PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomoč! Težave z obročkom...

+4
mburge1
Barbi79
Medo_
Maja
8 posters

Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Maja Čet 17 Sep 2009, 03:29

Lepo bi prosila vse, ki imate dosti izkušenj z obročkanjem, naj mi kaj svetujejo. Enemu od mojih kanarčkov je namreč precej zatekla in se zagnojila nogica zaradi obročka. Do pred kratkim ni bilo nikdar problema, potem pa se je to kar naenkrat pojavilo. Sklepamo, da se je nekaj zataknil z obročkom in ta se mu je potem preveč zategnil oz. stisnil kožo, ki se je vnela. Že nekaj dni mu nogo 2x na dan mažem s posebno mastjo, ki naj bi uplahnila oteklino in ven potegnila gnoj, vendar nekega očitnega napredka ni. Problem dela predvsem bulica oz. oteklina, ki se nahaja točno zraven obročka, na zgornji strani - tam je obroček res tesno stisnjen oz. je vse močno zateklo. Včeraj sem mu tudi nekaj časa nogico namakala v topli vodi in mu oteklino masirala, ter skušala obroček zavrteti oz. kakorkoli premakniti, pa danes ni kaj dosti bolje.

Ne vemo več kaj naredit... obroček je kovinski in pod njega se zaradi zatečene noge ne da priti. Edina možnosti bi bila, da se obroček razreže, vendar s kakršnim koli pripomočkom, bi sigurno ranili tudi nogo. Mislite, da bi kakšen veterinar lahko pomagal, da imajo kakšne dobre pripomočke?

Prosim za nasvet in pomoč!


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Medo_ Čet 17 Sep 2009, 03:52

vsekakor ti svetujem da greš čim prej do prvega veterinarja, ki mu bo pomagal , če do sedaj sama nisi uspela, jaz bi že šel nasmeh vsekakor pa mislim da obroček čim prej treba odstraniti !!!!!!!!

lep pozdrav
Medo_
Medo_
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 07/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Maja Čet 17 Sep 2009, 03:57

Ja, saj bi ga rada peljala, vendar se bojim, da mu ne bodo mogli odstranit obroček... Ima kdo že izkušnje s tem?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Barbi79 Čet 17 Sep 2009, 05:31

Maja morda pa se obrni na kakega vzreditelja kanarčkov? Jaz bi ga vsekakor peljala k veterinarju.
Barbi79
Barbi79
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 03/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Medo_ Čet 17 Sep 2009, 05:49

Maja če mu pa veterinar ne bo odstranil obročka, potem pa ne vem kdo ga bo , ne vem zakaj oklevaš , kanarček pa trpi !!!! te bo treba prijavit za mučenje živali nasmeh)

Maja je napisal/a:Ja, saj bi ga rada peljala, vendar se bojim, da mu ne bodo mogli odstranit obroček... Ima kdo že izkušnje s tem?
Medo_
Medo_
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 07/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Maja Čet 17 Sep 2009, 06:15

No, no... ne me takoj kregat. nerodno zelo vesel Sem poklicala na veterinarsko postajo v Ljubljano in so mi rekli, naj ga jutri zjutraj pripeljem. Vam sporočim kako se bo odvilo vse skupaj.


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  mburge1 Čet 17 Sep 2009, 07:48

Kakšen obroček pa je to? Je slučajno snemljiv? Jaz sem imel ta problem, pa sem lahko obroček snel. Obroček ima ne ani strani jeziček, ki se razpre in sname - če je slučajo tak.
mburge1
mburge1
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 07/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Marulek Čet 17 Sep 2009, 18:33

Težavo bi najlažje rešil nekdo, ki ima zelo tanko in majhno krožno žago. Mislim predvsem na zobne tehnike in zobozdravnike, ki imajo take pripomočke. Obroček je namreč treba prerezati dvakrat, da se ga lahko odstrani.
Če poznaš koga, bo to z lahkoto uredil, potem bo tudi samo zdravljenje noge možno in uspešno.
Mogoče imajo kaj podobnega tudi veterinarji. Ali si poklicala Bubo v Grosuplje?
Lep pozdrav
Marjan
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  PilotGirl Sob 19 Sep 2009, 09:41

Ojla Maja!

Jaz sem imela to težavo pred leti pri Zebrici. Obvezno probaj dobiti dol rinčko, drugače bo rebež ob nogico. Poskusi dobiti Fucidin. Maže se lahko samo dva dni in po vsak dan obvezno sčistiti, ker potegne gnoj in začne s takojšnim zdravljenjem. Tretji dan se pa namaže z drugo rečjo. Sej maš moj mail pa me kontaktiraj.

Pri nas smo sice akcijo naredili sami, tko da sem jaz prijela, ker se me ni bal oče je pa lepo previdno odščipnu. Pazit moraš na tačko ker se jo hitro poškoduje zlomi). Če nimaš pripomočkov je boljše odpeljati k vetu. V Bubi majo izkušnje s ptički. Lepo ga bo Kastelic uspaval in odstranil rinčko.
PilotGirl
PilotGirl
Član
Član

Število prispevkov : 59
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  nika Pon 21 Sep 2009, 23:54

Živjo,

kako je s kanarčkom, so ga pozdravili?
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Maja Čet 24 Sep 2009, 01:17

Najlepša vam hvala za vse nasvete. Miškota (kanarčka) sem naslednji dan (po tem ko sem vas tu prosila za nasvete) odpeljala na kliniko za eksotične živali, veterinarske fakultete. Dr. Račnik ga je zadržal in sem ga šele čez nekaj ur lahko prišla iskat. Uspaval ga je in mu odrezal dol obroček. Nogico so mu nato tudi lepo povili, da si je ne bi kaj ščipal in še bolj poškoval. Dr. Račnik me je že vnaprej opozoril, da je nogica precej poškodovana in da ni nujno, da se bo vse izteklo lepo, vendar ko sem ga še isti večer prišla iskat je bil že tisočkrat boljši. Kmalu je začel nogico že uporabljati in tudi peti je začel od veselja in dobrega počutja. Dobila sem tudi enroxil (antibiotik), ki mu ga dajem v vodo.

Danes sva šla spet v kliniko, da je veterinar nogico pogledal in jo previl. Rekel je, da se nogica zelo dobro celi, vendar bi rad da pridemo v torek spet na previjanje. Včeraj pa sem opazila, da je imel srednji prst na nogici krvav in na to sem danes opozorila tudi dr. Račnika. Razložil mi je, da je možno, da Miško čuti fantomsko (namišljeno) bolečino oz. neprijetnost zaradi lažje poškodbe živcev in da si morda nogico kljuva, zato moram biti pazljiva. No, drugače pa napreduje res lepo in nogica se celi. Sem vesela, da se vse odvija kot bi se moralo.

Moram se zahvalit Medo-tu, ker me je na hitro okregal in me nagnal k veterinarju. Zaradi njega sem takoj poklicala na veterinarsko fakulteto in naslednji dan tudi šla. mižikanje


Bom še sporočila kako Miško napreduje...



Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Maja Ned 11 Okt 2009, 03:37

No, Miško je že doma in se zelo dobro počuti. Nogica je že odvita in se je res lepo zacelila. Ker pa jo je obroček precej poškodoval in povzročil nekaj škode tudi na živcih, Miško ni več čutil svojega sredinskega prsta in si ga je neprestano kljuval, dokler ga ni celega odkljuval stran. Ko sva šla spet na previjanje, je dr. Račnik rekel, da je bilo nekaj za pričakovat in da upa, da bo sedaj mir. Ostanek prsta (kost) so mu odrezali (ali odžgali, nisem sigurna) in sedaj je vse vredu. Miško sicer nima več enega prstka, vendar ga ne pogreša in se prav lepo znajde brez njega. Nekaj dni po odstranitvi prsta je nogico še čuval ni hotel preveč stopati nanjo, sedaj pa izgleda da je že vredu, saj lepo skače po kletki z obema nogama. Tudi poje še vedno in mislim, da se dobro počuti.

Res sem vesela, da smo mu uspeli rešiti nogico, čeprav je izgubil prst. Moram pa tudi močno pohvalit dr. Račnika za njegov trud in predanost - res je pravi strokovnjak.


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Maja Sre 25 Nov 2009, 04:24

Miško je super, nogica pa tudi. Smo zelo veseli... zelo vesel


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  t3ja Ned 07 Feb 2010, 00:02

Pozdravljeni!
Že nekaj časa opazujem, da si moj kanarček zlo rad kljuva v obroček. Nogica ni nič poškodovana ali da bi ga obroček kako drugače oviral. Približno enkrat krat tedensko opazim, da si ga kljuva in poskuša sneti- predvidevam. Je možno, da bi mu ga odstranila sama ali je nujno odpeljati k veterinarju?
t3ja
t3ja
Član
Član

Število prispevkov : 21
Datum registracije : 21/07/2009

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Maja Ned 07 Feb 2010, 05:18

Če ni nogica nič zatečena ali kako drugače poškodovana in če se obroček lepo vrti okoli nogice, potem ni nič za skrbet. Kar nekaj naših kanarčkov, ki imajo obroček, si ga ga vsake toliko kljunejo in ga malo "popravijo", to ni nič takega. Če pa te je strah, da bi se zgodilo kaj takega kot se je mojemu kanarčku, se lahko odločiš za odstranitev obročka, vendar to lahko naredi samo veterinar, sama tega ne poskušaj.


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pomoč! Težave z obročkom... Empty Re: Pomoč! Težave z obročkom...

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu