PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Primerna družba za kanarčka

2 posters

Go down

Primerna družba za kanarčka Empty Primerna družba za kanarčka

Objavlja  nika Sre 23 Sep 2009, 09:15

Pozdravljeni,

tokrat bi prosila za kakšen nasvet glede primerne družbe za kanarčka.

Imam dva kanarčka, parček, vsakega v svoji kletki. Vsak dan ju spustim, da lahko prosto letata in se družita. Priznam da se z njima zelo malo ukvarjam, ker nimam dosti časa in imam občutek, da sta zato malo osamljena in da pogrešata družbo. Zadnje čase razmišljam, da bi jima za družbo dala še kakšnega ptička, ampak ne kanarčka.

V mislih imam avstralsko zebrico, ker so živahni in glasni ptički. Problem je v tem, da si ne bi mogla privoščiti še tretje kletke, ker ni dovolj prostora. Kletka je velika cca 70 X 35 x 45 cm in je mišljena za dva kanarčka. Lahko se jo pregradi, ampak potem ubogi ptič ne bi imel nič prostora. Druga je malo krajša in višja, cca 60 x 35 x 60 cm.

Zanima me, če bi lahko imela dva samčka v kletki skupaj, samička bi bila v kletki sama. Bi se samčka razumela ali ne? Bi se prepirala zaradi samičke? Bi bil bolj primeren kakšen drug ptič? Glede hrane najbrž ne bi smel biti problem, saj razen semenske hrane vsi jejo približno isto, bi dodala še eno posodico za semensko hrano.

Je sploh smiselno, da razmišljam o tretjem ptiču ali sta drug drugemu dovolj za družbo? Jaz sem res bolj nevidna in se v njunem življenju pojavljam približno tako pogosto kot Deus ex machina v grških tragedijah. Na žalost. Pa ne me zaradi tega kregat, imam že sama dovolj slabo vest. Drugače pa jima ničesar ne manjka. Danes smo celo združno sedeli na balkonu in uživali v svežem zraku in oglašanju zunanjih ptic.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Primerna družba za kanarčka Empty Re: Primerna družba za kanarčka

Objavlja  Maja Čet 24 Sep 2009, 01:27

Hm, hm... ne vem točno kaj bi ti svetovala glede tega. Po eni strani dobro razmišljaš, da bi rada kanarčkoma omogočila družbo, vendar te lahko malo potolažim - tvoja dva kanarčka sigurno nista toliko zdolgočasena in osamljena kot ti misliš. Dosti kanarčkom je dovolj že to, da blizu slišijo drugega kanarčka, ni nujno da so skupaj v kletki. Že glas drugega je dovolj, da se ne počutijo osamljeni. Jaz imam recimo 11 kanarčkov, vsi so samčki in vsi so ločeni v svojih kletkah, pa nikdar še nisem opazila, da bi katerikoli izgledal osamljen ali zdolgočasen, ker se med sabo vidijo in slišijo - in to je važno. Če ju ti vsak dan spustiš iz kletke in se lahko družita, potem je pa to še bolje.

Svetujem ti, da nadaljuješ s tem kar si do sedaj počela - skrbela zanju po najboljših močeh. Kletki imaš lepih velikosti, hraniš ju primerno (sklepam) in še ven ju spuščaš, da se vsak dan preletita in družita. Mislim, da jima čisto nič ne manjka. Kletki lahko postaviš tako, da sta malo dlje narazen, vendar toliko, da se vseeno vidita (slišita se tako ali tako).

Glede sebe pa lahko narediš nekaj malih popravkov, da ne boš imela preveč slabe vesti. Ker nimaš dosti časa in se jima ne moreš dosti posvetit, bi ti svetovala, da jima nameniš malo pozornosti in večkrat. Npr. ko prideš domov, pridi zraven kletk in se mirno, prijetno pogovarjaj z njima - lahko jima govoriš karkoli, samo da te slišita in vesta da je namenjeno njima. Potem lahko ko greš mimo kletk nekaj iskat, se ustaviš in ponoviš postopek. Se pravi greš mimo, se ustaviš jima rečeš kaj, malo požvžgaš in greš naprej. Na ta način bosta dobila občutek, da nista sama in da ni vseeno.


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Primerna družba za kanarčka Empty Re: Primerna družba za kanarčka

Objavlja  nika Čet 24 Sep 2009, 02:30

Hvala za nasvet.

Sta v istem prostoru, tako da se vidita in slišita. Nekaj dodatnih minut jima res lahko brez problema posvetim. In če bi imela še tretjega ptiča bi bili na koncu, ko bi minilo spoznavno obdobje trije osamljeni ptiči. Mogoče je za vtis o osamljenosti krivo tudi dejstvo, da ju zadnjič vidim zvečer, ko pridem z vrta, ko je že mrak in se počasi spravljata spat. Takrat sta res videti čisto dotolčena.

Še nekaj bi vprašala, ko že ravno pišem. Moj samček od kar se je gulil spi v zelo nenavadnem položaju. Ne sedi zravnano z glavo pod perutjo, ampak se naslanja s trebuhom na palčko, glava mu med spanjem zleze izpod peruti in visi navzdol, da imam občutek, da bo vsak čas padel na tla. Drugače je živahen in ni videti, da bi bilo kaj narobe z njim. Ampak nenavadno je vseeno, ker je prej vedno spal tako kot ptiči pač spijo. Da ni kaj narobe za njim? Tudi čez dan se med sedenjem včasih naslanja s trebuhom na palčko.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Primerna družba za kanarčka Empty Miško

Objavlja  Gost Pon 02 Avg 2010, 00:47

Pogledal sem v knjigo.

puščica To da kanarček sloni s trebuhom na palčki je starost
puščica Ali je pabolezen krčnosti nog.pomaga radič
puščica Ali pa je napihnjenost organov ki je pri starih kanarčkih zelo pogosta. pomaga mleko namesto vode 1krat na teden
puščica Ali je pa kaka oteklina.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Primerna družba za kanarčka Empty Re: Primerna družba za kanarčka

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu