PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prestavljanje kletke

+2
_Tamara_
amritea
6 posters

Go down

prestavljanje kletke Empty prestavljanje kletke

Objavlja  amritea Sre 22 Feb 2012, 02:49

Živjo.Doma imam skobčevki,samčka in samičko.Večino časa imam kletko v svoji sobi pri oknu,zvečer kletko postavim v kuhinjo.Zanima me,ali ni tako prestavljanje stresno za ptici.Drugače sta skobčevki zdravi in živahni.Hvala za odgovor.
amritea
amritea
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 21/02/2012
Starost : 53

Nazaj na vrh Go down

prestavljanje kletke Empty Re: prestavljanje kletke

Objavlja  _Tamara_ Sre 22 Feb 2012, 04:24

Tudi jaz imam 2 skobčevki in kletko prestavljam zjutraj in zvečer. Vsakič se začneta na veliko pretegovati, malo pogledata naokoli (verjetno se sprašujeta, kaj se dogaja oz. kam ju nesem), nista pa zaradi tega prestrašeni. Moje mnenje je, da se ptica sčasoma navadi in postane takšno prestavljanje zanjo že rutina, zato tudi ne bi smelo biti stresno.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

prestavljanje kletke Empty Re: prestavljanje kletke

Objavlja  Alojzij Sre 22 Feb 2012, 06:08

Ne poznam sicer razloga za dnevno prestavljanje kletke s pticami. V mojih očeh je kletka v stanovanju tudi za okras, zato ima stalno mesto, tako kakor televizor ali akvarij.
Za prestavljanje znotraj stanovanja sicer nimam odklonilnega mnenja, če je za to smiselen vzrok. Nisem pa pristaš
prenašanja kletk s pticami na balkone, verande, razne nadstreške, celo na drevesa. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

prestavljanje kletke Empty Re: prestavljanje kletke

Objavlja  dominik Sre 22 Feb 2012, 10:27

Moje izkušnje z premikanjem po sobi niso dobre, ker so ptice vedno rabile vsaj 14 dni da so vedele kje je njihov novi položaj.Zato so dobile stalno mesto in vedno vedo ke so doma.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

prestavljanje kletke Empty Re: prestavljanje kletke

Objavlja  kuglfish Sre 22 Feb 2012, 21:47

Alojzij je napisal/a: Nisem pa pristaš
prenašanja kletk s pticami na balkone, verande, razne nadstreške, celo na drevesa. nasmeh

Spoštovani, prosila bi za razlago tega stavka, ker nam so pa svetovali, naj v toplejših mesecih kletko za nekaj ur dnevno prestavimo na balkon zaradi uv žarkov.
Seveda ne na direktno sonce.

Hvala

kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

prestavljanje kletke Empty Re: prestavljanje kletke

Objavlja  Alojzij Čet 23 Feb 2012, 05:47

Vsi odgovori in nasveti, ki jih na forumu dajem, so posledica dolgoletne prakse in izkušenj na vzreji in
poznavanju ptic.
Moji pogledi ter odgovori so zato morda na prvi pogled grobi ter v nasprotju s prakso večine ljubiteljev ptic, ki
ne predvidevajo ali ne poznajo možnih posledic svojih dejanj. Seveda nikoli ni vse enoznačno in je možno
razpravljati od primera do primera. Iz zastavljenih vprašanj je malokdaj možno izbrati natančen vpogled
v posamezen primer.
Moja specialnost nikoli ni bila ukvarjanje s posamezno ptico v smislu učenja (vzgoje), manikure, pedikure in
letalnih maratonov po bivalnih prostorih.

Prestavljanje ptic na prosto odsvetujem predvsem s stališča njihove varnosti in zaščite zdravja. Odvisno od lokacije, so ptice v kletkah na prostem v stiku z zunanjimi pticami, ki so pogosto prenašalke bolezni in zajedalcev.
Muce, ujede in druge podobne živali imajo lahek dostop do kletke in do ptice, ki jo poškodujejo skozi mrežo.
Malokdo predvideva, da kjer je sedaj senca, je lahko čez pol ure peklenska vročina. Poletne nevihte lahko v kratkem času temperaturo znižajo za polovico in več.

Še bi lahko našteval, vendar naj vsak odgovoren ljubitelj ptic naredi tako, da zaradi preveč pozornosti in ljubezni do ptice, ptici ne bo škodil na noben način. nasmeh nasmeh


Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

prestavljanje kletke Empty Re: prestavljanje kletke

Objavlja  nika Čet 23 Feb 2012, 22:41

Z zgoraj opisanim se strinjam iz lastnih izkušenj. Sama odnesem ptiče na balkon takrat, ko imam čas da sedim ob njih in berem in to bolj pozno popoldne, ko je že senca in vročina popusti. Ko med bloki posijejo zadnji sončni žarki se našopirijo in sončijo. Mislim, da uživajo v spremembim okolja, najprej napeto opazujejo in poslušajo zunanje ptiče, potem se zabavajo naprej po svoje.

Enkrat pred leti se mi je zgodilo, da sem kletko pustila na balkonu, jaz pa sem delala na vrtu in občasno preverila, če je kletka že na soncu. Zgodilo se je, da je prišel maček in skočil na kletko, kar sem opazila zadnji trenutek, preden bi jo prevrnil. Od takrat ptičev ne upam več puščati brez nadzora. Lani je maček prišel zraven medtem, ko sem sedela pol metra proč in že hotel skočiti na kletko. Tudi to se je že zgodilo, da je na kletko sedel vrabec, ki si je prišel nenavadne ptiče pobliže pogledati. Zato res ni pametno puščati ptic zunaj brez nadzora. In na temperaturo je treba paziti, da ni prevelikih razlik med notranjo in zunanjo.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

prestavljanje kletke Empty Re: prestavljanje kletke

Objavlja  kuglfish Čet 23 Feb 2012, 23:28

Hvala za odgovore. Mi smo v visokem nadstropju in balkon je povezan z dnevno sobo, v toplejših mesecih je to stalno odprto, tako, da bi bili lahko nevarni samo radovedni ptiči.
Koliko pa papiga res potrebuje sončne svetlobe?
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

prestavljanje kletke Empty Re: prestavljanje kletke

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu