PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige o genetiki in mutaciji

2 posters

Go down

Knjige o genetiki in mutaciji Empty Knjige o genetiki in mutaciji

Objavlja  rado7rado Tor 18 Dec 2012, 00:16

Prosil bi če mi veste priporočit kake diobre knjige o genetiki in mutaciji.Ker predvidevam da v slovenščini ni take knjige naj bo v nemščini ali angleščini.Vsak namig bo dobrodošel.
rado7rado
rado7rado
Član
Član

Število prispevkov : 100
Datum registracije : 17/12/2009

Nazaj na vrh Go down

Knjige o genetiki in mutaciji Empty Knjige o genetiki

Objavlja  Joško Tor 18 Dec 2012, 05:27

Teh knjig je na slovenskem knjižnem trgu precej. Avtorji so domači in tuji. Če si vzreditelj kanarčkov, ti bi priporočil že večkrat omenjeno knjigo Marka Prašnikarja "Kanarčki". V njej se boš na poljuden način seznanil z osnovami genetike, da boš laže razumel številne prispevke na to temo, ki jih boš našel na spletu. Pridobljeno znanje boš lahko nadgradil z literaturo o "specialni" genetiki o kanarčkih. Literaturo lahko nabaviš v društvih gojiteljev ptic, ki so skoraj v vsakem večjem mestu v Sloveniji. Če si vzreditelj papig, boš moral preštudirati "specialno" genetiko o papigah. Tudi te literature je v omenjenih društvih na pretek.

Predlagam ti, da začneš z majhnimi koraki, s spoznavanjem osnov genetike, ne glede na to, v katerem mediju jo boš našel, potem ti bo z nadgradnjo "specialne" genetike šlo dosti hitreje in laže. Jaz sem imel to srečo, da sem teorijo in prakso s tega področja spoznaval in utrjeval v skupini prijateljev, "ptičarskih" zanesenjakov. Tudi tebi bi predlagal, da ubereš enako pot.

Zapomni si, dostopne literature o splošni in posebni genetiki o pticah je toliko, da je treba znati narediti selekcijo. To boš laže naredil z delom v skupini...






Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu