PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

parjenje

3 posters

Go down

parjenje Empty parjenje

Objavlja  Slovenka Ned 04 Mar 2012, 21:03

Zanima me, kdaj je pravi čas za parjenje kanarčkov. Imam samčka in samičko vsakega v svoji kletki,rada bi imela mladičke, pa ne vem ali ju že lahko dam skupaj?
lp iz Kopra
Slovenka
Slovenka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 23/08/2011
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Pon 05 Mar 2012, 05:13

Marec je čisto naravni čas za parjenje kanarčkov. Samici nastavite gnezdo in nekaj prediva ali podobnega materijala za izdelavo gnezda.
Takoj ali zelo kmalu bo samica začela nabirati predivo in ga nositi v gnezdo. To je to je tudi čas, ko ji daste v kletko samca. Skupaj naj
ostaneta vsaj dokler ne znese vsa jajca ter obsedi. nasmeh


parjenje Slikeposkusneptice038aj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Slovenka Pon 05 Mar 2012, 23:13

Najlepša hvala za nasvet.Verjetno ju v času parjenja ni priporočljivo spuščati iz kletke ali pač?Moja dva sta vajena vsak dan kakšno urico prosto letati ,je pa res,da samička zadnje čase ni več letala,ker je postala težka.
lp iz Kopra
Slovenka
Slovenka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 23/08/2011
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Tor 06 Mar 2012, 05:05

Vsekakor naj imata sedaj mir in naj bosta stalno v kletki. Ni mi všeč, da je samica pretežka, ker to pomeni debelost in
posledično možne težave pri oploditvi ter nesnosti jajc. nasmeh



Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Slovenka Pet 16 Mar 2012, 02:01

10dni ju imam skupaj v kletki z gnezdom,pa še ni nič.Se pa samička čudno vede,ne more niti skakati iz palčke na palčko ampak samo spi in je.Cel dan je vsa napihnjena,postrigla sem ji tudi krempelčke in na pogled ji nič ne mankja.Samček je živahen ona pa nič-Kaj je narobe z njo??Vodo jima dajem vsak dan svežo prav tako solato in radič,semena menjam vsake 3 dni.Ali bi morala še kaj postoriti?
Slovenka
Slovenka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 23/08/2011
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Alojzij Pet 16 Mar 2012, 06:45

Neaktivna, zaspana in napihnjena ptica ne pomeni nič dobrega.Iz opisa sklepam, da je s kanarko nekaj narobe.
Ptica v takem stanju ni sposobna za parjenje. Dokler kanarka ne dobi ponovno svoje živahnosti in gladkega perja
ni nobene možnosti za potomstvo.
Ponudite ji še jajčno hrano in vitamine. Upam, da ima na voljo mineralni pesek. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty parjenje

Objavlja  martinzalar12 Sob 03 Nov 2012, 21:32

Imam 3 kanarčke, enega semčka in dve samički. Dajem jim jajčno hrano pa ni nič. Ali mi lahko kdo pomaga?
Kanarček
martinzalar12
martinzalar12
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 03/11/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

parjenje Empty Re: parjenje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu