PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali?

4 posters

Go down

Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali? Empty Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali?

Objavlja  Joško Sob 10 Dec 2011, 22:24

Veliko gojiteljev ima ob pticah še druge domače živali. Jaz imam poleg ptic (ne bom izdal koliko, ker te zmenkarije prebira tudi žena) še psa in mačko. Ko sem izračunal vse izdatke oziroma stroške njihove oskrbe, sem se popraskal po laseh! Za trenutek sem pomislil, da sem pravzaprav bogat, če sem lahko tako razsipen. Za ta denar bi si lahko marsikaj kupil ali plačal zajeten kredit. Tako razmišlja temnejši del mojega ega, medtem ko je svetlejši bolj neracionalen. V ospredje postavlja ljubezen do živali, česar si tisti, ki nimajo živali, enostavno ne (z)morejo predstavljati. Nekateri nas celo enačijo z norci! Če sem nor zaradi tega, pa naj bom...

Ne predlagam, samo razmišljam, kaj bi pokazala anketa s skoraj enakim vprašanjem: koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali?

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali? Empty Re: Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali?

Objavlja  Alojzij Sob 10 Dec 2011, 22:46

Poraba denarja za živali lahko v sedanjih časih že resno ogrozi družinski proračun.
Joško, tudi moje mnenje je podobno in tudi moja žena kdaj pa kdaj spremlja naše zanimive debate, zato o izdatkih
ne bom konkreten niti ne vodim natančne evidence. Višina izdatkov je povezana s številom in vrsto živali,
ki je tudi pri nas raznolika.
Glede izdatkov za živali sem razčistil že pri formiranju družine, ker sem se odločil, da se trajno odpovem
razvadam (alkohol , cigarete), v zameno za korist živali. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali? Empty odgovor

Objavlja  Poznavalec Ned 11 Dec 2011, 10:47

Kaj pa če si zadolžen in moraš mesečno odplačevati "kredit", ker si gradil voljere za ptice. nasmeh
Potem pa naraste nad 100eur mesečno.
Poznavalec
Poznavalec
Član
Član

Število prispevkov : 76
Datum registracije : 08/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali? Empty Re: Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali?

Objavlja  pancho4 Ned 11 Dec 2011, 18:33

Če sem čisto pošten porabim za živali mesečno več kolikor me stane preživnina za dve hčeri(320 €)brez da kupim kako novo žival,kar je pa zelo težko.Priznam ,da je to že zasvojenost ampak mi ni težko.Se že kar bojim prihajajočih sejmov v Nemčiji in Avstriji,sploh pa zato ,ker imamo pri nas kvalitetne živali po bolj ugodnih cenah,na teh sejmih pa ponavadi kupimo dosti dražje živali in se na koncu izkaže ,da smo kupili mačka v žaklju.Ampak taki smo............
pancho4
pancho4
Član
Član

Število prispevkov : 117
Datum registracije : 17/11/2010
Starost : 52

Nazaj na vrh Go down

Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali? Empty odgovor

Objavlja  Poznavalec Pon 12 Dec 2011, 03:02



Vsak se nauči iz izkušenj, vsi se velikokrat uštejemo pri nakupih..

Če sem čisto pošten porabim za živali mesečno več kolikor me stane preživnina za dve hčeri(320 €)brez da kupim kako novo žival,kar je pa zelo težko.Priznam ,da je to že zasvojenost ampak mi ni težko.Se že kar bojim prihajajočih sejmov v Nemčiji in Avstriji,sploh pa zato ,ker imamo pri nas kvalitetne živali po bolj ugodnih cenah,na teh sejmih pa ponavadi kupimo dosti dražje živali in se na koncu izkaže ,da smo kupili mačka v žaklju.Ampak taki smo............
Poznavalec
Poznavalec
Član
Član

Število prispevkov : 76
Datum registracije : 08/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali? Empty Re: Koliko denarja porabimo mesečno za svoje živali?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu