PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pavi

2 posters

Go down

Pavi Empty Pavi

Objavlja  darinka5 Tor 24 Apr 2012, 10:20

Zanima me zakaj mi mali pavi poginejo ko so stari že okoli dva meseca,pa si ne morem razložiti.
Samica uspešno izvali po tri mladičke jih vodi okoli,poskrbi,da se vrnejo pred nočjo na varno.
Zjutraj pa so samo povesili krila in poginili.
Prosim za kakšen nasvet.
Lep pozdrav!
darinka5
darinka5
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 17/11/2011
Starost : 68

Nazaj na vrh Go down

Pavi Empty Re: Pavi

Objavlja  Alojzij Sre 25 Apr 2012, 07:19

Posvetovati se boš morala z dobrim rejcem tovrtne perutnine ali še bolje z veterinarjem. Verjetno so bili mladiči že okuženi in so brez zdravljenja poginili. Za natančen vzrok pogina, bi morala poginule mladiče odnesti na veterinasko fakulteto, kjer bi opravili analizo. Pomembno za mlade pave je , da jih samica ponoči v zaprtem prostoru greje. Mlada perutnina je podvžena nekaj težkim okužbam , ki se brez ustreznega zdravljeja ne končajo dobro(mikoplazmoza, kocidioza, trihomonjaza...)
Glej bolezni perutnine in ptic, na povezavi...

http://www.vurs.gov.si/fileadmin/vurs.gov.si/pageuploads/zivali/pobz/pobzIMENOVANI_LABORATORIJI.pdf


Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Pavi Empty Pavi

Objavlja  darinka5 Sre 25 Apr 2012, 21:57

Hvala g.Alojzij,tudi jaz mislim,da so se morali okužiti že prej.
Pa tudi naša soseda, ki ima prav tako par ni bilo pomoči .
Bom povprašala naše veterinarje za nasvet.
Ja pa še vesela novica trije novi kanarčki,ki so me osrečili,so že izven gnezda.
lepo operjeni in že poskušajo sami zobati.
Imam pa vprašanje ali so lahko kanarčki tudi neplodni,kdaj se največkrat pojavi ta
problem?
pale Hvala in lep pozdrav!
darinka5
darinka5
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 17/11/2011
Starost : 68

Nazaj na vrh Go down

Pavi Empty Re: Pavi

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu