PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

najdena sova mala uharica

4 posters

Go down

najdena sova mala uharica Empty najdena sova mala uharica

Objavlja  alen maher Čet 03 Maj 2012, 20:22

vceraj zveccer sem nasel omenjeno mlado sovo.stara je okrog 2 meseca in se ni samostojna.nasel sem jo poleg njene sestrice oz brata ki pa ni imel take srece in je bil ze mrtev.sovo sem vzel in sem jo zaprl v malo vecjo kletko.danes zjutraj sem poklico lovca in sem mu rekel naj si jo pride iskat.pa je prisel in je reko da je zadosti velika in naj jo probam odhranit.nacrt hranjenja sem si poiskal na internetu.in sicer ji lovim miši zabe dezevnike in piscancje meso.ampak vse morem povaljat v perje ker je to dobro za njeno prebavo.hranim jo kar z roko brez vsake zascite.in sove se je zgleda pomirila in mi popolnoma zaupa.zdaj pa bi prosil se kaki nasvet KAJ NAJ Z NJO.:KO SE BO OSAMOSVOJILA JO NAJ IZPUSTIM V NJENI NARAVI PROSTOR ALI PA JO KAR OBDRZIM IN JI NAREDIM VECJO PRELETALNICO?
alen maher
alen maher
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 21/02/2012
Starost : 30

Nazaj na vrh Go down

najdena sova mala uharica Empty Re: najdena sova mala uharica

Objavlja  Boba Čet 03 Maj 2012, 21:33

Hm... :scratch: Sovica najbrž ne bo sposobna za samostojno življenje, ker ne bo znala sama loviti. Kot berem, je ogrožena in celo zaščitena vrsta? Mogoče ne bi bilo slabo stopiti v kontakt z živalskim vrtom...
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

najdena sova mala uharica Empty Re: najdena sova mala uharica

Objavlja  doberman Pet 04 Maj 2012, 00:38

Upam da ti preživi mislim pa da jo tudi lahko spustiš potem v naravo samo jo moraš nekako ločit da se bo odvadila človeške bližine in ji devat žive miši.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

najdena sova mala uharica Empty Re: najdena sova mala uharica

Objavlja  Alojzij Pet 04 Maj 2012, 04:40

Vedno, kadar odgovarjam na podobna vprašanja tvegam, da me določeni uporabniki foruma ne bodo pravilno razumeli .
Zakonsko predpisano, kakor tudi moje osebno mnenje je, da prostoživeče živali ne jemljemo iz narave in jih ne zadržujemo v ujetništvu klicaj klicaj klicaj
Vsaka najdena mlada žival deluje navidezno nebogljeno in izgubljeno. Zavedati se moramo, da so starši te mlade živali vedno nekje v bližini. Mi smo jih s svojo prisotnostjo le začasno prestrašili in oddaljili.
Sovica nikakor ne sodi v kletko, zato jo nemudoma odnesi na lokacijo, kjer si jo našel.
Kontaktiraš lahko dr. Goloba v Muto na Koroškem (začasno zatočišče za prosto živeče živali.)
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

najdena sova mala uharica Empty Re: najdena sova mala uharica

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu