PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

goske

2 posters

Go down

goske Empty goske

Objavlja  duderman Ned 07 Apr 2013, 19:35

Lepo pozdravljeni,
sem čisto nova na tem forumu in imam nekaj vprašanj.
Imam namreč belo gosko in dva gosaka. Goska je znesla že nekaj jajc,ki sem jih sproti pobirala. Včeraj pa je
celo popoldne sedela na gnezdu,na enem jajcu. Danes je šla z gnezda,jajce pa je zakopala v seno. Zdaj pa me
zanima,če bo valila,koliko časa traja,kakšne so moje "obveznosti". Želim čimveč informacij in se vam za vse že v
naprej zahvaljujem.
Lep pozdrav, Dragica :
duderman
duderman
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 05/04/2013
Starost : 65

Nazaj na vrh Go down

goske Empty Re: goske

Objavlja  Karin77 Pon 08 Apr 2013, 02:36

Gospa Dragica. Predlagam, da vsa jajca vrnete v gnezdo. Namreč goske imajo materinski nagon in bo očitno tudi vaša obležala na jajcih. S tem se vaša skrb zaenkrat konča. Pustite ji mir in bo sama za vse poskrbela. Goska vali 30 dni. Ko pa se izvalijo male goske pa morate poskrbeti za kvalitetno hrano in zaščito pred mačkami, kunami, psi in prometom. Veliko veselja vam želim in poročajte. Karin.
Karin77
Karin77
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 24/03/2013
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

goske Empty goske

Objavlja  duderman Pon 08 Apr 2013, 19:38

Karin,
hvala za odgovor. Izgleda pa,da je bil lažni alarm. Včeraj je bila cel dan zunaj, pa tudi novega jajčka že od
sobote ni znesla. Ne vem,kaj jo je pičilo, saj je prej znesla jajček vsak drugi dan.
Lp, Dragica
duderman
duderman
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 05/04/2013
Starost : 65

Nazaj na vrh Go down

goske Empty Re: goske

Objavlja  Karin77 Tor 09 Apr 2013, 06:04

Zdravo Dragica. Očitno jo je nekaj vznemirilo ali pa še ni dovolj zrela. Jaz bi na vašem mestu vseeno vrnila jajca v gnezdo in počakala. Razen seveda, če jih želite pojesti. Lahko pa jih tudi potaknete kakšni kokoši, če imate to možnost. Lp, Karin.
Karin77
Karin77
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 24/03/2013
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

goske Empty goske

Objavlja  duderman Tor 09 Apr 2013, 20:37

Pozdravljena, Karin

Očitno se nekaj dogaja. Jajčke sem ji vrnila,tudi znesla je enega,vse (5) pa ima skrbno zakopane v senu.
Tako da,mislim,se pripravlja. Bom poročala,ko bo kaj novega. Lep pozdrav in hvala! D.
duderman
duderman
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 05/04/2013
Starost : 65

Nazaj na vrh Go down

goske Empty Re: goske

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu