PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naša zgodba

5 posters

Go down

Naša zgodba Empty Naša zgodba

Objavlja  nixi Čet 22 Nov 2012, 23:52

Pa se bom še jez malo predstavila.
Sicer sem iz Maribora, sem se pa najprej zaradi študija, sedaj pa še zaradi partnerja preselila v Ljubljano. Z mano so se preselili tudi moji godalci, tako leteči (nimfe), kot tudi tisti brez perja (deguji).
Moja pot z nimfami se je začela preko mojih staršev, ki sta se odločila, od družinskih prijateljev prevzeti nimfo Rikija. Riki je tudi pri nas dolgo živel sam, v premajhni kletki v družbi svojega prijatelja v ogledalu. jokanje Sicer je bil cele dneve spuščen in v naši družbi, ampak nobeden od nas se ni zavedal, kako napačne so bile vse informacije, ki smo jih o nimfah takrat imeli. Iz tega razloga, se mi zdijo forumi kot je ta, izjemno pomembni, saj tako lahko marsikateremu pernatemu prijatelju izboljšamo življenje. Čim bolj pogosto je treba opozoriti, da vsaka jatna žival NUJNO potrebuje prijatelja iste vrste, da človek, ogledalo ali plastičen ptič ni zamenjava za pravega partnerja.
Ko sem jaz prevzela oskrbo Rikija, sem se udeležila nemškega foruma, ki je namenjen tej vrsti, tam sem končno dobila pravilne informacije. Tako Riki zdaj živi skupaj s svojo partnerico Iro. Še v Mariboru smo jima lahko nudili kletko velikosti 1x0,8x2,5m DxŠxV, sedaj po selitvi pa živita v voljeri približno 2x3x2,5m. Pa kljub tej velikosti, sta vsak dan po več ur spuščena. Ker si že dolgo želim svojo majhno jato, sva se z partnerjem odločila, da jima bova priskrbela družbo še enega para, saj velikost nove kletke to dovoljuje.
Na to se že neizmerno veselim, pred tem pa je potrebnih še nekaj priprav in čas, da bova novi ptici lahko opazovala, sploh v slučaju kakšne bolezni.

Lep pozdrav,
Natalija z Rikijem in Iro Nimfa 3 Nimfa 3
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  Gost Ned 25 Nov 2012, 06:04

Nixi!

Lepo si predstavila svojo zgodbo, in vidim da si zelo navdušena, predvsem od selitve dalje mižikanje Bi te pa prosila, če nam boš lahko pokazala tudi kakšno fotko od tvojih nimf in nove voljere nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  nixi Tor 27 Nov 2012, 03:41

Evo slikice! zelo vesel
Najprej voljera, ni čist aktualna slika, notranjost sem že precej preuredila... sam to se pogosto spreminja:)
Naša zgodba Img2389hp



No, pa še malo tak slikic
Naša zgodba Img2644u


Naša zgodba Img2582s


Naša zgodba Img2580ts


Naša zgodba Img2551xr


Naša zgodba Img2502c


Naša zgodba Img2494kk



Rada brskata po škatli z različno steljo in prigrizki
Naša zgodba Img2685nq



včasih se tudi malo skregata nasmeh
Naša zgodba Img2589to

nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  gape Tor 27 Nov 2012, 04:25

Pohvaljeno, zelo lepo maš tole uštimano.
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  nixi Tor 27 Nov 2012, 04:56

Hvala! zelo vesel
Saj sma vložila tudi precej truda in denarja, predvsem zaradi mreže, ker v tujini ne priporočajo pocinkane žice, saj lahko vodi tudi do zastrupitve, tak da sva se odločila za inox, sicer sem našla kar ugodno ponudbo, ampak zna bit precejšen strošek.
Sem pa zelo srečna, da sva se odločila za to velikost, ker lahko grem tudi za par dni na dopust brez slabe vesti. zelo vesel
Tisto spredaj, ko zgleda kot omara, pa so moji degujčki zelo vesel
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  lekovec Tor 27 Nov 2012, 09:50

O hudo,men je ful dobr.
a to maš uštiman v bivalnem prostoru?
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  Gost Tor 27 Nov 2012, 17:44

Se pridružujem komentarjem in dodajam en + za urejenost nasmeh

Povej mi prosim še če imaš kakšno zaščito čez parket? Jaz zdaj pripravljam en podoben prostor v kleti, pa ne vem kako bi zaščitila tla, saj imam trpežne ploščice ampak so fuge precej zoprne za čistit... in sem razmišljala, da bi dala eno stvar, ki sem jo videla v OBI-ju, je pa kot ena debela prozorna folija, v bistvu kot ena imitacija pleksija v roli, pa ne vem kako bi se obneslo. ampak vsaj toliko, da jo lahko enostavno poberem vem in grem oprat z baromatom... nimam neke pametne ideja
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  nixi Tor 27 Nov 2012, 22:16

@lekovec
Ja, to je v dnevni sobi. Ta pa je že v osnovi delno ločena z polovično steno, tako da sma jim za to steno uredila, tako jih ne motima preveč zvečer, ko gledama TV.

@metka
Ja z tem sma imela tudi probleme. Najina rešitev, je pvc, preko parketa. Sma ga pa prej tri tedne zračla. Ni najboljše, ampak z čiščenjem nimam takih problemov.
edit: Sam meni se zdijo ploščice, nekak najidealnejša rešitev, jaz bi jih položila če bi imela to možnost. Lahko pa na delih kjer se najbolj umaže daš kakšne podloge, pleksi ali pa kaj iz blaga. Jaz sem v prejšnjem stanovanju imela stare brisače pod plezalnicami, pa sem jih samo v pralni stroj vrgla... Ni pa to najlepša rešitev zavijanje z očmi
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  Gost Sre 28 Nov 2012, 03:59

Ja ploščice so fajn če so na tesno položene, jaz imam pa v kleti skoraj cm fuge, pol je pa takoj svinjarija, tako da bom res tudi jaz raje dala kaj plastičnega čez mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  Ronja Ned 09 Dec 2012, 07:04

Čudovita voljera, Nixi! Hvala za te fotografije nasmeh
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  Blaž Novak Tor 07 Maj 2013, 08:36

Odlična voljera, me pa zanima katere rastline si nasadila notri za Nimfa 2
Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  nixi Čet 09 Maj 2013, 01:04

Nič ni vsajeno, bi pre hitro uničli zelo vesel
Vedno jim kaj novega prinesem. Razne sveže veje: sadna drevja, vrba, bambus, leska, javor, jelša, gaber,...
Zdaj trenutno so nori na svežo travo, ki delno že cveti ali pa oblikuje semena, na sliki je še plešec pa navadna zvezdica. Radi imajo tudi regrad in tropotec, še marsikaj užitnega se najde. nasmeh
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Naša zgodba Empty Re: Naša zgodba

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu