliko in kaj se je sposobna
naučiti. Uporabiti moraš pozitivno motivacijo ter jo nagraditi s posladki vsakič, ko govori ali te vsaj
intenzivno posluša.
Pomembno je, da ti popolnoma zaupa in postane čisto krotka in neboječa nasmeh
Nikakor je ne bi smela hraniti s svojo hrano, še posebej ne takrat, ko si za mizo sama. klicaj

Podobno postopamo s psom, ki mu nikakor ne smemo dajati hrane pri mizi ali od mize,
saj bi se to sprevrglo v izsiljevanje za hrano pri vsakokratnem našem hranjenju! klicaj


Par kraljevih papig v naravnem okolju !!!

[/youtube]
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Govorenje papige ter njeno obnašanje Empty Hvala

Objavlja  lolipopka Ned 06 Nov 2011, 08:07

Hvala za odgovor.
Glede prehranjevanja pa sem uvedla posebni lonec izven kletke,kamor ji dam malo tega kar ima zelo rada,problem je samo da je skoz izven kletke,postopoma pa se bo že odvadila prehranjevati se za mizo.

Posnetek,ki ste ga priložili sem si ogledala. Svoji papigi poskušam čimbolj ustvarit podobno bivališče kot bi ga imela v naravi(razen tega da je žal omejena na velikost hiše-razen enkrat ko je malo pobegnila nasmeh. )

Lep pozdrav
lolipopka
lolipopka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 28/08/2011
Starost : 45

Nazaj na vrh Go down

Govorenje papige ter njeno obnašanje Empty Re: Govorenje papige ter njeno obnašanje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu