PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

smrt rozel

3 posters

Go down

smrt rozel Empty smrt rozel

Objavlja  prlekj Čet 29 Nov 2012, 03:50

Pozdravljeni!
V razmaku treh tednov sta mi umrli dve modri rozeli. Najprej samček, zdaj še samička, tako mi je ostal le še letošnji mladič. Še včeraj vsa živahna, ješča in brez kakršnih koli vidnih znakov, da bi bilo z njo kaj narobe. Jedo hrano za srednje papige, oves, sončnice, bar, jabolka, korenček, zelje
Stare so bile nekje 3-5 let.
Ne vem kaj bi lahko bilo narobe, ve kdo med vami?
Hvala! Rozela 4
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

smrt rozel Empty Re: smrt rozel

Objavlja  janez.hans Čet 29 Nov 2012, 07:48

sam imam isti problem z zeleno rozelo,
samice mi po mesecu ali več nenadoma poginejo, samec je pri meni že tri leta in je ok,
problem je v tem, da potem zopet iščem samico in upam, da mi tokrat uspe.
na preminuli ptici pa ni nobenih znakov bolezni, zadušitve ali na oko razvidne napake.
tudi sam bom vesel kakšnega nasveta, kako v bodoče.
hvala, lp
janez.hans
janez.hans
Član
Član

Število prispevkov : 130
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

smrt rozel Empty Re: smrt rozel

Objavlja  prlekj Čet 29 Nov 2012, 08:04

Obe ptici sta bili pri meni že več kot leto. Imele mladičke. Zadušitev z čim? Našel sem ju na tleh nedaleč od hrane in vode. res nebi vedel kaj je šlo narobe.
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

smrt rozel Empty Smrt rozele

Objavlja  Joško Čet 29 Nov 2012, 22:23

Ugibanje na daljavo, kaj je narobe, da so ti poginili rozeli, se mi zdi bahaško. Že večkrat sem napisal, da brez laboratorijskih preiskav ne moremo priti do klinične slike za smrt ptic. Ker pa nekateri neradi hodimo k veterinarju (včasih je to povezano tudi s finančnimi problemi), ti predlagam, da najprej preveriš, kako je s hrano. Včasih je pretečen rok uporabnosti, drugič spet neke zmesi, ki tem pticam ne odgovarjajo. V času visokih vodotokov je lahko oporečna tudi voda, ki jim jo daješ za pitje. Ljudje smo postali imuni za številne bakterije, ptice pa ne.

Naslednji korak, ki ga bom moral narediti, je natančen pregled kletk oziroma voljer za ptice. Pomembno je, da jih čim pogosteje čistimo in občasno tudi razkužimo. Na trgu so številna učinkovita sredstva za dezinfekcijo prostorov in kletk. Ne gre prezreti tudi opravljanja zunanjih in notranjih zajedavcev pri ptičih. Temeljito preglej mreže voljer. Lahko so poškodovane in so ptice imele ponoči nenapovedan obisk podgane ali miši. Njihovi iztrebki lahko predstavljajo leglo okužbe. Zanima me, ali si našel kaj perja v kletki (voljeri)? Ptice so lahko doživele šok zaradi motečih dejavnikov iz okolice. Vzrokov bi lahko bilo še nekaj. Usedi se, si vzemi čas za razmislek, in prepričan sem, da boš bližje iskanju vzroka za njihov pogin.

Nenazadnje pobrskaj po strokovni literaturi in v njej poišči najpogostejše vzroke za bolezni teh ptic. Poginule ptice si moraš tudi temeljito ogledati, mogoče boš odkril kakšno sled, ki ti bo koristila pri nadaljnjih korakih...
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

smrt rozel Empty Re: smrt rozel

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu