PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nekaj vprašanj

5 posters

Go down

Nekaj vprašanj Empty Nekaj vprašanj

Objavlja  LovePika Pon 03 Sep 2012, 06:21

Pred kar nekaj dnevi je grlica, ki gnezdi pod streho ob oknu v bratovi sobi (pri starih starših), znesla 2 jajci.
In me iz radovednosti zanima kako dolgo traja da se izvalijo?
In, ali bi jih lahko navadila da bi mi naprimer dovolile da jih pobožam ali priletele na žvižg, in kako? Če lahko, bi jih morala navaditi tudi da se zelo pazijo mačkov, tudi če sem jaz zraven, imamo namreč kar nekaj mačk ki so že nekajrkrat ujeli ptice..?
Jim lahko kdaj ponudim kakšno sadje itd?
Jim lahko določim spol brez da bi jih prijela v roke (ker mi to ne bi uspelo, gnezdo je sicer blizu okna, a izven mojega dosega) in kako?
Brat pravi, da bi jim morali pod gnezdom dati neko rjuho tako da se nebi ubili če bi padli z gnezda (ki je kar precej visoko od tal; mreža bi bil meter ali manj oddaljena od gnezda, samo nevem kako bi jo namestili, ali kdo ve?
LovePika
LovePika
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 04/04/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Turška grlica (Streptopelia decaocto)

Objavlja  Alojzij Pon 03 Sep 2012, 07:53

Predvidevam, da se pri tebi naselila prostoživeča grlica, ki jo imenujemo turška grlica. Za nepoznavalca je čisto podobna domači grlici smejačici, ki jo razmnožujemo v večjih kletkah.
Mladički se izvalijo po 15 dneh in za vse bosta poskrbela starša, brez dodatne tvoje pomoči v obliki hrane.Tudi morebitna mladička ne bosta nikamor padla, če bosta imela mir in ju ne bo nihče vznemirjal. Spol se težko loči, le samec pred samico gruli in se priklanja.
Vsekakor boš lahko največ naredila zanje, če boš preprečila dostop muci ter se ne približevala gnezdu. nasmeh nasmeh



Nekaj vprašanj Eurasian_Collared_Dove
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Nekaj vprašanj

Objavlja  Joško Pon 03 Sep 2012, 21:38

Zelo lepa fotografija (domnevno samčka).
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  LovePika Sre 05 Sep 2012, 01:46

Same mačke ne morejo priti do tja, ker je visoko vsaj 9 metrov (tisto nadstropje je nekdanje podstrešje) in ni zraven ničesar, kar bi jim omogočilo dostop, razen če bi skakali z okenske police na gnezdo, kar pa ni možno glede na to da so izključno zunanji. Ampak so dobri lovci in zadostuje že majhna neprevidnost, ko je ptič na drevesu ali na tleh išče hrano ali kar pač že.

Za padanje iz gnezda pa - brat je rekel, da so že večkrat tam bili mladiči in so večkrat padli iz gnezda in se ubili pri padcu...
LovePika
LovePika
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 04/04/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  LovePika Pet 07 Sep 2012, 23:31

Včeraj smo spet šli k starim staršem za čez vikend. Danes sem jih spet šla opazovat, in zgleda da so se že izvalili nasmeh

Tukaj je nekaj slik:

http://www.iaza.com/work/120908C/iaza13638321828900.jpg - Od tukaj je razvidno, da položaj gnezda ni ravno najbolj varen - je le en tram, kjer nobena stran ne more dobro varovati pred padcem. Zato bi tudi radi namestili neko platno pod njimi, tako da če bi padli se nebi poškodovali in bi ostali dovolj blizu gnezda da bi jih mati videla takoj ob prihodu v gnezdo, pa še mački jih nebi mogli napasti, če bi padli dol. Vendar bi se najverjetneje ubili že pri padcu, če bi padli. Vprašanje je samo, kako to platno namestiti? Gnezdu samemu se pa ni možno približati na več kot pribl. dva metra. Razen tega ne bi radi med nameščanjem preveč prestrašili grlice.

Pa še ena slikca kjer sem uporabila povečavo: http://www.iaza.com/work/120908C/iaza13638325785300.jpg
LovePika
LovePika
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 04/04/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  doberman Sob 08 Sep 2012, 02:37

Res je mladička sta že izvaljena
vendar mladi golobi in grlice se vedno držijo skupaj in primeru da se grejejo.
Dvomim da bi kar padli dol je pa gnezdo zlo švoh nareto kar je tudi značilno za grlice.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  Alojzij Sob 08 Sep 2012, 06:12

Lahko te potolažim, da si je grlica izbrala varno mesto za mladiče in ne potrebuje nobene dodatne zaščite s tvoje strani. Grlice so samo rod golobov in imajo zato enak način priprave gnezda in gnezdenja kakor ostale vrste golobov. Potrebujejo sam ravno podlago na katero nanesejo nekaj vejic za skromno gnezdo ter znesejo dve jajci. Mladički se iz gnezda ne oddaljujejo dokler niso sposobni poleteti. Seveda prvi poskusi leta niso ravno neki športni doseški, zato včasih izgleda kakor da so padl.
Zato ti ponovno svetujem, da mlado družinico samo opazuješ in spremljaš ter ne poskušaš karkoli pomagati, ker za tvojo pomoč ni prav nobene potrebe. klicaj

Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  LovePika Pon 10 Sep 2012, 06:55

Kako to mislite da izgleda kot da so padli?

Tudi če se ptiček pri padcu ne ubije, lahko zelo hitro postane plen mačkov (ki jih jih imamo kar nekaj) ali domače psičke.
LovePika
LovePika
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 04/04/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  dires Pon 10 Sep 2012, 07:00

živjo

Če ptiček med poskusom leta pade, na tla ga poberi in ga daj na točko, kjer ga bosta starša lahko dosegla in naprej hranila.

Ne delaj si preglavic, ali bodo mladiči preživeli ali ne, tak je sistem narave, in pri tem je najbolje, da človek ne posega vanjo.


lp zelo vesel
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  LovePika Pon 10 Sep 2012, 19:05

Problem je v tem, da tja hodimo samo med vikendi. Stari starši, ki tam živijo, pa se tudi nebi ravno sekirali zaradi padle grlice, če bi jo sploh opazili.
Po mojem mnenj zadostuje, da je ptiček na tleh že nekaj minut, da ga odkrije maček. In če tak ptiček ne odleti ali se brani, je pač lahek plen.
LovePika
LovePika
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 04/04/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  LovePika Pet 14 Sep 2012, 22:39

Ves teden nas ni bilo pri starih starših, kjer so grlice, tako da jih definitivno nismo mogli vznemirjati.

Danes je moj brat našel spodaj mrtvo grlico.

Tako da, mislim da je to platno resnično potrebno. Prosim za čim hitrejšo pomoč (namreč, kako bi se dalo to platno nastaviti pod gnezdo) ker nočem, da na enak način umre še drugi mladič.
LovePika
LovePika
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 04/04/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  doberman Sob 15 Sep 2012, 03:20

Morda jo je dol vrgel veter
Takšna je pač narava nevtralen

doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Nekaj vprašanj Empty Re: Nekaj vprašanj

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu