PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kondicija foruma v novem letu

3 posters

Go down

Kondicija foruma v novem letu Empty Kondicija foruma v novem letu

Objavlja  Alojzij Tor 01 Jan 2013, 03:22

Forum Pernati prijatelji postaja čedalje bolj prepoznaven in iskan s strani ljubiteljev ptic. Dnevno pridobivamo nove registrirane člane, ki v večini primerov ostanejo neaktivni. Želeli bi si vključevanja novih članov v dogajane na forumu. Zaželjeno bi bilo, da bi vsi novoregistrirani člani napisali nekaj predstavitvenih vrstic, o namenu in željah, ki so vas pripeljale v naše vrste.

Mislim, da ni treba poudarjati, da forum sestavljamo ljubitelji ptic različnih karakterjev, starosti, znanj, osebih pogledov, itd. Smiselno bi bilo dati več spodbud izkušenim ptičarjem, ki tudi v širšem ptičarskem svetu znani in prepoznani. Takih članov nam na forumu primankuje ali pa se ne želijo vključevati v preveč ozke ali alternativne debate. Vsekakor so rednega bralca člankov najbolj moteča stalna ponavljanja nekih trditev in mnenj ter osebna obračunavanja, ki jih poskusite v bodoče prenesti na zasebna sporočila!

Vsekakor bi se zaradi napisanih mnenj in trditev o pticah moralo vedeti kdo je "učitelj" in kdo "učenec", ne pa tako kot velikokrat do slej, da nekdo dopoldne naredi vozniški izpit, popoldne pa bi že rad vozil hitrostne dirke po zahtevnem terenu. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Kondicija foruma v novem letu Empty Re: Kondicija foruma v novem letu

Objavlja  lekovec Tor 01 Jan 2013, 07:27

Živjo
Se strinjam z napisanim,in bi bil res vesel če bi se ˝učitelji˝ uključevali v za njih neatraktivne debate(ne mislim polemiziranje)z svojimi izkušnjami,in z njimi bi mi ˝učenci˝res veliko pridobili,bi postali bolj strokovno podkovani,boljši svetovalci.Jaz imam naprimer že celo življenje papige kot hišnega sopotnika ne kot reja le teh,in sem kar se tega tiče omejen z izkušnjami.Sem pa dobil občutek,da se na forumu bolj pojavljajo ljudje,ki imajo ptičke za ljubljenčke in ko naletijo na problem pridejo po pomoč-nasvet.Sam sem naslovil par vprašanj in sem pričakoval odgovor kakega učitelja pa ga nisem dobil,dobil bi ga pa lahko samo od njega.Tu pa nastopi forum kot celota in ker je vsak član po svoje omejen kar se izkušen tiče, bi bilo udejstvovanje v komnetiranju VSEH NAS-VAS več kot dobrodošlo.
Za izražanje osebnih mnenj članu, pa bi morali uporabljati samo ZS in ne odprto temo.Pri taki napaki sem bil udeležen in nebom je več ponovil. Senegalska papiga
lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

Kondicija foruma v novem letu Empty Kondicija foruma v novem letu

Objavlja  Joško Sre 02 Jan 2013, 00:30

Alojzij, imam občutek, da si dal pobudo za moralno očiščenje naših duš. Nekakšno notranjo katarzo. Očitno je bilo, da smo zašli na področje iskanja razlik v naših dejanjih in razmišljanjih, namesto tistega, kar nas združuje v forumski skupnosti in nas dela boljše, bolj vidne in prepoznavne in nenazadnje uspešnejše. .. Zavedati se moramo, da nihče ne ve vsega,in da le združeni v skupnosti , kjer bomo vsi »vlekli voz« v isto smer predstavljamo določeno intelektualno in ustvarjalno energijo za doseganje optimalnega na področju, na katerem smo se znašli po lastni želji. Nihče nas ni silil v to srenjo in nihče nas ne sili, da bi v njej ostali proti naši volji. Zavedati se tudi moramo, da bodo določeni ljudje iz nje odšli, če ne bodo našli skupnega interesa.

Nekakšni znaki notranje katarze se celo kažejo pri naših politikih. Smelo lahko rečem, da mi za to ne bomo potrebovali toliko časa, saj se združujemo zaradi nematerialnih interesov. Zato pozdravljam vsakršno, še tako majhno dejanje na forumu, ki kaže na bolj pozitivno sprejemanje izraženih oziroma zapisanih mnenj, stališč, pobud…
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Kondicija foruma v novem letu Empty Re: Kondicija foruma v novem letu

Objavlja  Alojzij Čet 03 Jan 2013, 09:27

Glede na to , da sta prvi letošnji članek komentirala samo Joško in Lekovec si predstavljam, da je bil forum tudi v preteklem letu v dobri kondiciji. Joško, ponovno si zadel žebljico na glavico s svojimi psihološkimi pogledi na forumsko dogajanje. Moral sem si celo pogledati v slovar SSKJ, če pravilno razumem pomen besed iz tvojega članka:
katarza katárza -e ž (ȃ) knjiž. moralna sprostitev zaradi obvladanja negativnih, slabih nagnjenj, čustev.

Moje gledanje na naš forum se rahlo razlikuje od stališč posameznikov o forumih na splošno. Vsekakor je to forum, ki obravnava ptice, in ne predmete kjer lahko mešamo meglo. Res je, da lahko vsak napiše ali pove svoje stališče ali gledanje iz svojega zornega kota ampak bralci naših člankov se ne morejo znajti v poplavi komentarjev in odgovorov, ki pa so običajno samo pogovor dveh z enim stavkom. Predvsem mlajši bralec določenega prispevka vzame informacijo iz foruma za strokovno in jo tako tudi prenese v prakso.

Mojim izkušenim dolgoletnim članom društev po Sloveniji, ki jih nagovarjam za sodelovanje na forumu, se zdi preveč zapleteno spremljati in dnevno odpirati prispevke na katere pogosto ne moreš nič odgovoriti. Zato ponovno apeliram na vse vas, da postavljate jasna vprašanja, postavljena v pravilne rubrike, z nakazanim vprašanjem že v naslovu, če je možno.
Vse zahvale in druga vljudnostna sporočila lahko naredite s klikom na plus, hvala ali kolegu odgovorite zasebno. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Kondicija foruma v novem letu Empty Re: Kondicija foruma v novem letu

Objavlja  Gost Čet 03 Jan 2013, 21:28

..očitno Alojzij pričakuje še kakšno mnenje na temo, ki jo je zastavil, zato bom dodala še moje pa čeprav malo ločeno mnenje od ostalih...

Torej, najprej bom forum pohvalila, ker je res POUČEN in hkrati tudi ZABAVEN nasmeh to pa zato, ker znanje - vsaj zase lahko trdim - absorbiram lepo počasi skozi razne prispevke in debate. Zame je to vse nekaj drugega, kot pa prebirat velike debele bukve, ki največkrat vsebujejo tudi veliko balasta. To da je forum fajn, lahko potrdim tudi z dejstvom, da sem na njem dokaj aktivna že več kot pol leta, kajti sicer bi glede na to, da sem že vse prebrala, odšla in se spet vrnila ko bi se nabrali novi prispevki, kot to počnem na drugih forumih..

Moti pa me, kar sem tudi že v enem prejšnjih prispevkov napisala, da je forum malo neurejen, in da se določene teme vlečejo in ponavljajo kot kak žvečilni. Dejtvo je, da današnji forumi niso več v stilu "pisma bralcev" ali pa "strokovnjak odgovarja", in da ne moremo iz njega naredit zbirko listin in literature - razen v razdelkih, ki so temu namenjeni - in je forum namenjen sproščeni debati v smislu skupnega interesa. Za takšne debate pa je pomembno kar nekaj faktorjev, ki bi spravili člane iz stanja apatičnosti v stanje aktivnosti. K temu da se ene in iste debate ne bi tolikokrat ponavljale, bi gotovo pripomogla tudi uporaba orodja, ki nam ga program foruma omogoča, vsaj uporaba iskalnika - če bi vsak preden vpiše novo temo, vpisal vsaj 10 ključnih besed v iskalnik, bi gotovo prihranil marsikatero ponavljanje in svoj čas. Poleg tega mislim, da bi v bodoče potrebovali tudi še kakšnega moderatorja, ki bi administratorki pomagal pri premikanju in združevanju prispevkov, kar pa seveda ni tak problem, saj imamo kar nekaj aktivnih fantov na forumu, ki ovladajo to delo.

Sicer se pa tudi jaz strinjam s tem, da se bolj poudari razliko med "učenci" in "učitelji", ampak v smislu hierarhije. To pa zato, ker smo na tem forumu člani vsaj v treh rangih: strokovnjaki, začetniki in tisti, za katere mislim da nas je največ, ki ene osnove v svetu ptic že poznamo in bi želeli izvedeti še kaj več. Zato apeliram na strokovnjake, da ne zgubljajo več časa z odgovori na osnovna vprašanja, ki marsikoga že res dolgočasijo, ampak naj raje poskrbijo za pestrost z novimi, za vse zanimivimi prispevki, da ne bomo v srednjem rangu stagnirali, za začetnike pa lahko tudi mi z manj izkušnjami poskrbimo, vsaj za tiste osnovne in ponavljajoče se odgovore nasmeh

No to je moje mnenje, v osnovi same pohvale za leto 2012, za 2013 pa le nekaj predlogov zelo vesel
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Kondicija foruma v novem letu Empty Re: Kondicija foruma v novem letu

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu