PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jastreb

3 posters

Go down

Jastreb Empty Jastreb

Objavlja  doberman Sob 20 Okt 2012, 06:06

Živjo
Ker sem ljubitelj pernatih živali imam doma tudi golobe, ker se mi zdi pametno, da jih vsak dan spuščam iz kurnika (tudi kokoške in pava), da se lahko preletajo kolikor želijo.
Seveda nanje preži tudi nevarnost, živimo na manjšem pobočju ob gozdu vse naokoli je veliko prostora za letanje par kilometrov katere potem zopet obdajajo gozdovi v katerih se skrivajo JASTREBI.
Kateri skoraj vsaki dan pridejo lovit moje golobe kateri se hitro poskrijejo v gozd v kurnik in pa v okolico hiše, ponavadi sem tako zunaj tako da ko pride ga hitro preženem z močnim ploskanjem in vreščanjem vendar je včasih ponavadi že prepozno.
Tudi danes je prišel a se mu je golob izmuznil in sem ga pravičas pregnal, golobi so se poskrili nekateri pa so se dvignili visoko v zrak in odleteli nevemkam, ter hodili postopoma domov v kurnik vsake toliko časa.
Ko je letos bilo 20 golobov (vsake toliko časa je med tem časom kateri izginil) sem začel pobirati jajca proč, da jih ni preveč. Od dvajstih golobov jih imam še 12.
Sedaj pa me zanima ali pozna kdo kakšno strategijo kako pregnati jastreba, da nebo lovil golobov?
Razmišljal sem da bi na večji kol pritrdil alofoljo katera se sveti in bi ga morda pregnala?
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Jastreb Empty Re: Jastreb

Objavlja  milanO Sob 20 Okt 2012, 06:19

Doberman
Golobi so osnovna hrana skoraj vseh ujed zato boš to teško preprečil kot pa sam praviš mu vsakič ne uspe lov saj golobi znajo skrbeti za sebe.Praviš da pobiraš jajca da se jato nebi povečalo.Predlagam da jim pustiš naj valijo ujeda pa bo poskrbela da preživijo le najboljši in najbolj zdravi tako boš imel zmeraj boljše golobe oni pa se bodo še bolje naučili obrambo prad nevarnostjo
milanO
milanO
Član
Član

Število prispevkov : 39
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 71

Nazaj na vrh Go down

Jastreb Empty Kragulj

Objavlja  Alojzij Sob 20 Okt 2012, 06:53

Težave ti najbrž dela kragulj (Accipiter gentilis), ki res ena izmed vrst številnih ujed družine jastrebov. Kragulj je gozdni lovec in v zavetju dreves tudi čaka na svoj plen. Drevesa ali druga skrivališča kamor se v paniki zateka preganjani golob niso ovira, da kragulj nebi prišel do plena. Golobi so sicer hitrejši v vodoravnem letu , vendar se radi v paniki spustijo v zavetje , kar je velikokrat za enega goloba od jate usodno. Manjši skobec in sokol selec lovita bolj vitežko in nista tako pogosta in nevarna. Po mojih izkušnjah za leteče golobe ni nevarna niti kanja.
Moja praksa je, da jih spuščam bolj proti večeru in jih po napadu kragulja ne spuščam nekaj dni. Kragulj namreč hodi redno v izvidnico tudi takrat, ko niso zunaj. Po nekaj dneh se kragulj začasno umakne v drugo bližnje lovišče. Vsekakor moraš računati na izgubo določenega števila malo manj spretnih golobov.
Nikakor pa ne poskušaj kragulju kar koli slabega storiti, ker se obnaša popolnoma svoji naravi ter vrsti primerno nasmeh

Jastreb NorthernGoshawk
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Jastreb Empty Re: Jastreb

Objavlja  doberman Sob 20 Okt 2012, 07:09

Res je da mora tudi kragul/jastreb jesti vendar naj posti moje golobe primeru hehe golobi so sicer mešanci in so zelo hitri kot sem napiso se jih je nekaj v trnutku dvignilo zelo visoko da se jih je komej vidlo, nekaj pa jih je takoj zšibalo v kurnik.
In tudi res je, da vedno polovi le tiste ki so bili v tistem letu torej mladiče, ki očitno še niso tako usposobleni.
Najstarejšo golobico ki jo imam je stara okoli 6let, pred tem je bila mestni golob kateri je imel poškodovano krilo in ni mogel letet a si je kar hitro opomogla.
Je zlo pridna in vedno takoj prileti k hiši taprva ter se skos druži z kokošmi, išče hrano po gozdu, vrtu, travniko, cesti in ko leti tja zraven letijo še drugi golobi, je čisto črna in od nje imam do sedaj največ mladih.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Jastreb Empty Re: Jastreb

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu