PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Starost

3 posters

Go down

Starost Empty Starost

Objavlja  _Tamara_ Pet 23 Dec 2011, 23:33

Pozdravljeni!

Pred 3 dnevi sem v trgovini Tukano v Mariboru kupila 2 skobčevki - verjetno sta samček in samička.
Zanima me njuna starost, saj v trgovini niso vedeli ali sta domače reje ali z uvoza, niti koliko sta stara.
Samček (sivkast) ima srebrn obroček s številko 13, samička (modra) pa ima zelen obroček s številko 4.

Zanima me tudi, če so barve obročkov za vsako leto mednarodno določene ali pa to velja le za Slovenijo?

Hvala za pomoč.

_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Starost Empty Re: Starost

Objavlja  Alojzij Sob 24 Dec 2011, 00:14

Težko bo sedaj ugotoviti željene podatke, če ti še prodajalec ni znal povedati. Škoda da se nam nisi pridružila
predno si kupila ptici. Na veliko stvari bi te lahko opozorili na katere moraš biti pozorna pri nakupu ptic.
Samček ima gubo okrog nosnic modre barve, samičina nosnica je svetlo rjava, ne glede na barvo perja. Barva obročkov in samo po ena številka na njih mi da slutiti , da to niso obročki s katerimi obročkamo
doma izvaljene ptice registrirani člani društev.
Svetovna ornitološka organizacija, katere članica je tudi slovenska ptičarska zveza, predpiše barvo obročkov za nekaj let naprej. Lanski obročki so bili oranžni , letošnji so modri. Za prihodnje leto imamo temno rdeče oz. bakrene barve.
Poglej še arhivske članke v rubriki papiga skobčevka ter nam ob morebitnih nejasnostih ponovno postavi
konkretno vprašanje. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Starost Empty Re: Starost

Objavlja  _Tamara_ Sob 24 Dec 2011, 00:48

Hvala za informacije in hiter odgovor nasmeh .
To bi potem pomenilo, da sta ptici uvoženi in ne domače reje? Prodajalka mi je sicer omenila, da imajo nekaj domače reje in nekaj uvoza (s katere države, tudi ni vedela). Sem iskala na internetu rejce v Mariboru, pa razen Društva združenih gojiteljev malih živali Maribor nisem našla, saj sem želela kupiti ptici domače reje. Me pa zelo jezi, da v trgovinah nimajo vodene evidence o živalih, ki jih prodajajo (starost, država,...), saj menim, da je kupec upravičen do teh informacij, tako kot ljudje v trgovini radi pogledamo, kje je izdelek narejen.

Sicer pa sem še do izpred 4 let tudi imela eno skobčevko, stara je bila 13 let, ko je poginila (verjetno je bila kriva starost, saj ni več bila živahna, zadnji teden je tudi iz dneva v dan težje stala na tačkah in se oprijemala).

Želela sem dodati še sliko mojih dveh skobčevk, pa mi kot novemu članu še ni dovoljeno.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Starost Empty Re: Starost

Objavlja  Alojzij Sob 24 Dec 2011, 02:56

Za razjasnitev moram poseči po primerjavi s psi. Dokler bomo ljudje kupovali živali še preden se o njih
dobro pozanimamo in poučimo bomo imeli težave, rejci pa jih bodo masovno reproducirali.
Zasledimo na kupe ponudb čistokrvnih psov brez rodovnika. To je podobno kakor avto brez prometnega dovoljenja ali v tem primeru ptica brez obročka ali nepravega obročka. Zaprt obroček predpisanega premera za vsako vrsto ptice posebej, damo na nogico lahko samo v prvem tednu po izvalitvi. To pomeni, da je zaprt obroček rodovnik, evidenca in garancija, saj se ga kasneje ne more namestiti. Premer obročka za skobčevko standard je 4,5 mm.
Na vsakem takem obročku so sledeči podatki, npr.
-SI (država)
-01 Društvo za varstvo in vzgojo ptic Ljubljana, 02 je Maribor
-040 številka člana tega dotičnega rejca in člana društva
-11 leto izvalitve 2011
- oo1 do 1000 zaporedna številka posamezne ptice

Torej, kdor bi naprimer kupil ali posedoval ptico z obročkom z oznakami v mastnem tisku, bi preko kataloga in
evidenc prišel do rejca, pri njemu pa bi lahko izvedel za točen datum izvalitve in za barve ter znakov prednikov za nekaj generacij nazaj.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Starost Empty Re: Starost

Objavlja  Maja Sob 24 Dec 2011, 07:30

_Tamara_ je napisal/a:Želela sem dodati še sliko mojih dveh skobčevk, pa mi kot novemu članu še ni dovoljeno.
Kako to misliš, da ti kot novemu članu ni dovoljeno? Slike lahko vsakdo prilepi na forum, v svoje sporočilo. Galerija pa je trenutno polna, zato nihče ne more nalagati slik vanjo.

Več: http://www.pernati-prijatelji.com/t7-kako-prilepiti-slike-na-forum
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Starost Empty Re: Starost

Objavlja  _Tamara_ Ned 25 Dec 2011, 05:58

Maja, hvala za pomoč. Sliko je zavračalo, ker pred in za sliko nisem dodala [img].
To sta pa moji skobčevki. Se mogoče po sliki da oceniti, koliko bi bili približno stari in če sta samček in samička (sicer se barvi nosnih gub malo slabše vidita)?
Starost Dsc02354
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Starost Empty Re: Starost

Objavlja  Alojzij Ned 25 Dec 2011, 06:49

Ptici na sliki mi delujeta mladi ter lepi in zdravi. Tudi nosnici sta še mladostno obarvani, zato po slikah ne bi mogel zagotovo trditi o spolu posamezne ptice. Po zamenjavi mladostnega perja, se bosta nosni gubi dokončno obarvali v značilno barvo za posamezni spol.Vsekakor sta to mladi ptici, stari cca. 2-3 mesece.
Na sponjih slikah si oglej barvo nosnih gub pri odraslih pticah. Seveda moraš računati na razliko v barvnih niansah.

http://www.shrani.si/f/1s/Ky/afSGBKW/dscn2652.jpg

http://www.pernati-prijatelji.com/t815-spol-pri-lutino-skobcevkah#4646

Zelen samček
Starost Img1567ajpg

Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Starost Empty Re: Starost

Objavlja  _Tamara_ Ned 25 Dec 2011, 07:57

Najlepša hvala za odgovor nasmeh .
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Starost Empty Re: Starost

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu