PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diamantni golobčki- nujno!

4 posters

Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Diamantni golobčki- nujno!

Objavlja  Gost Čet 23 Avg 2012, 18:32

Pozdravljeni!

Na sejmu v Gradiški in Sačilah, sem videla, da je imelo kar nekaj ponudnikov diamantne golobčke v kletkah z drugimi pticami npr. zebricami, jap. galebčki.. Pa me zanima, in bi prosila če mi lahko kdo iz lastnih izkušenj pove kaj več o tem, ker si ne znam razlagati, a so bili ti miniaturni golobčki samo po sili razmer (premalo prostora za več kletk na stojnici, utrujenost ptic...) v takšnem sožitju z ostalimi ptički, ali so dejansko tako družabni in miroljubni do ostalih vrst, da lahko tudi stalno živijo skupaj ? Ker kot sem že v enem mojih prejšnjih komentarjev povedala, mi je zelo pomembno, da so moje živalice v sožitju. In ker ne maram imet veliko ptičev ločenih majnih kletkah, in imam veliko raje velike kletke ali voljere z mešanimi druščinami, jasno pa da jim karakterjev ne morem spreminjati, vas kot že rečeno prosim za odgovore na to temo.

Za odgovore bi prosila do jutri zvečer, ker grem v nedeljo spet na en sejem v Italijo, in bom skoraj gotovo nabavila kakšno takšno bleščečo miniaturico golobčkov.

Hvala in lp zelo vesel
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Diamantni golobčki - nujno

Objavlja  Joško Čet 23 Avg 2012, 21:48

O diamantnih grlicah je možno precej prebrati v Alojzijevih prispevkih na forumu. Jaz ga bom dopolnil v smislu mojih izkušenj o sobivanju z drugimi pticami v kletkah in voljerah. Kar pa se tiče prinašanja ptic na razstave v Italiji in prodajo teh ptic, pa bi rad povedal, da se pri tem bolj malo gleda na njihovo udobnost. V kletke se običajno strpa (pre)več ptic, samo da bi bil dobiček od prodaje večji. Iz istega razloga je v posameznih kletkah nameščenih več različnih vrst in to ptic, ki se še nekako prenašajo med seboj. Naj se sliši še tako nestvarno, prav majhnost kletke pripomore k temu, da so ptice manj razborite. Med te ptice pa jaz nikoli ne bi dajal papig.

Diamantne grlice zaradi velikosti ne spadajo v kletke, na primer za kanarčke, temveč v manjše ali večje voljere oziroma aviarije. Če je voljera dovolj velika, se krasno ujamejo z drugimi vrstami ptic. V času parjenja se samčki radi spopadajo med seboj, zato jim je treba namestiti več gnezd. Moje diamantne grlice se ujamejo tudi s precej večjimi javanskimi grlicami, v času parjenja pa precej manj. Javanske grlice namreč zelo rade zasedejo njihova gnezda. Zaradi tega v času parjenja posamezne pare diamantnih grlic nameščam v precej velike kletke, v voljere pa šele, ko postanejo samostojne. Drugi gojitelji imajo s tem lahko drugačno prakso.

Mislim, da sem jasno povedal, kaj si mislim o (ubogih) pticah in prodajnih kletkah, ki jih lahko opazimo na različnih sejmih v tujini in doma.

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Re: Diamantni golobčki- nujno!

Objavlja  Gost Čet 23 Avg 2012, 22:28

Joško hvala,
prispevke g. Alojzija sem že prej pregledala in prebrala, in so mi stvari nekako jasne..
bolj konkretno me pa zanima karakter teh ptic, ker kot sem že prej rekla v Sačilah so jih imeli med zebricami, amadinkami.. ,v glavnem med precej manjšimi eksoti, zato sem tudi vprašala če ima kdo kaj izkušenj okrog tega, ker to sobivanje ni ravno v stilu splošnih pravil glede kombiniranja ptic. No jaz bi jih tudi dala med jap. galebčke, amadine in zebrice, med papige pa vsekakor ne, vsaj ne med takšne, ki jih imam jaz...

Tako da, zanima me še kakšna izkušnja kjer so v sožitju z manjšimi, seveda v veliki kletki oz. voljeri

Lp, M nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Re: Diamantni golobčki- nujno!

Objavlja  Alojzij Pet 24 Avg 2012, 04:25

metka26 je napisal/a:Joško hvala,
prispevke g. Alojzija sem že prej pregledala in prebrala, in so mi stvari nekako jasne..
bolj konkretno me pa zanima karakter teh ptic, ker kot sem že prej rekla v Sačilah so jih imeli med zebricami, amadinkami.. ,v glavnem med precej manjšimi eksoti, zato sem tudi vprašala če ima kdo kaj izkušenj okrog tega, ker to sobivanje ni ravno v stilu splošnih pravil glede kombiniranja ptic. No jaz bi jih tudi dala med jap. galebčke, amadine in zebrice, med papige pa vsekakor ne, vsaj ne med takšne, ki jih imam jaz...

Tako da, zanima me še kakšna izkušnja kjer so v sožitju z manjšimi, seveda v veliki kletki oz. voljeri

Lp, M nasmeh
Diamantni golobčki so rod malih golobov s vsemi značilnostmi ostalih rodov golobov. Njihov karakter se bistveno ne razlikuje od nam dobro znanih semenojedih ščinkavcev. Do prepirov prihaja največkrat v času parjenja, kar je značilno večini ptic. Zaradi simpatičnega videza so v voljerah pogosto v družbi ostalih ptic. Jedo tudi isto hrano kot npr. cebrice, gould amadine, japonski galebčki...
Mislim, da je pametna odločitev , da si na sejmu kupiš parček ali dva. Z njimi ne boš imela nič manj zadovoljstva kakor z ostalimi popularnimi in dragimi pticami.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Re: Diamantni golobčki- nujno!

Objavlja  Gost Pet 24 Avg 2012, 06:30


Alojzij!

Če je tako, potem pa ne bom več razmišljala, in jih bom kar takoj nabavila...

in hvala za vzpodbudo pri nakupu.

Joško!

Iz tvojega odgovora je razbrat, da imaš več parčkov, a imaš mogoče tudi kaj za prodat ali imaš samo zase?
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Diamantni golobčki - nujno

Objavlja  Joško Sob 25 Avg 2012, 01:30

Letos sem oddal (podaril) prijateljem in znancem štiri pare diamantnih grlic. Obdržal sem dva para, o katerih pa sta dve samički ušli skrbnici, ko sem bil na dopustu. Samčkoma, ki sta ostala, bom moral tudi jaz najti družbo. Ob ponudbi na trgu se ne bojim, da bom ostal brez njih oziroma samčka brez družbe.

V zvezi z dopusti in skrbjo za ptice bi še povedal, da se mi ta čas vsako leto zgodi kakšna majhna nezgodica, čeprav naredim vse, da do tega ne bi prišlo. Kot zakleto pride do nepredvidenih zapletov, nekih novih situacij, ki bi nastale lahko tudi takrat, ko sem doma. O tem bi kaj zanimivega lahko povedali tudi drugi.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Re: Diamantni golobčki- nujno!

Objavlja  Alojzij Sob 25 Avg 2012, 07:21

Nazoren video prikaz sobivanja diamantnih golobčkov z ostalimi pticami. nasmeh

Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Re: Diamantni golobčki- nujno!

Objavlja  Uroš K Sob 25 Avg 2012, 09:12

Sicer to nima nobene veze z diamantnimi grlicami ampak sam postanem kar malo alergičen, verjetno zato ker se včasih sam gojil zebrice tako da se ne morem zadržat nasmeh vem da alojzij ni edini ki laično avstralskim ščinkavcem oz zebricam reče cebrice. Cebrice so trobske ribice ki jih imamo v akvarijih ti mali ščinkavci pa so Zebrice. Ime dobile po progah na prsih...

No sam to sm mogu napisat pa nočem nek pametnjakovič izpadt ampak me to iz neznanega razloga zelo moti.
Drgač pa tut sam komej čakam da dobim svoj parček dijamantnih grlic - golobčkov.
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Alojzij

Objavlja  Gost Sob 25 Avg 2012, 17:02

To je točno to, kar sem hotela zvedet....
na posnetku se lepo vidi, da ni ovir niti pri hranjenju.
hvala mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Uroš in Doberman

Objavlja  Gost Sob 25 Avg 2012, 17:17

Mene pa izraz cebrice sploh ne moti, saj imamo celo za naše avtohtone vrste po več slovenskih imen. Motilo bi me če bi uporabljali napačno ime za sorodno vrsto in lahko s tem koga zavajali, (kar se tudi dogaja), v tem primeru pa mislim, da vsi točno vemo zakaj se gre in da zaradi tega ne bo nihče dal golobčke v akvarij k ribam..

In še nekaj, ko sem jaz iskala zebrice so jim prav vsi rejci rekli cebrice, sama se v to nikoli nisem spuščala, ker mi res ni bilo pomembno, važno mi je bilo, da sem dobila tisto kar sem hotela, gotovo pa je nekaj na tem in da se oba izraza uporabljata, saj oba označujeta zebrasti vzorec.

LP,
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Joško

Objavlja  Gost Sob 25 Avg 2012, 17:35

To je pa res smola, pa ravno obe samički.. Si jih imel posebej ali je bilo le naključje?
Dobro poznam te reči, in ne dogajajo se samo tebi. Na enak način smo zgubili psico (v katero je bilo res ogromno vloženega), samo za dva dni smo šli proč, pa se je že zgodilo, da jo je povozil avto in to sosedi, ki je res lepo skrbela zanjo. Potem ji je bilo pa tako hudo, da nisem vedela več katera se mi bolj smili.

Na sejem pa danes ne grem, ker sem bila včeraj v enem ZOO-ju malo naprej od Padove, in so take kolone in zastoji po Italiji, da sem zgubila pol dneva na cesti, tako da bom počakala na septemberske sejme. Če jih pa ti že prej dobiš, pa prosim, da še meni sporočiš kakšen kontakt.

Lp, M
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Diamantni golobčki- nujno! Empty Re: Diamantni golobčki- nujno!

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu