PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sonček

3 posters

Go down

Sonček Empty Sonček

Objavlja  žaki Tor 26 Maj 2009, 06:47

Pozdravljeni!

Mojemu Sončku sem kupil samičko,in sem jih hotel parit pa samička ni marala Sončka,tako da sem mu kupil novo samičko,ko sem dal samičko zraven samca sta se takoj sparla.Sedaj ima samička 3 jajca druga samica pa je sedaj čisto nora ,ko sonček zapoje takoj dvigne rep (poza za paritev)in tudi gnezdo ima narejeno.
Sedaj me pa zanima ali lahko samica sama opravi vse od sedenja na jajcih in odhranjenja mladičev brez samca?
Saj bo morala bit ena sama ,če ne gre bom pa čakal dokler bo treba,in prosim če mi poveste kako dolgo mora biti samec zraven samice,da ga lahko daš vstran?


Ps Pri papigah (žako)to ne gre,da bi samica sama valila! Hvala za odgovore.

Lp Dušan
žaki
žaki
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 56

Nazaj na vrh Go down

Sonček Empty Re: Sonček

Objavlja  Maja Tor 26 Maj 2009, 09:12

Ja, načeloma lahko uporabiš to metodo in Sončka uporabiš kot "žrebca", da ti bo oplodil obe samički. Ker pa to pomeni, da bo z eno lahko bil, druga pa bo sama, bodi pazljiv katero boš za kaj določil. Opazuj malo obnašanje samičk - tista, ki je najbolj zagreta za gnezdenje, gradi gnezdo, se ureja in podobno, tista lahko ostane sama. Seveda pa ni nobene garancije za to. Nekatere samičke lahko dobro ali celo bolje vzgojijo mladičke, če so same, druge pa ne. Te pa ne rabi bit strah, da bi samička, ki bo brez samca zapustila gnezdo ali kaj podobnega, ker so kanarovke zelo pridne mamice. Bo pa tista samička, ki bo sama, sigurno imela veliko več dela, zato poskrbi, da bo imela vse kar potrebuje. mižikanje

Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Sonček Empty Re: Sonček

Objavlja  Mare Sre 27 Maj 2009, 09:00

Stari rejci so imeli načelo, da je bil en samec dovolj tudi za deset samic. Upam da ti to pove dovolj!

LP
Mare
Mare
Mare
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Sonček Empty Re: Sonček

Objavlja  žaki Tor 09 Jun 2009, 08:20

Minilo je 14 dni in danes smo dobili 3 mladičke ,ostala so še 3 jajčka tako,da bo morda še kaj.slike bom dodal čez kakšen dan ko bo več časa.

lp Dušan!
žaki
žaki
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 56

Nazaj na vrh Go down

Sonček Empty Re: Sonček

Objavlja  Maja Tor 09 Jun 2009, 09:11

Ja super. Upam, da se bo še kakšen izvalil in da bodo vsi zdravi. Komaj čakam slikice. zelo vesel

Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Sonček Empty Re: Sonček

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu