PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šest ptic v kletki

2 posters

Go down

Šest ptic v kletki Empty Šest ptic v kletki

Objavlja  lilijana Sob 04 Avg 2012, 04:00

V kletki sem imela še zjutraj parček s tremi mladiči starimi 45 dni in enega mladička starega 4 dni. Zaslišala sem neko vreščanje,kot da bi se tepli. Trije mladički so bili zelo živahtni so jedli že sami jajce, sadje, kekse , se veselo kopali in tečnarili samcu da jih še hrani. So bili pa tudi neobzirni , kar po samici so hodili in ko ji je samec hotel dati jest , so rinili vanj. Zato sem jih dala v drugo kletko mladiče. V kletki, sami , pa ne znajo več nič, preplašeno skakajo po kletki. Kaj naj naredim, kdaj postanejo samostojni za življenje?Če upate mi povejte prosim približno koliko dni naj bi imeli mladiči za samostojno življenje?
Hvala za odgovor
lilijana
lilijana
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 29/09/2010
Starost : 64

Nazaj na vrh Go down

Šest ptic v kletki Empty Re: Šest ptic v kletki

Objavlja  Alojzij Ned 05 Avg 2012, 07:27

Mladi kanarčki so v starosti enega meseca že samostojni. Zagotoviti jim je potrebno drugo kletko in dajati hrano in vodo v plitve posodice.To je še posebej nujno v opisanem primeru, ko ima par že mladičke drugega legla. Po tretjem tednu starosti mladičkov samica prične pripravljati gnezdo že za naslednje leglo. Velikokrat samička v paritveni
vnemi mladičkom populi perje za izdelavo novega gnezda. V takih primerih moramo pravočasno dodati še eno gnezdo in dovolj prediva za izdelavo gnezda. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Šest ptic v kletki Empty Re: Šest ptic v kletki

Objavlja  lilijana Tor 07 Avg 2012, 05:36

Hvala za odgovor. Mladičke tri sem dala v kletko 30x45x60cm.Semena ne jedo,zelo so jim pa všeč keksi, jajčni rumenjak, radič in jabolko. Samčka bom dala v manjšo kletko ko prileze mladič iz gnezda,da bo pel.Gnezdece bom pa odstranila. .Sedaj imam dovolj kanarčkov , skupaj z mladiči jih je 15. Imam dva para z devetimi mladiči in eno staro samičko in enega samčka ,ki ne poje.Imam tri velike in tri manjše kletke. Samčke bi imela po enega v manjših kletkah. Samičke pa ne vem, kaj naj jih dam skupaj ,ali pustim pri svojih mladičkih tudi ko bodo ti že samostojni.Zanima me za koliko kanarčkov je primerna velikost kletke 30x45x60 in 30x40x45cm.
Hvala za vaše mnenje
lilijana
lilijana
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 29/09/2010
Starost : 64

Nazaj na vrh Go down

Šest ptic v kletki Empty Re: Šest ptic v kletki

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu