PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sipina kost

5 posters

Go down

sipina kost Empty sipina kost

Objavlja  Uroš K Ned 04 Mar 2012, 01:14

imam problem, ki je zame nov saj se do zdaj še ni pojavil. ne glede katero ptico sem imel, ni bilo problema z sipino kostjo, vse ptice so jo uporabljale. zdaj pa imam dve skobčevki, že od začetka januarja in od takrat se še nista dotaknili sipine kosti, klučka pa sta že kar zrasla.

zaenkrat sem sipino kost prestavil k prečki kjer se najbolj zadržujeta in upam da bo zaleglo. če pa ne me zanima, kako ju naj navadim k uporabi sipine kosti.

ali bi bilo dovolj če bi v kletko dal šeeno skobčevko, ki bi bila navajena na sipino kost, in bi jo ti dve posnemali?

prav tako ne jesta zelenjave ali sadja. sta samo na semenski hrani, kar pa mi ni preveč ušeč...
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

sipina kost Empty Re: sipina kost

Objavlja  Alojzij Ned 04 Mar 2012, 08:39

Zraven sipine kosti papigi ponudi tudi tanek košček lesa, najbolje svežo vejico iz drevesa. Ravno grizenje mehkih svežih vej najbolje pomaga
vzdrževanju kljuna in je dodatek oz pomoč pri prebavi. Postopoma se bo ptica naučila poizkušati in jesti tudi ostalo hrano, ki jo trenutno ni navajena ter jo odklanja. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

sipina kost Empty Re: sipina kost

Objavlja  Uroš K Ned 04 Mar 2012, 22:41

od japke veje bojo dobre?
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

sipina kost Empty Re: sipina kost

Objavlja  prlekj Pon 05 Mar 2012, 10:26

Bojo, če jabka ni bila škropljena!!!!
Pojdi do prvega potoka pa naberi vrbove vejice, ali pa te zavite vrbe, jih imajo ljudje veliko. nasmeh
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

sipina kost Empty Re: sipina kost

Objavlja  MissSaraOctober Ned 18 Mar 2012, 04:51

Že prej sem imela dve skobčovke, ki sta jedle in pile kar si jim dal. Sedaj imam pa skobčevko ki ne uporablja niti sipine kosti, ne je nobene druge hrane tudi tisto semensko bolj malo kjub temu da sem ji dala v hrano nekaj od školjk kupljeno v trgovini + ne pije vode v kateri so vitamini ki jih nujo potrebuje. Nevem kaj naj naredim ker to počne že od kar sem jo dobila, nekako je že 4 mesece. jokanje
MissSaraOctober
MissSaraOctober
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 17/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

sipina kost Empty Re: sipina kost

Objavlja  Alojzij Ned 18 Mar 2012, 06:05

Zaradi sipine kosti se ne sekiraj, saj to ni osnovna hrana. Vodo z vitamini moraš večkrat zamenjati, ker se taka mešanica hitro kvari.
Vitamine rajši občasno dodajaj v jajčno hrano. V primeru, da ne je niti zelenjave in sadja poskusi dati kaleča semena (kalčke).Lahko namočiš in skališ kar bar v klasu. nasmeh nasmeh

sipina kost Img1572ajpg
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

sipina kost Empty Re: sipina kost

Objavlja  dominik Ned 18 Mar 2012, 10:37

Moja opažanja so pri skobčevkah kar nekako konstantna da v določenem času pojejo in popijejo zelo malo in spet nekoliko več seveda predvidevam da je vaša ptica zdrava in živahna.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

sipina kost Empty Re: sipina kost

Objavlja  MissSaraOctober Pon 19 Mar 2012, 03:35

Hvala mižikanje
MissSaraOctober
MissSaraOctober
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 17/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

sipina kost Empty Re: sipina kost

Objavlja  Uroš K Tor 10 Apr 2012, 08:54

evo veje so se obnesle, zdaj veselo ''glodata'' sipino skot jesta zelenje, samo še na jajce ju moram navaditi. zanima me še koliko časa približno preteče od menjave preja do ''paritvene'' aktivnosti. oba sta se mi na novo operjala in njune nosnice so lepe voščene barve. koliko časa bo približno trajalo da se začneta pariti? sicer počneta že vse kar počno zaljubljene skobčevke le ''godna'' še nista. stara pa sta dovolj se pravi nekje od 9 do 12 mesecev
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

sipina kost Empty Re: sipina kost

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu