PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaj ne drži v odgovoru...

3 posters

Go down

Kaj ne drži v odgovoru... Empty Kaj ne drži v odgovoru...

Objavlja  Alojzij Sre 22 Feb 2012, 08:45

Na nekem sorodnem forumu sem zasledil prašanje in odgovor na temo parjenje skobčevke.
V odgovoru sem opazil netočnost, kar da slutiti osnovno nepoznavanje teme, na katero konkretna oseba odgovarja.
Prosim uporabnike foruma, da mi odgovorite, kaj je v spodnjem odgovoru narobe! klicaj




Parjenje skopčevk
Kako lahko dosežem, da se skopčevke lahko parijo?

Leo, 14 let

Odgovor:
Pozdravljeni

Poskusite upoštevat naslednje:
Parček v primerno veliki kletki. Nastavite gnezdo - leseno in zaprto. V kletko nastavite prejo iz kokosa ali bombaža. Kletko postavite nekam bolj na odmaknjeno mesto, da bo parček imel mir.

In čakajte… Drugega tukaj ne morete storiti

Gnezdo in prejo pa lahko najdete v trgovinah Tukano.

Lep pozdrav


Svetoval-a vam je: Petra 10.09.2007
Kategorija: Ptice
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Kaj ne drži v odgovoru... Empty Re: Kaj ne drži v odgovoru...

Objavlja  popaj Sre 22 Feb 2012, 10:20

Skobčevke se parijo samo če imamo dva para ali več, zaradi ljubosumja. Preja iz kokusa ali bombaža ne dela kakšne velike funkcije pri sobčevkah. V valilnice se daje ponavadi grobo žaganje.

Lp

Miha
popaj
popaj
Član
Član

Število prispevkov : 26
Datum registracije : 18/11/2010
Starost : 42

http://vzrejapapig.webs.com/

Nazaj na vrh Go down

Kaj ne drži v odgovoru... Empty Re: Kaj ne drži v odgovoru...

Objavlja  dominik Sre 22 Feb 2012, 10:35

Skobčevke so tako delavne da ne rabijo nobenih dodatkov v valilnicah ampak samo poglobljeno dno da se jajca ne kotalijo in ni jih treba biti več za ljubosumje dovolj je samo en par ki je spolno zrel.Če je več primerkov v skupni kletki je potrebno nastavit več valilnic kot je parov ker drugače pride do hudih spopadov (tudi smrti).
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Kaj ne drži v odgovoru... Empty Re: Kaj ne drži v odgovoru...

Objavlja  Alojzij Čet 23 Feb 2012, 06:32

Pedhodnika sta že ugotovila kaj je bilo narobe v predstavljenem odgovoru. Skobčevke v gnezdo nič ne nosijo
in si ga ne spletajo, tako kakor večina ostalih ptic. Zato je samo komercialna poteza ali nevednost povzročila,
da nekomu prodajaš poleg gnezda za papige še kokosovo in bombažno prejo. klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Kaj ne drži v odgovoru... Empty Re: Kaj ne drži v odgovoru...

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu