PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

moji nimfi

5 posters

Go down

moji nimfi Empty moji nimfi

Objavlja  lekovec Ned 11 Dec 2011, 22:24

Imam njo in njega.Sta moji 3 in 4 nimfi.Ona je rumena on siv.Nikica je sedaj stara tri leta in sem jo dobil ko je imela leto in pol iz druge roke drugače je bila kupljena v trgovini.Nikija sem kupil pri rejcu, ko je bil star približno pol leta,sedaj ima že skoraj leto.
Lahko rečem da sta svobodnjaka,zunaj kletke sta 15 ur na dan in zelo uživata.Nikica je kot kaka muca ,zelo rada se crklja in če bi se dalo bi bila 24 ur na dan na moji rami.No z Nikijem pa sem šele dobro začel šolanje in mislim da mu gre kar vredu.Načrtno nisem kupil ročno hranjenega samca ,ker mi je udomačitev velik iziv in glede na to da ni bil ročno hranjen in je pol leta živel po ''naravno'' ptičje sem imel na začetku kar veliko dela no bol sem moral biti vztrajen.Po teh štirih mesecih je že izgubil kar veliko strahov, ki jih je imel oziroma jih je dobil pri nas.Z Nikico lahko delam kar hočem,Niki pa mi 'je' iz rok ,na roko mi gre kadar želim,tudi prhanja je zelo zelo malo,lahko ga božam po glavi in če je trenutek pravi in je lih prav umirjen tudi po hrbtu.Mislim da so za 4 mesece treninga to kar dobri rezultati,se pa ukvarjam z njim kvalitetno vsaj uro in pol na dan.No,da nebo zgledalo da nimam drugega dela imam tudi družino(4 člani),tako da si moram organizirat čas za šolanje ki je ponavadi po 20 uri.Moji papigi sta v tistem terminu zelo dejavni,tako da nekega posiljevanja z moje strani ni.No naj bo zaenkrat to to ,še nekaj slik pa.........
moji nimfi Ssa59627
moji nimfi Ssa59693
moji nimfi Ssa59691
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  gape Tor 13 Dec 2011, 05:57

Super pohvalno , tudi sam imam samičko iste barve, in moram rečt da se je tut ne znebim , vedno je na glavi al pa rami.

Pohvalno tudi za stojalo(sklepam da si ga naredil sam), edino če bi ga naredil iz naravnih vej, zgleda bol naravno.

L.P.

Gape
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  lekovec Tor 13 Dec 2011, 06:42

Ja hvala,glede stojala pa.Imam še miljon idej glede stojal,tudi veliko pripomočkov sem naredil,samo nekako nista najbolj navdušena nad novitetami.Sem pa bral da moraš stalno(mesečno) kaj menjat oziroma dodajat da papigi ni dolgčas.Iz mojih izkušen(nekaj jih imam)ni čisto tako.
moji nimfi Ssa59685
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  gape Tor 13 Dec 2011, 07:57

Sam menjam igrače v kletki( različne postavitve palic in igrač,...), na cca mesec in pol. Moje mišlenje je tako,da itak porabi nekaj časa , da se je navadi in šele kasneje se igra. Pri nekaterih rabi dlje časa , pri nekaterih manj,nekaterih pa sploh ne porajta.Če je pa večinoma na prostosti , si pa sama najde delo(večinoma sem to jest), in ne rabi toliko igrač , igralo kot je tvoje in dve do tri igrače, vejce in podobne stvari.
To je moje mišlenje , kar pa ni nujno da drži.


L.P.

Gape
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  gape Sre 14 Dec 2011, 07:03

Kakšna je pa dimenzija kletke, če ni sklrivnost? Moji hanziki bom verjetno še pred novim letom kupil novo kletko , in zdej mal ogledujem in šnofam info od drugih. Trenutne mere moje so d-63, g-35,v-60. Trenutno se nagibam za kletko velikosti d-65,g-45,v-60-70, ker moram gledat da pride na polico kjer je tudi zdajšna kletka.

L.P.

Gape
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  lekovec Sre 14 Dec 2011, 07:32

moje mere so d-60,v-85,g-35 mislim pa da je bla cirka 80eu v zooticu.
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  prlekj Sre 14 Dec 2011, 09:33

Za kletko je pomembno da je dovolj široka (globoka) in pa čim daljša (več rekreacije- tudi letenje), ker ptic načeloma višina ne interesira so raje čim višje!
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  gape Sre 14 Dec 2011, 10:03

Sej zato bi kupil večjo kletko , ker se mi zdi ta malo majhna , predvsem globina . Sicer je večinoma zunaj ,vendar se mi zdi da mora imeti dosti prostora tudi kadar je notri. Pravijo nekateri da je ta kletka dosti velika , men osebno se mi ne zdi.

L.P.

Gape
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty moji nimfi nadaljevanje

Objavlja  lekovec Tor 28 Feb 2012, 11:36

Jest sem se odloču,da bom imel svoji nimfi poleti tudi na terasi.Ampak ne v kletki! Bile naj bi tako na free.No malo sm brsku na netu in zasledil to 'The Aviator Bird Harness'.Glede teh oprsnic je pri nas zelo malo predebatiranega, no niso še tok popularne in tudi cena je skoraj enkrat višja, kot če jo naročiš direkt v Ameriko.Malo sm se poglobil v video na uradni strani in naštudiral kako je narejena in kako funkcionira.Rezultat je ta, da sm sam naredil-kopiral oprsnici za moji nimfi.Sedaj že en teden treniramo natikanje,snemanje pa nošenje in sem ful zadovoljen z napredkom.Mislim ,da se bosta prej kot v enem mescu navadli na nujni dodatek in bosta potem lahko uživali na terasi.Zanima pa me,če kdo že uporablja to zadevo in kakšnje izkušnje ima s tem?LP PA LAHKO NOČ VSEM.
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  doberman Sre 29 Feb 2012, 00:51

Kaj pa ko bo mimo priletel skobec, ptičar in videl dve ptici, ki nemoreta obežat?
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty moji nimfi nadaljevanje

Objavlja  lekovec Sre 29 Feb 2012, 03:16

SEJ JIH NEBOM NASTAVIL SREDI TRAVNIKA.BOSTA POD STREHCO,KO BOMO VSI ZUNAJ IN DA NEBOTA POZABLJENI V STANOVANJU SE NAM BOSTA PRIDRUŽILI ZUNAJ.
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  doberman Sre 29 Feb 2012, 05:09

Aha no sredi travnika sej skobec zivi v mestu kjer lovi golobe, in ju zlahkoto dobi na balkonu.
No saj si rekel da takrat ko boste vi zraven no naj se lepo navadita.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty moji nimfi nadaljevanje

Objavlja  lekovec Ned 25 Mar 2012, 07:02

No, mi smo še že malo navadli na oprsnice,ampak ne še dovolj.Tudi na svež zrak smo že šli, pa jima ni bilo še čist jasno kaj je zdej to ,oziroma kako naj se obnašata.Evo še par slikc moji nimfi 24032012051,moji nimfi 24032012048,moji nimfi 22032012042,moji nimfi 24032012046,moji nimfi 22032012041.
Drugače se pa že pripravljamo na novega ptičjega člana,več o tem drugič. DIJO
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  lekovec Tor 10 Apr 2012, 06:32

ŽIVJO

Jest sm za svoji nimfi naredil oprsnici samo sem si premislil in ju nebom več privajal nanju.Je prišel moment,ko sem kar začutil njuno nelagodje in se v trenutku odločil da ju ukinim.Premišljujem pa o tem,da bi ju malo obrezal, ker drugače uživata na terasi in se jima bo poleti trgalo če bota vedno notri mi pa zunaj.
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  gape Tor 10 Apr 2012, 07:00

Meni osebno se mi zdi rezanje peruti nehumano , ampak če si se tako odločil tudi prau. Kako pa kaj novi član ,kdaj ,kaj,kako ,pa to ,mal nas zanima,no vsaj mene ?


Jest se trenutno z mojo že več kot teden dni vozim na veterino po inekcije antibiotika.

L.P.
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  lekovec Tor 10 Apr 2012, 08:22

Ojoj, glede tvojih ptičk, kaj pa je narobe .Jest s svojimi zaenkrat nisem imel zdravstvenih problemov,tako da se mi tudi sanja ne,kaj bi lahko šlo narobe.In ko sva že na temi,a bi opazil da je bolna(glede da skrivajo),in koliko časa je za ukrepanje?
Jest pa misli,da ju nebi lih pohabil oziroma mučil z obrezovanjem.Boli ju ne in tudi navadili bi se na spremembo.No ta trenutek sem tega mnenja,ker pa kar dosti razmišljam glede papig pa lahko pride do spremembe kot je prišlo pri oprsnicah.
GLEDE NOVEGA ČLANA PA;
Sem senegalska papiga(družina mora še ugotoviti katerega spola sem)-MAXI moji nimfi Ssa50462.Pri moji novi družini sem od 6.4 2012.Zaenkrat se vsi počutimo super.No še dve moji slikci,moji nimfi Ssa50473,moji nimfi Ssa50467,ko pa se bolje spoznamo in kaj ušpičimo se pa bolj podrobno oglasimo.
DIJO
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  gape Tor 10 Apr 2012, 09:53

Ja najprej so mislili da je neka bakterija ,ki naj bi jo imele samo papige, vzeli so ji bris očesa in dali na analizo , ki je pokazala da je negativna.Dobila je 6 inekcij antibiotika vsake dva dni.Glih lepo se mi je zdelo da se zbolšuje je za praznike drastično slabše stanje tako, da bo verjetno jutri ostala notri če nebo nič bolje.

Sigurno vidiš kdaj je ptica bolana,že po obnašanju. Ponavadi cel dan spi in ima glavo pod perutjo,perje je ,kako bi reku ,napihneno ,ponavadi malo man je in pije ali pa sploh nič,driska,ne posega po poslasticah in v mojem primeru ma tudi znake bolezni na perju okoli oči in pod perutjo.

L.P.
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  gape Tor 10 Apr 2012, 09:54

O senegalski papigi sem pa tudi sam razmišlal da bi jo imel pa sončna papiga tudi. Super ,naj ti da obilo zabave in družbe.
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  Blaž Novak Čet 12 Apr 2012, 00:23

lekovec je napisal/a:Imam njo in njega.Sta moji 3 in 4 nimfi.Ona je rumena on siv.Nikica je sedaj stara tri leta in sem jo dobil ko je imela leto in pol iz druge roke drugače je bila kupljena v trgovini.Nikija sem kupil pri rejcu, ko je bil star približno pol leta,sedaj ima že skoraj leto.
Lahko rečem da sta svobodnjaka,zunaj kletke sta 15 ur na dan in zelo uživata.Nikica je kot kaka muca ,zelo rada se crklja in če bi se dalo bi bila 24 ur na dan na moji rami.No z Nikijem pa sem šele dobro začel šolanje in mislim da mu gre kar vredu.Načrtno nisem kupil ročno hranjenega samca ,ker mi je udomačitev velik iziv in glede na to da ni bil ročno hranjen in je pol leta živel po ''naravno'' ptičje sem imel na začetku kar veliko dela no bol sem moral biti vztrajen.Po teh štirih mesecih je že izgubil kar veliko strahov, ki jih je imel oziroma jih je dobil pri nas.Z Nikico lahko delam kar hočem,Niki pa mi 'je' iz rok ,na roko mi gre kadar želim,tudi prhanja je zelo zelo malo,lahko ga božam po glavi in če je trenutek pravi in je lih prav umirjen tudi po hrbtu.Mislim da so za 4 mesece treninga to kar dobri rezultati,se pa ukvarjam z njim kvalitetno vsaj uro in pol na dan.No,da nebo zgledalo da nimam drugega dela imam tudi družino(4 člani),tako da si moram organizirat čas za šolanje ki je ponavadi po 20 uri.Moji papigi sta v tistem terminu zelo dejavni,tako da nekega posiljevanja z moje strani ni.No naj bo zaenkrat to to ,še nekaj slik pa.........
moji nimfi Ssa59627
moji nimfi Ssa59693
moji nimfi Ssa59691

kaj je ta priboljšek na prvi sliki? Smrekova vejica?
Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  lekovec Čet 12 Apr 2012, 00:49

Ja,obožujeta jih sploh mlade vršičke,ti priporočam.Samo ne jih nabirat kje ob cesti.
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  lekovec Pon 16 Apr 2012, 22:51

Zakaj nimfi ˝grizljata˝ iz lesenih palčk svoje suhe iztrebke?
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

moji nimfi Empty Re: moji nimfi

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu