PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

žagovina

3 posters

Go down

žagovina  Empty žagovina

Objavlja  sonja Tor 24 Jan 2012, 08:03

Pred enim tednom sem dobila par rozel.Zanima me, ali lahko dobijo v kletki po tleh žagovino od smreke in borovcev, ali jim to škodi. Prejšnja lastnica mi je rekla, da jim škodi vse, kar ima smolo. Velja to samo zanje(če), ali za vse papige.Se imata pa zelo rada in sta čudovitih barv.Že vnaprej hvala.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

žagovina  Empty Re: žagovina

Objavlja  Alojzij Tor 24 Jan 2012, 08:46

Ne vem sicer, če pri pri rozelah ni kaj specifičnega ampak pri ostalih pticah žagovina ne povzroča problemov.
Seveda ne sme biti onesnažena npr. s strojnim oljem ali barvami.
Žagovina se pri pticah manj uporablja, na tla namreč običajno raje dajemo pesek. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

žagovina  Empty Re: žagovina

Objavlja  Boba Tor 24 Jan 2012, 08:54

Glede žagovine opozarjam, da se v njej lahko razvije plesen in preden jo v vreči opaziš, se ptica lahko že nadiha plesnivih spor. To se je nedavno zgodilo pri nas, pa je bila žagovina kupljena v trgovini za male živali. Nasrkala je samička, saj sem žaganje potrosila v valilnico. Ni ji bilo pomoči... jokanje


Nazadnje urejal/a Boba Tor 24 Jan 2012, 21:29; skupaj popravljeno 1 krat
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

žagovina  Empty Re: žagovina

Objavlja  sonja Tor 24 Jan 2012, 09:18

Žagovine imam veliko in jo lahko menjam na dva dni, če je treba. Pesek jim zdaj menjujem tedensko.Pri malih ptičkih ni problema, rozele pa mi vse posvinjajo, saj dobijo veliko sadja.Mislim, da bi žaganje bolj vpilo in bi lažje vzdrževala čistočo.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

žagovina  Empty Re: žagovina

Objavlja  sonja Sob 28 Jan 2012, 09:06

Zdaj sem poskusila z briketi.Če se ne bo obneslo, mi še vedno ostane žaganje. nasmeh
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

žagovina  Empty Re: žagovina

Objavlja  Gost Sob 28 Jan 2012, 23:39

Pozdravljeni,Prvo, kar je rozela ni ptica, ki bi uživala v kletki ampak je to ptica za malo večje preletalnice,zanjo je to mučenje. Njene čudovite barve in njen let le tako lahko opazujemo,in še nekaj, ptica zelo dobro prenaša naše zunanje temperature..Žagovina ne škoduje, razen mladičkom v gnezdu ni pa to nastilj za ptice,(to je za druge male živali) in, če že mora ta vrsta ptice biti v kletki naj bo potleh časopisni papir.Glede smole kot sem bral pa vam povem, v tej smoli je ogromno kislin, ki jih ptica potrebuje in je zelo priporočljivo dajat v kletke vejice smrek.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

žagovina  Empty Re: žagovina

Objavlja  sonja Ned 29 Jan 2012, 08:42

No, kot vi se tudi jaz strinjam s samim prostorom zanje. Druge moje ptice že imjo svoje preletalnice, kot pa sem že omenila,sem te dobila pred nekaj dnevi.Ker sta bila do zdaj v stanovanju, mislim da bi bil zanje prevelik šok, če bi jih takoj postavila ven. Sama kletka pa ima prevelik razmak med mrežami(prevelike luknje), da bi zamenjala s katerimi od drugih ptic. Zaenkrat ju pa spuščam iz kletke, da si malo raztegneta krila.Kaj časopisni papir ni strupen za ptice? Kako močne kljune pa imajo? A lahko za preletalnico uporabim 1x1cm mrežo ,ki se uporablja tudi za kunce?
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

žagovina  Empty Re: žagovina

Objavlja  Gost Pon 30 Jan 2012, 03:58

....Ja to,da bi jih sedaj prenesla ven je za njih smrt,zato raje počakaj do aprila.Časopisni papir ni nič strupen saj ga ne jedo,nekatere ga samo trgajo iz dolgočasja ali pa iščejo materijal za gnezdo.Mreža mora biti trdna in tisto ki ti omenjaš ni za papige.Na Prestranku pri Binetu imaš razne vrst mrež in še nekaj, si že pomislila,da se včlaniš v društvo v Postojni.Tam nas je kar lepa družbica,sestajamo se enkrat mesečno,si zmenjavamo razne izkušnje ITD.Vabljena
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

žagovina  Empty Re: žagovina

Objavlja  sonja Tor 31 Jan 2012, 06:41

Razmišljala sem o tem, vendar trenutno nimam časa za sestanke(majhna otroka).A se da včlanit, tudi če ne hodiš redno? Koliko je članarina ?
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

žagovina  Empty Re: žagovina

Objavlja  Gost Tor 31 Jan 2012, 07:54

da,da, saj mi nismo prav zagnani,tisti,ki ma čas pride.Je pa vsak drugi petek v mesecu v gostilni NA MOSTU-Prestranek.Torej naslednji teden-20€je pa članarina.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

žagovina  Empty Re: žagovina

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu