PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odločtev

4 posters

Go down

Odločtev  Empty Odločtev

Objavlja  kuglfish Pon 09 Jan 2012, 09:34

Pozdravljeni,
sem nova na tem forumu, že precej časa pa se odločamo za nakup papige. Ker je odločitev zelo težka, bi rabili nekaj nasvetov, katero papigo (manjšo do srednjo) nam priporočate.
Imamo kar nekaj živali (psa, bradato agamo, morskega prašička, podgane, 2 akvarija). Pred kar precej leti sem imela tudi skobčevko. Živimo v bloku, kar je največja omejitev pri izbiri vrste papige, čeprav so stene debele in sosedje strpni.
Sam izgled papige ni tako pomemben, želeli pa bi priljudno žival, ne preveč glasno.
Zanima me tudi, kako rešujete počitniška varstva? Se papiga zelo odtuji, če jo nekaj dni pelješ v varstvo? Je to zanjo stres? Ker naša mladina več ne počitnikuje z nami, je sicer skoraj vedno kdo doma, pride pa vseeno do situacije, ko za nekaj dni živali zaupamo prijateljem v varstvo.
Zanimajo me tudi priporočene mere kletke za srednjeveliko papigo, seveda bi jo dnevno izpuščali.
Upam, da nisem bila predolga, je pa vsak nakup živali potreben temeljitega premisleka. O vrstah papig smo se že precej pozanimali, rada bi pa izvedela še vaše izkušnje in mogoče kakšen konkreten nasvet, na kaj naj bomo pozorni.
Hvala za odgovore!

kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Odločtev  Empty Re: Odločtev

Objavlja  Alojzij Pon 09 Jan 2012, 10:01

Odločitev o vrsti papige vedno prepuščam posamezniku. Glede na opisano bi se nagibal k manjšim papigam(skobčevka).
Vse drugo je standardno in že mnogokrat povedano in napisano. Ptica, ki je želite kupiti naj bo čim mlajša in
kupljenaiz prve roke - od rejca.
Ptice se najbolje počutijo na stalnem mestu, zato je tudi med dopustom najbolje, da jo nekdo hrani doma.
Izbor kletk je tako velik, da v trgovini lahko izberete po vaši intuiciji, glede na velikost ptice in prostora.
Pri kletki je najbolj pomembna kvalitetna izdelava (pocinkana ali niklana), vratca se morajo dobro zapirati.
Tudi predal na dnu se mora brez zatikanja izvleči.
Kaj več prihodnjč, ko boste že naredili ožji izbor. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Odločtev  Empty Re: Odločtev

Objavlja  kuglfish Pon 09 Jan 2012, 10:23

Hvala za mnenje.
vem, da je odločitev naša mižikanje. Skobčevka je sigurno v ožjem izboru. Zanimajo me tudi nimfe, mogoče se še bolj nagibamo k njim.
Sorodnica ima ročno hranjeno skobčevko nekaj mesecev, ampak se mi ne zdi bistveno bolj domača, kot je bila pred leti naša, kupljena na razstavi. Je smiselen nakup ročno hranjene ptice?
Kdaj v letu pa so na voljo mlade ptice? Pa mogoče koktakt kakšnega rejca v Ljubljani ali okolici?
Hvala
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Odločtev  Empty Re: Odločtev

Objavlja  Davidana Pon 09 Jan 2012, 21:44

Pozdravljeni!
Če boste dobili od rejca res mlado ptico, nima smisla kupovati ročno hranjeno ptico. Tudi ne verjamem, da kdo nimfe ali skobčevke ročno hrani.
Kar se tiče vzgoje nimf je en dober rejec v Zbiljah. Lahko dobite njegovo telefonsko številko.
Lp Tomaž Grajzar
Davidana
Davidana
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Odločtev  Empty Re: Odločtev

Objavlja  dominik Tor 10 Jan 2012, 04:28

Davidana je napisal/a:Pozdravljeni!
Če boste dobili od rejca res mlado ptico, nima smisla kupovati ročno hranjeno ptico. Tudi ne verjamem, da kdo nimfe ali skobčevke ročno hrani.
Kar se tiče vzgoje nimf je en dober rejec v Zbiljah. Lahko dobite njegovo telefonsko številko.


Ne govorit da jih nihče ne hrani ročno, kar ni res jih poznam kar nekaj in tudi sam sem med njimi (če nisi prepričan o resnici ne širi laži).
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Odločtev  Empty Re: Odločtev

Objavlja  Davidana Tor 10 Jan 2012, 05:14

GOSPOD Dominik, prosim da se pogovarjate malo v lepšem tonu in mogoče malo bolj natačno preberete kaj sem napisal.
Pozanimal sem se in v našem koncu Slovenije nihče ročno ne hrani nimf, mogoče zadnjih nekaj dni malo dodajajo, če so slabo hranjene ali malo bolj domače.
Jaz sem samo napisal da jaz ne verjamem oz. ne poznam in to zame ni nobena laž, če pa so taki je pa tako super.
Davidana
Davidana
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Odločtev  Empty Re: Odločtev

Objavlja  kuglfish Tor 10 Jan 2012, 07:31

Ne bi želela, da ta tema povzroči spor. Sorodnica je ročno hranjeno skobčevko kupila od rejca iz okolice Kranja. Mi sedaj najbolj razmišljamo o nimfi.
Torej je vaše mnenje, da če je ptica dovolj mlada, ročno hranjenje ne vpliva bistveno na socializacijo?
Za številko rejca pa bi prosila, lahko tudi na zs.

Pa nikjer n najdem podatkov o velikosti kletke, vem da je je najboljša čim večja, ampak neko okvirno velikost pa le rabim, da planiramo prostor v stanovanju.

hvala
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Odločtev  Empty Re: Odločtev

Objavlja  Alojzij Tor 10 Jan 2012, 08:21

Predhodnik je samo izjavil, da ne verjame, da kdo ročno hrani manjše papige. Posamezniki to res počno, vendar
splošno razširjeno pri skobčevkah to ni, ker ravno skobčevke in nimfe dovolj dobro in kvalitetno hranijo svoje mladiče.
Tudi jaz menim, da pri skobčevkah in nimfah ni bistvene razlike v socializaciji, ker mladiči dovolj hitro odrastejo in začnejo jesti sami. Seveda se je pa potrebno pri enem ali drugem načinu ptici dovolj zgodaj veliko posvečati.
Tudi nimfe so pogosto ljubljenčki v stanovanjih, vendar moraš računati, da so glasnejše od skobčevk.

Veliko rejcev ima papige v ogrevanih prostorih, zato so mladiči lahko tudi že sedaj, čeprav še ni naraven čas.
Posamezni rejci se bodisi sami javijo na forum ali dajo oglase. Dobro mesto za izmenjavo
podatkov in tudi ptic, je tudi redni mesečni sejem malih živali v Grosupljem. Tam je na voljo tudi veliko različnih
kletk ter hrane. Velikosti kletk so dokaj podobne. Za skobčevko nekje 60 x 40 x 50 cm, za nimfo pa kakšnih 10 cm več. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Odločtev  Empty Re: Odločtev

Objavlja  kuglfish Tor 10 Jan 2012, 10:29

Še enkrat hvala za odgovor!

Najbrž bomo res šli v Grosuplje na sejem malo na ogled in po kakšno informacijo

Sigurno pa še kakšno vprašanje postavim.
Lep pozdrav
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Odločtev  Empty Re: Odločtev

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu