PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sončna aratinga

2 posters

Go down

Sončna aratinga Empty Sončna aratinga

Objavlja  CocoLeli Pon 19 Nov 2012, 09:51

Pozdravljeni,

pred dobrim mesecem sem postala lastnica sončne aratinge. Je samička in blazno lepa ptica. Problem je pa v tem, da so mojega fanta, ki je papigo kupoval malo hecnili, ko so mu rekli da je ptica ročno hranjena. Pa ni. Imam divjo ptico, ki se blazno boji moje roke. No, sedaj je že malo napredka in upa iz moje roke vzeti košček jabolka. Najprej samo skozi rešetke, zdaj pa že skozi odprta vrata. Ko se ji približam z glavo skozi rešetke nemudoma pride zraven in se crkljava ( kolikor se čez rešetke pač da ), če ji pa samo pokažem roko takoj zbeži stran.
Govorila sem že z dvema rejcema o tem in sta rekla, da papiga pač potrebuje čas.

Zanima me kako ste vi reševali svoj problem, seveda če ste imeli ptico, ki ni bila ročno hranjena. Koliko časa ste potrebovali da vam je začela zaupati?

Hvala!
CocoLeli
CocoLeli
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 17/11/2012
Starost : 37

Nazaj na vrh Go down

Sončna aratinga Empty Re: Sončna aratinga

Objavlja  nigrigenis Tor 20 Nov 2012, 12:07

če je ptica mlada gre hitro v roku slabega mesca intenzivnega ukvarjanja se čisto udomačijo in ni razlike pol med naravno hranjeno in ročno hranjeno...
nigrigenis
nigrigenis
Član
Član

Število prispevkov : 239
Datum registracije : 30/11/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Sončna aratinga Empty Re: Sončna aratinga

Objavlja  CocoLeli Sre 21 Nov 2012, 06:44

Hvala za odgovor nigrigenis!

Ptica je stara 3 mesece in pol... Želja da se me preneha bati je ogromna in me zanima kaj točno spada pod intenzivno ukvarjanje. Bolj ko berem po internetu bolj sem zmedena, nekateri pravijo da je ena ura na dan dovolj, drugi da je dovolj če ji enkrat dnevno ponudim košček sadja iz roke in ga vzame...
Sama delam tako, da ji vedno nekaj govorim, večkrat se ji približam, ji ponujam sadje tudi 2-3 na dan... Je to dovolj? Moram narediti še več?

CocoLeli
CocoLeli
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 17/11/2012
Starost : 37

Nazaj na vrh Go down

Sončna aratinga Empty Re: Sončna aratinga

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu