PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Senegalska papiga

5 posters

Go down

Senegalska papiga Empty Senegalska papiga

Objavlja  senegalska papiga Ned 22 Jul 2012, 20:19

Pozdravljeni!
Jaz imam doma Senegalsko papigo že 3 dni, vendar pa si kljub odpreti kletki neupa ven in ko dam v kletko roko, znori ker misli, da mu bom kaj storila.Z dnevi se že boljša, a vseeno me malo skrbi...
Imate mogoče kakšen predlog?

Hvala že v naprej

Lp nasmeh Senegalska papiga
senegalska papiga
senegalska papiga
Član
Član

Število prispevkov : 36
Datum registracije : 22/07/2012
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga Empty Re: Senegalska papiga

Objavlja  Boba Ned 22 Jul 2012, 20:34

Senegalska papiga, pozdravljena!

Tri dni je res malo, papiga se še ni navadila ne okolice ne tebe. Brez skrbi, počasi in potrpežljivo, pa bo! Nekaj idej za udomačitev lahko najdeš na http://www.pernati-prijatelji.com/t761p30-rocno-vzrejena-skobcevka . Opis je sicer namenjen skobčevkam, vendar so principi enaki.

Obilo veselja želim obema senegalskima papigama! zelo vesel
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga Empty Re: Senegalska papiga

Objavlja  lekovec Ned 22 Jul 2012, 23:32

tudi mi jo imamo,že 7 mesecev!
ali je ročno hranjena?če je,nebi smelo biti problema,moraš pa se že od samega začetka veliko ukvarjati z njo.se pravi,da jo moraš veliko imeti po rokah(jaz se ful veliko ukvarjam z njo)to ti pišem iz lastnih izkušenj,če pa ni ročno hranjena pa nimam izkušen.no našo smo ročno odhranili in lahko ti samo povem da I'M IN LOVE.
če te zanima kaj bolj točnega(kaj,kako,kdaj,....)pa kar vprašaj(lahko se pa tudi slišiva,po želji).
Senegalska papiga Ssa50789
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga Empty Re: Senegalska papiga

Objavlja  senegalska papiga Pon 23 Jul 2012, 02:19

Najprej hvala za odgovor!

Boba:Danes zjutraj se je res zgodil čudež, odprla sem kletko in jo malo pustila odprto, zgleda, da ga je malo ''firbec matral'' ker je prišel iz kletke na hladilnik, potem pa na moje rame, res sem bila vesela.To je bil velik, res velik napredek in še enkrat hvala za prijaznost!!! nasmeh

lekovec: Ja, je ročno hranjena, kot sem napisala zgoraj sem bila presrečna. Hvala ti za lušno slikco in prijaznost!! Obema en velik papagajski pozdrav!! zelo vesel Senegalska papiga
senegalska papiga
senegalska papiga
Član
Član

Število prispevkov : 36
Datum registracije : 22/07/2012
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga Empty Re: Senegalska papiga

Objavlja  senegalska papiga Pon 23 Jul 2012, 02:40

Aha, imam še eno vprašanje, najbrž mi bosta vidva najlažje odgovorila, ker imata iskušnje.Rada bi mu dala kakšno vejo, pa nevem katero, ker pravijo da črešnje ne smem dat preveč k se lohk zastrupi...Kakšen nasvet? zelo vesel
senegalska papiga
senegalska papiga
Član
Član

Število prispevkov : 36
Datum registracije : 22/07/2012
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga Empty Re: Senegalska papiga

Objavlja  lekovec Pon 23 Jul 2012, 07:35

Jest ji dajem jablano
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga Empty Re: Senegalska papiga

Objavlja  Boba Pon 23 Jul 2012, 08:13

Jaz pa imam (sicer za skobčevke) lesko. Pomembno je, da veje niso škropljene in da jih ne narežeš preblizu ceste, železniških tirov, njiv, ki jih intenzivno škropijo, kemične tovarne in podobno. smejanje
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga Empty Re: Senegalska papiga

Objavlja  nigrigenis Ned 29 Jul 2012, 13:52

http://www.pernati-prijatelji.com/t1434-sadje-in-zelenjava
evo nekaj sem naštel kaj se lahko da ptičem to tud pri senegalcih drži sam imam doma 2 para senegalcev in pa mladiče ki so ročno hranjeni in naravno in tud črešnje, višnje nisem nikoli zasledil da bi bila strupena. jim od teh dreves vse dam najraje pa vrbo. priporočam ti kar vrbo ima v sebi dosti vsega ko jih druga drevesa nimajo ki so za papagaje zelo dobra.
nigrigenis
nigrigenis
Član
Član

Število prispevkov : 239
Datum registracije : 30/11/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga Empty Re: Senegalska papiga

Objavlja  gape Čet 23 Avg 2012, 07:10

Koliko pa priporočate veliko kletko za senegalca , vem da ni potrbno prav velika ampak vsaj približne dimenzije .

L.P.

Gape
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga Empty Re: Senegalska papiga

Objavlja  nigrigenis Pet 24 Avg 2012, 07:20

90x50x70cm bi bla vredu vendar čim veča tem boljša. na bolhi je dosti izbire po rabljenih in novih velikih kletkah za nizko ceno
nigrigenis
nigrigenis
Član
Član

Število prispevkov : 239
Datum registracije : 30/11/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Senegalska papiga Empty Re: Senegalska papiga

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu