PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aratinga jendaya

2 posters

Go down

Aratinga jendaya Empty Aratinga jendaya

Objavlja  Tim Tor 27 Nov 2012, 08:18

Pozdravljeni,

Imam par arating jendaj (aratinga jendaya) Aratinga 3 . Stara naj bi bila okoli dveh let, imam ju že nekaj mesecev. Na spletu je zelo malo podatkov o vzreji te vrste in tudi knjige nisem zasledil še nobene, zato me zanima, če je na forumu kdo, ki goji to vrsto, da mi pove čim več o njih.
Do sedaj sem dosegel samo, da mi v valilnici prenočujeta (kar je za aratinge, kot sem zasledil na spletu, normalno), jajčk pa še ni bilo. Nekje sem prebral, da ta vrsta vali pozimi, ter me zanima, če je to res.
Imam ju v večji kletki, dimenzij: dolžina 161cm, širina 71cm, ter višina 91,5cm.
Valilnica je dimenzij: dolžina 30cm, širina 30cm, višina 60cm.
Hranim ju z osnovno semensko hrano za srednje papige, ter veliko sadja in zelenjave.
Trenutno sta v notranjih ogrevanih prostorih.
Ali kdo mogoče ve, kaj jima moram še dodati za uspešen razplod?
Tim
Tim
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 01/10/2010
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Aratinga jendaya Empty Re: Aratinga jendaya

Objavlja  nigrigenis Sre 28 Nov 2012, 00:33

če zaslediš kje opis sončne, zlatočele itd... aratinge je to to praktično skoraj za vse drži enaka teorija.
Prijatelj jih ima in vem kar nekaj infromacij...za vzgojo sploh niso zahtevne. ima pa voljere velikosti 1x2x2m za vsak par, ker precej letajo.
Mladiči se mu začnejo valit spomladi in med letom torej poleti.
valilnice ima široke tam med 30-35cm in visoke 50cm.
aratinge spadajo med zelo glasne ptiče.
po karakteristihak pa so zanimive.
spolno zrele so pri starosti 1 leta.
v času parjenja to pa se najboj opazi po obnašanju, da s enekaj dogaja v njih pa jim daje jajčno hrano, namoči 24 ur konopljo terpoveča sončnična semena v hrani in jim to daje vsak dan doizvalitve maldičev potem pa odvzame jajčno grani in jih hrani z semenko z več sončnic in namočena konopljina semena do osamosvojitve mladičev. vsak dan pa seveda dobijo sadno in zelenjavno hrano in to sezonsko jim daje kar ima doma, pozimi korenček in jabolko,poleti pa pač sezonska sadja in zelenjavo izogiba pa se solati.
nigrigenis
nigrigenis
Član
Član

Število prispevkov : 239
Datum registracije : 30/11/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Aratinga jendaya Empty Re: Aratinga jendaya

Objavlja  Tim Sre 28 Nov 2012, 04:21

Pozdravljeni,

Najprej bi se rad zahvalil za odgovor, zanima me pa še, če veste mogoče, kako se pri njih določi spol, ter kje bi lahko dobil ta konopljina semena o katerih ste govorili in kako izgledajo (imate morda kakšno sliko ali pa spletno povezavo)?
Tim
Tim
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 01/10/2010
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Aratinga jendaya Empty Re: Aratinga jendaya

Objavlja  nigrigenis Sre 28 Nov 2012, 05:12

najbolj enostavno se ugotovi spol z DNK analizo perja. na tej strani si malo preberi kako in kaj vse je čisto preprosto http://www.eurovetgene.com/index.php/si/home/rejci-lastniki/ptice
jaz osebno tako preverjam spole pti pticah ki je skoro vedno 100% drugače pa nekateri razločijo po obliki ampak to le izkušeni.
a konopljino seme pa dobiš praktično v vsaki trgovini za male živali.
http://malezivali.com/trgovina/slo/3719/slike/Hobby_program_Konoplja_semena_5kg.jpg
nigrigenis
nigrigenis
Član
Član

Število prispevkov : 239
Datum registracije : 30/11/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Aratinga jendaya Empty Re: Aratinga jendaya

Objavlja  Tim Sre 28 Nov 2012, 05:32

Hvala! Zanima me še, če naj jima pustim valilnico čez zimo, saj v njej prenočujeta? Kako naj potem (če jima bom pustil) preprečim, da bosta imela mladiče ravno sredi zime?
Tim
Tim
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 01/10/2010
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Aratinga jendaya Empty Re: Aratinga jendaya

Objavlja  nigrigenis Sre 28 Nov 2012, 06:42

on ko ima aratinge ima skoz celo leto valilnice gor.
če je premrzlo nebosta imela mladičev
nigrigenis
nigrigenis
Član
Član

Število prispevkov : 239
Datum registracije : 30/11/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Aratinga jendaya Empty Re: Aratinga jendaya

Objavlja  Tim Ned 02 Dec 2012, 00:08

Rad bi še vprašal, če ju lahko imam v preletalnici z različnimi vrstami papig, ali je bolje, da sta sama v kletki?
Tim
Tim
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 01/10/2010
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Aratinga jendaya Empty Re: Aratinga jendaya

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu