PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bolezen

2 posters

Go down

bolezen Empty bolezen

Objavlja  denis.lubej Pet 14 Sep 2012, 05:22

pozdravljeni
meni so piščančki začeli poginjati ko so bili stari 2m približno od desetih sta mi ostali samo kokoškici no od včeraj naprej samo še 1
kokoši sem imel v hlevu zaradi jastrebov in teh živalic ki jih hočejo pojesti nato pa mi je negdo predlagal naj jih spustim ven čes celi dan in sem res drugače sem jih samo zvičir in so nehale zdaj pa sem jih spet za par dni zapru v hlev ker so jastrebi zdaj zelo lačni in mi je že 1 poginila jokanje zdaj pa že druga nekaj drema.......
preden poginejo so večinoma primiru in ne jejo kaj dosti in čedalje bol suhe so in bres teže in komaj še hodijo,kar naprej spijo stoje na tleh ker skakati nemorejo več niti hoditi in tudi čes dan spi.nevem kaj bi to bilo jim daje trisulfon v vodo in usak dan dobijo svežo na drugih forumih so mi omenili kokcidiozo upam da sem prav napisal prosim pomagajte mi ker na to kokoško sem zelo navezan in še zdresiral sem jo smejanje hehe
upam da gdo ve kaj je to in da mi čimveč in čimbolj podrobno napiše o tem in da bom poskusil rešiti mojo kokico hehe
hvala in lep pozdrav.
avatar
denis.lubej
Član
Član

Število prispevkov : 34
Datum registracije : 27/08/2012
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

bolezen Empty Bolezen

Objavlja  Joško Pet 14 Sep 2012, 06:29

Nemudoma se posvetuj z veterinarjem. Ta bo na podlagi kliničnih znakov bolezni in izsledki preiskav živali odredil ustrezne zdravstveno-sanitarne ukrepe. Predlagam ti, da v prihodnje ne odlašaš z obiskom veterinarja, ko se pojavijo očitni znaki bolezni oziroma celo pogin določenega števila živali. Pomoč, ki jo lahko pričakuješ od članov foruma, ne more biti enaka oziroma ustrezna.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

bolezen Empty Re: bolezen

Objavlja  denis.lubej Čet 18 Okt 2012, 02:40

pozdravljeni
ugotovil sem da imam v hlevu kokcidijozo zdaj pa imam nekaj uprašan.
ali je možno da so use kokoške ukužene ali so samo tiste ki imajo krvav istrebek in so videti bol boge in kako naj se tega znebim in ali je možno da se to naleze na moje mini koze ali na mladičke od njih ko jih bodo imele????
zdaj moram pa veliko kokoškic pobit in medtem tudi aurokane,padovanke in svilenke jokanje jokanje jokanje
imam pa še ene kokoške(grahaste)ki pa so v ogradi zunaj in niso okužene in me zanima če bi hlev dobro raskužil z apnom v prahu ali bi se čes zimo nalezle te bolezni/bakterije........
avatar
denis.lubej
Član
Član

Število prispevkov : 34
Datum registracije : 27/08/2012
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

bolezen Empty Bolezen

Objavlja  Joško Čet 18 Okt 2012, 03:31

Še enkrat si preberi moj odgovor na tvoje prejšnje vprašanje - in ukrepaj.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

bolezen Empty Re: bolezen

Objavlja  Gost Čet 18 Okt 2012, 21:44

Denis!

Prav na vse lahko gre, na koze, ovce, prašiče ... in tudi na male živali jokanje
pri tem so pa pomembne minute kdaj začneš ukrepat, tako da je najboljše da še za vse ostale živali vprašaš na veterini, da ti dajo kakšno preventivno sredstvo oz sredstvo mislim da je isto kot za kokoši samo količina in razmerje mešanja z vodo se spremenita

Lp in vso srečo nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

bolezen Empty Re: bolezen

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu