PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mladicek, mi pa na dopust

2 posters

Go down

mladicek, mi pa na dopust Empty mladicek, mi pa na dopust

Objavlja  spela Sre 01 Jul 2009, 09:40

Pozdravljena Maja in vsi ostali obiskovalci foruma,

vrnila sem se z dopusta in kot sem obljubila, pišem... Medtem, ko me ni bilo, se je naša kanarčica Čivka zresnila in na enem jajčku celo obsedela. Torej vali in morda bomo imeli mladička zelo vesel Baje se izvali po 17 dneh. Torej ga pričakujem sredi naslednjega tedna. Če bo vse po sreči... Me pa skrbi, kaj sedaj, ker grem čez 14 dni ponovno na počitnice. Za kanarčke bo sicer poskrbljeno v smislu menjave vode in hrane ter čistoče. toda sprašujem se, kaj pa mladiček? Ali bosta starša poskrbela zanj in jih lahko kar pustim ali mi svetujete kaj drugega?

Hvala za nasvete.

Lep pozdrav, Špela
spela
spela
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 01/07/2009

Nazaj na vrh Go down

mladicek, mi pa na dopust Empty Re: mladicek, mi pa na dopust

Objavlja  Maja Sre 01 Jul 2009, 10:52

Živjo Špela in lepo pozdravljena na forumu! mižikanje

Sem vesela, da gre Čivki in njenemu partnerju dobro. Glede na to, da vas sedaj ni bilo ali kaj veste kaj se je dogajalo, če sta se parila, koliko jajčk je dejansko bilo?

Če je jajček poln, potem lahko mladička pričakujete v 13, 14 dneh od dneva izvalitve jajčka in ne v 17 dneh. nasmeh Glede na to, da imate sedaj že 2 kanarčka in morda niti nimate dovolj prostora še za enega, bi vam jaz trenutno predlagala, da se jajce odvzame, vendar se morate sami odločit kako in kaj. Parjenje kanarčkov in vzgoja mladičkov ni ravno mačji kašelj, pa čeprav starša opravita večino dela.

No, najprej povej kakšno je stanje in kaj dejansko želite z jajčkom, pa bom potem skušala naprej svetovat.


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

mladicek, mi pa na dopust Empty Re: mladicek, mi pa na dopust

Objavlja  spela Sre 01 Jul 2009, 21:37

Oj Maja,

kako lepo, da vedno tako hitro odgovoriš nasmeh

Parila sta se najverjetneje še, ko sem bila doma. Ju sicer nisem videla, je pa on pel, ona pa je začela delati gnezdece - tako kot že pred časom, ko je še s prejšnjim kanarčkom imela jajčka, ki jih pa ni valila. Ali to pomeni, da takrat še ni bila pripravljena, ali, da je vedela, da v jajčku ni ''nič''?
Tokrat je imela najprej eno jajce, ki pa sta ga skluvala. Zdaj pa na enem v gnezdecu nenehno sedi in se skoraj ne gane stran. Mislim, da sta to starševsko vlogo vzela tako zares, da jaz nimam srca, da bi ima jajček zdaj vzela. Glede prostora - imam še eno kletko, tosto v kateri sta bila onedva prej, preden sem jima kupila večjo. Si pa verjetno res ne predstavljam, kako je potrebno skrbeti za mladička. Pa še počitnice ravno zdaj. Ampak jajčka jima ne bi vzela in enega mladička bi imeli. Kaj bomo v prihodnje, bomo pa videli.

Lp, špela
spela
spela
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 01/07/2009

Nazaj na vrh Go down

mladicek, mi pa na dopust Empty Re: mladicek, mi pa na dopust

Objavlja  Maja Čet 02 Jul 2009, 00:31

Ja koliko časa pa je že na jajčku oz. kdaj ga je izvalila? Če ni valila jajčk s prejšnjim samčkom, potem ni bila še pripravljena - je bilo to prvič zanjo. Ne vedo pa kdaj so jajčka prazna ali polna in bodo kar nekaj časa vztrajale na njih, potem pa če se po več kot dveh tednih nič ne izvali, prenehajo.

To, da je sedaj skoraj ves čas na jajčku je čisto prav in pomeni, da resno vali. Upam, da je samček skrben in ji pomaga, jo hrani. Glede odstranitve jajčka te ne rabi bit strah, da bi ju šokirala ali prizadela, ker si to res ne vzamejo k srcu - to ni isto kot da bi vzel mladičke stran od mamice. Če bi ji ga vzela, bi se malo odpočila, potem pa spet hitro začela urejati gnezdo in se pripravljati na nov zarod.

No, če bi radi imeli mladička in imate prostor zanj, vredu, vendar ni ravno pravi čas, če praviš da greste na dopust. Svetujem ti, da če že nočeš vzeti stran jajčka, ga vsaj ven vzemi in ga poglej pod svetlobo, da vidiš, če je poln ali prazen.

Probaj to naredit, da boš videla, če lahko dejansko pričakujete mladička, pa ti bom potem lahko dala nekaj hitrih nasvetov glede hranjenja in oskrbe. Aha, kako pa sedaj hraniš starša, s čim? Kdaj bomo pa kakšne slikice videli?


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

mladicek, mi pa na dopust Empty Re: mladicek, mi pa na dopust

Objavlja  spela Čet 02 Jul 2009, 09:35

Ojla,

na jajčku je že od 7 do 10 dni. Kar se tiče samčka - kaj pa vem. Enkrat sem jo videla, da je šla dol z jajčka, da je šla nekaj pojesti. Njega pa vidim skoraj vsak večer, da je nekaj časa pri njej, stoji na robu gnezda. Ne vem pa, ali jo hrani. Sicer pa je ona ves čas na jajčku, on pa na paličicah. Tudi ne vem, kdo poje večino hrane. Dajem jima hrano JR Farm Bird Premium kot glavno hrano, zraven pa po tleh posipam še minerale, ter v posebno posodico dam vsak dan po eno žličko suhe jajčne hrane. Včasih kakšen priboljšek v smislu sadja, zelenjave - v glavnem jabolko in zelena solata. Čeprav sem brala na tvojih straneh, kaj vse jim lahko še dam in bom v prihodnje obogatila njun jedilnik.

O tem, ali bom jajček vzela in pogledala ti še poročam...

Tudi fotkice še pridejo, čeprav imam zelo strašljive izkušnje s kamero. Prvi parček sem enkrat posnela in čez en dan je kanarčica umrla. Nato čez mesec dni še on. Ko sem letos drugi par spet prvič posnela, me je mož opozoril na to, da sta prva dva poginila... In res je naslednji dan ona poginila in čez mesec dni še on. Tako da fotke sicer ja, filmčka pa ne bo.

Lp, špela





_________________
spela
spela
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 01/07/2009

Nazaj na vrh Go down

mladicek, mi pa na dopust Empty Re: mladicek, mi pa na dopust

Objavlja  Maja Pet 03 Jul 2009, 00:24

No, če je že toliko časa na jajčku, potem bo kar kmalu prišel mladiček, če je jajce seveda oplojeno. Drugače če je samček ne hrani, ni potrebno zagnati panike, ker bo samička že sama šla ven jest in pit. Pa še glede na to, da ima samo en jajček, ji ni prav težko... mižikanje

Hrano jima boš morala malo bolj popestriti ko bo prišel mladiček. Namesto suhe jajčne hrane, ti bi priporočila trdo kuhano jajce ali pa vsaj mehko jajčno hrano. Jabolka se skušaj znebiti in jima večkrat ponudi regrat in radič (zelen, rdeč), lahko tudi travo. Upam, da imaš to kje nabrati. Dober je tudi nariban korenček, ki se ga lahko da posebej v kakšno skledčko. Ta zelenjava bo morala postati del vsakdana ko bo prišel mladiček...

No, slikice pa upam, da bomo vseeno videli. Kaj pa video prejšnjih kanarčkov, bi želela objavit mogoče, malo za popestritev foruma? zelo vesel


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

mladicek, mi pa na dopust Empty Re: mladicek, mi pa na dopust

Objavlja  spela Tor 07 Jul 2009, 09:16

Oj Maja,

naj ti poročam: jajček sem pogledala in se mi je zdel prazen. Čez dva dni ga je tako in tako sama dala ven iz gnezda in trenutno nič ne vali. Tako da tokrat ne bo malega kanarčka, v prihodnje bomo pa videli nasmeh

Se še kaj oglasim, tudi z obljubljenimi fotografijami...

Lp, špela
spela
spela
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 01/07/2009

Nazaj na vrh Go down

mladicek, mi pa na dopust Empty Re: mladicek, mi pa na dopust

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu