PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Valjenje in jajca

4 posters

Go down

Valjenje in jajca Empty Valjenje in jajca

Objavlja  rozica Tor 24 Apr 2012, 00:18

Pozdravljeni!
Pred tednom dni, je na mojem koritu za rože, ki ga nisem umaknila čez zimo, grlica zvalila jajce. Naslednji dan pa sta bili že dve. nasmeh
Na začetku sem bila v skrbeh, da bo jajci zapustila, če bom odprla okno. Korito za rože je postavljeno kaki decimeter od okna, ki sem ga morala odpirati, da sem si sobo prezračila. To sem delala zelo počasi in previdno. Prvič in drugič se je grlica malo ustrašila, vendar ni odletela vstran. Naslednjo odpiranje okna več ni bilo tako stresno. Vsaj meni se je tako zdelo, saj se je umivala zraven in našopirjena ležala na jajcih.

Razlog, da pišem je ta:
Danes zjutraj, ko sem odhajala od doma, sem pogledala če je z grlico vse v redu in je tudi bilo. Tako kot vsak dan je ležala na jajcih.
Ko pa sem prišla domov, čez kakšno uro, grlice in jajc več ni bilo. Šla sem pogledat pod okno (sobo imam kakih 5 m nad tlemi), če so jajca slučajno kam padla in je grlica zato šla, vendar nisem našla nič.
Zanima me ali si grlica lahko odnese jajca na drugo mesto? Ker nimam pojasnila kaj bi se lahko zgodilo.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovore!
L.P.
rozica
rozica
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 26/07/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Valjenje in jajca Empty Re: Valjenje in jajca

Objavlja  doberman Tor 24 Apr 2012, 01:56

Lahko da je jajce stran vrgel kdo od vaših domačih v nasprotnem primeru pa so postala hrana kakšnim vrana, srakam.
Škoda
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Valjenje in jajca Empty Re: Valjenje in jajca

Objavlja  rozica Tor 24 Apr 2012, 02:16

Ni možno, ne eno in ne drugo.. Od mojih ne bi noben vstran vrgel jajca, ker smo bili vsi veseli, da bomo lahko opazovali razvijanje. Zraven tega, pa imam zaradi svojih skobčevk na oknu mrežico, ki ni snemljiva.
Da bi pa kakšna druga ptica pojedla jajčka, pa sem že razmišljala, vendar če bi bilo to, bi ostalo vsaj nekaj lupin, ker pa ni ničesar, sem tudi to izključla.
Edino kar mi je preostalo je, da naj bi si sama prestavila jajca v kakšno drugo gnezdo.

Prosim še za več mišljenj..

L.P.
rozica
rozica
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 26/07/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Valjenje in jajca Empty Re: Valjenje in jajca

Objavlja  Alojzij Tor 24 Apr 2012, 02:35

Edino 100% je, da grlica svojih jajc ni prestavila, ker jih tudi ne more. Tokratna jajca so izgubljena. V kratkem času bo znesla novi dve jajci, verjetno na drugem mestu. Malo sem v dvomih, če ni bil to golob, ker grlice (turške) delajo gnezdo najraje v debelejših drevesih nasmeh .
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Valjenje in jajca Empty Re: Valjenje in jajca

Objavlja  doberman Tor 24 Apr 2012, 02:43

Če je lahk prišla grlica skozi luknjo ki mora nekje bit je lahko prišel tudi kateri drugi ptič.
Ki je jajca razbil ter moral pojesti vse saj pojedo tudi lupino ki je hranljiva.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Valjenje in jajca Empty Re: Valjenje in jajca

Objavlja  rozica Tor 24 Apr 2012, 02:56

Ne vem.. Vse skupaj mi ne gre v glavo nasmeh .. Tudi jaz ne bi nikoli pomislila, da bi katerikoli ptič prestavljal svoja jajca. Tokrat pa mi je prišlo na misel..

Drugače sem pa gledala na internetu za turške glice in piše, da naj ne bi bile izbirčne pri izbiri gnezda, in da nekatere tudi gnezdijo na okenskih policah. Bili sta sivi s črno črto okoli vratu, ki sta se menjavali pri valjenju. Ena je bila čez dan in ena čez noč. Brala sem, da naj bi podnevi valil samček, ponoči pa samička.

Če res ni druge možnosti, kot da so jajca zgubljena ali pa da ju je kakšen ptič pojedel, se bom sprijaznila s tem. Sem pa bila polna pričakovanj, da bom lahko gledala male ptičke skozi okno. :/

No, hvala za odgovore. nasmeh Lep dan!
rozica
rozica
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 26/07/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Valjenje in jajca Empty Re: Valjenje in jajca

Objavlja  majdra Tor 24 Apr 2012, 09:22

Meni je vrana v eni uri odnesla sedem jajc od pegatk.Valjenje in jajca 20120417_02
Vse ne nesejo v gajbico in je eno jajce ostalo na senu .Vrana je bila blizu , se mi je zdelo da nekaj naklepa in sem šel iskat neko mrežo , da bi malo zakril pogled na gnezdo . Vmes je bilo kosilo po kosilu pa prazno gnezdo .Valjenje in jajca 20120417_01 Eno razbito jajce sem naslednji dan našel na njivi 200m od gnezda.
majdra
majdra
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 04/01/2011
Starost : 72

Nazaj na vrh Go down

Valjenje in jajca Empty Re: Valjenje in jajca

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu