PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vnetje golše

3 posters

Go down

Vnetje golše Empty Vnetje golše

Objavlja  rozica Pon 19 Dec 2011, 03:15

Pozdravljeni!

Svojo skobčevko samčka sem včeraj opazila "bljuvati" semena. To je delal tako, da je sedel sam na palčki, migal z glavico in ven so mu dobesedno letela semena. To je trajalo kakšno minuto. Tega prej še nikoli nisem opazila, zato sem se malo prestrašila. Na splošno se samček ne obnaša drugače, iztrebke ima kot vedno.
Po tistem včeraj nisem več opazila tega "bljuvanja".

Takoj ko sem včeraj to opazila, sem šla pisati veterinarju za diagnzo in če je nujno da ga pripeljem itd.. Danes mi je odgovoril da ima moj samček vneto golšo in da je potrebno narediti izpirek..
Zdaj pa me najprej zanima, če ve kdo kako sploh ta izpirek izgleda, saj imam v mislih grozen proces s cevko in ne vem s čim še in se ne morem odločiti ali naj sploh samčka peljem tja. Razmišljam da mogoče ni tako nujno da bi ga peljala, glede na to da se to več ni ponovilo.. Zdaj pa ne vem.. nočem da mu nekaj delajo, če to ni potrebno. Ne bi rada da ga kdo preveč "vlači" po rokah, saj tega nima rad. Je seveda zelo udomačen ampak držanje v rokah, mu tako kot večini skobčevk, ne paše. Nočem da se prestraši, da ga boli.. Prosila bi vas za pomoč. Kaj vi mislite, bi mogla upoštevati nasvet in ga takoj odpeljati ali naj ga še en dan opazujem...

Zanima me tudi ali je imel kdo podoben primer oz. da je imel kdo skobčevko z vneto golšo in kako je to izgledalo.

rozica
rozica
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 26/07/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Vnetje golše Empty Re: Vnetje golše

Objavlja  doberman Pon 19 Dec 2011, 07:03

Nekaj podobnega jaz opazim včasih pri mojih golobih in sicer ko se mal preveč najedo koruze potem z glavo stresajo levo in desno in koruza jim leti iz kljunčka.
Pač to počnejo včasih ko jim prinesem koruze in so lačni ter hitro jedo.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Vnetje golše Empty Re: Vnetje golše

Objavlja  Alojzij Pon 19 Dec 2011, 07:21

V primeru ponavljanja bluvanja le pojdi k veterinarju.! klicaj
Največkrat počno to samci pred ogledalcem, ko pitajo navidezno samico v ogledalcu. Vse ptice morajo imeti tudi dovolj mineralnega peska v posodici in koristno ga je posuti tudi po dnu kletke. Predvidevam, da ptico kvalitetno
in ustrezno prehranjuješ ter redno menjavaš vodo, zato mislim da ne bo težav. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Vnetje golše Empty Re: Vnetje golše

Objavlja  rozica Pon 19 Dec 2011, 09:34

Zahvaljujem se vam za odgovore. Sem tudi vprašala še drugega veterinarja in je povedal enako. Če se bo ponavljalo, da gre lahko res za vnetje golše, če pa se ne ponavlja pa ni nič resnega. Tako, da res upam da se več ne bo ponovilo.
Drugače pa imata dovolj peska, vodo menjavam, tako da to ne more biti razlog zelo vesel.
rozica
rozica
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 26/07/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Vnetje golše Empty Re: Vnetje golše

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu