PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

slabo perje

2 posters

Go down

slabo perje Empty slabo perje

Objavlja  sonja Sre 30 Nov 2011, 20:57

po dolgem času se spet obračam na vas z vprašanjem. pred skoraj dvema mesecema so se mi izvalile papige. Isti par je že prej odredil lepo leglo. Zdaj je samica po 14 dneh prenehala s hranjenjem.3 mladiči so poginili, enega sem vzela in ga sama hranila. Prej sem mislila, mu je perje populila samica, vendar se po več kot enem mesecu še vedno ni v celoti operil. perje mi deuje krhko, kar na polovici se odlomi, preden se do konca razvije. Drugače pa je pravi sonček. Naj še dodam, da je bil hranjen z jajčno hrano, solato,bar klasjem,semeni za papige in sadjem.Ali mu lahko kako pomagam,da bo nj. perje bolj močno? Zdaj lahko "zleti" le kake pol metra. Hvala za pomoč že vnaprej.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

slabo perje Empty Re: slabo perje

Objavlja  Alojzij Čet 01 Dec 2011, 06:04

Preveri kako je z zajedalci na koži in perju. Ena od možnosti za tako stanje je, da posamezno pero pojedo
zajedalci- perojedi, neke vrste pršice , ki jih s prostim očesom ne vidiš. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

slabo perje Empty Re: slabo perje

Objavlja  sonja Pet 02 Dec 2011, 02:13

Po čem pa to spoznaš? Praska se ne, kakšnega prahu tudi nima? Preventivno mu vsak teden pošpricam kletko s pripravkom proti zajedavcem(vitakraft milbentod). Se dobi kaj drugega? Vsem nam je namreč zelo prirastel k srcu, pa se bojim, da bi poginil.Pa še to. Preden sem ga začela hranit, je bil v bližini drugih ptic (race,kokoši, prepelice, cebrice), zdaj pa blizu kanarčkov. Nobena druga ptica nima takega perja. Če so zajedavci, se lahko potem okužijo tudi ostali?
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

slabo perje Empty Re: slabo perje

Objavlja  Alojzij Pet 02 Dec 2011, 05:09

Seveda samo predvidevam, da bi lahko bili paraziti perojedi. Če posprejaš samo kletko in pribor ne
narediš veliko, ker so tovrstni paraziti v perju in koži. Ravno v tvojem primeru, ko imaš veliko druge perutnine,
je to še bolj verjetno.
Pri veterinarjo dobiš antiparazitik, ki se v kapljici nanesa na kožo ptice. Deluje podobno kakor
tovrstni preparati proti bolham in klopom pri psih in mucah.

Vzrok je lahko tudi v prehrani , ki najbrž ni tista za ročno hranjenje ptic. klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

slabo perje Empty Re: slabo perje

Objavlja  sonja Pet 02 Dec 2011, 07:22

Ne, res je bila le vlažna jajčna hrana bevo,zmešana s toplo vodo, ko je bil malo večji, pa sem mu dodala namočen bar, kasneje pa še vse ostalo. Če je kriva hrana, se mu bo popravilo?
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

slabo perje Empty Re: slabo perje

Objavlja  Alojzij Pet 02 Dec 2011, 08:00

Če ga boš papagajčka uspešno spravila do samostojnosti in bo drugače zdrav,
se bo tudi s perjem že nekako uredilo. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

slabo perje Empty Re: slabo perje

Objavlja  sonja Pet 02 Dec 2011, 08:04

Razen letenja je samostojen. Torej bo vse v redu. Hvala še enkrat.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

slabo perje Empty Re: slabo perje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu