PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

+2
Kapelj
Sneguljka
6 posters

Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Sneguljka Čet 08 Avg 2013, 02:55

Živjo!

Pišem diplomo z naslovom ročno krmljenje papih nasmeh Prosila bi vas za malo pomoči, nikakor ne vem in ne najdem kako naj prevedem izraz "feeding response" oz "head-jerking". Vem kako izgleda in kaj pomeni a ne najdem nekega dokaj strokovnega slovenskega izraza.
Prav tako ne vem kako bi prevedla "gavage needls" - pripomoček za krmljenje. Spodaj sem priložila tudi sliko. Kar igle za krmljenje papig? Ampak se mi sliši kot čisto nekaj drugega kar dejansko je... jokanje vprašaj pa me zanima če mogoče kdo ve kakšne izraze uporabljajo rejci, saj imam sama samo angleško literaturo.

http://www.labhoo.com/pressimage/2004/pr_1128.htm

Imam kar nekaj literature, bi pa vseeno vprašala če ima kdo kakšen strokovni članek ali kaj podobnega, ki bi mi ga lahko posredoval.

Že v naprej najlepša hvala za vso pomoč. mižikanje
Sneguljka
Sneguljka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 18/04/2010

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Sneguljka Čet 08 Avg 2013, 02:57

Še tole sem pozabila vprašati, če kaj veste kje bi lahko našla latinska imena vrst papig.

Hvalaaaaaa nasmeh
Sneguljka
Sneguljka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 18/04/2010

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Kapelj Čet 08 Avg 2013, 08:29

latinska imena so na strani animalphotos.me
Kapelj
Kapelj
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 28/10/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Maja Čet 08 Avg 2013, 11:27

Hja, včasih je zelo težko nekaj prevesti, brez da bi izpadlo čudno... Jaz bi prevedla takole:

feeding response = odziv na/za hranjenje
head jearking = suvanje glave
gavage needles = igle za hranjenje (ker tudi piše na tej povezavi, ki si jo prilepila - animal feeding needles)

Drugače pa se velikost (v bistvu širino oz. debelino) igel določa z gaugi (npr. 20 gauge).
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  nika Čet 08 Avg 2013, 22:48

Mogoče bi bil boljši izraz brizga za hranjenje? Vsaj v prispevkih na to temo je uporabljan ta izraz, se mi zdi.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Kapelj Pet 09 Avg 2013, 01:36

Kapelj
Kapelj
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 28/10/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Alojzij Pet 09 Avg 2013, 04:25

Izbrala si si izjemno zanimivo ter zahtevno temo za diplomsko nalogo, zato se sprašujem kaj te je pripeljalo do razkiskovanja te teme. Strokovna raziskava bi koristila vsem vzrediteljem ptic, predvsem tudi tistim posameznikom, ki se z ročnim hranjejem praktično ukvarjajo. Za praktične nasvete ti med drugimi priporočam dolgoletnega vzreditelja velikih papig Janka Čuša iz Ptuja.

Osebno me še zannima na kateri fakulteti in smeri pripravljaš diplomo?

http://sivi-zako.si/predstavitev-gojitelja/
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Sneguljka Pet 09 Avg 2013, 05:24

Najlepša hvala vsem za odgovore zelo vesel 
Študiram na Biotehniški fakulteti, smer Zootehnika. Za to temo sem se odločila, ker me osebno to zanima bolj podrobno, kljub temu da se s tem sama še nisem ukvarjala... mogoče pa nekoč mižikanje Po drugi strani pa je na našem fax-u zdaj vedno več tudi o vzreji hišnih živali in sem želela predstaviti, da je tudi to področje zelo široko in globoko in da bi lahko bilo takšnih in podobnih tem še več.

Za feeding respons sem potem uporabila kar ritmični refleks na krmljenje, mnenja?
Za gavage needles pa se mi brizgalka ne zdi primerno, saj dejansko uporabljajo za krmljenje tudi tiste injekcijske brizge in izpade kot da govorim o istem...

Še enkrat hvala vsem za pomoč, če pa ima kdo še kakšen nasvet, strokoven članek, karkoli bom pa še toliko bolj vesela... zdaj pa nazaj k pisanju diplome mižikanje 

Lp
Sneguljka
Sneguljka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 18/04/2010

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Jakob Pet 09 Avg 2013, 05:39

Igla označuje kovinski del, injekcijska brizga pa plastičen del kompleta. Se strinjam z Niko, da igla ni prav posrečen izraz. Pa veliko veselja pri pisanju in raziskovanju, potem boš pa lahko svoje novo znanje delila z ostalimi nasmeh. Lp, Jaka.
Jakob
Jakob
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 8
Datum registracije : 20/01/2013
Starost : 49

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Sneguljka Pet 09 Avg 2013, 05:52

Ja tudi meni je igla malo čudno... ampak če pogledaš sliko to ni plastičen del, tudi po opisu ne, ampak je kovinski... Bi obstajal kakšen tretji izraz ki bi ga lahko uporabila in bi bil smiselen. Tudi glede na to da brizga uporabljam že za:

http://www.pocketnurse.com/Piston-Syringe-Catheter-Tip/productinfo/06-82-4262N-EA/

Lp
Sneguljka
Sneguljka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 18/04/2010

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Alojzij Sob 10 Avg 2013, 06:57

Prilagam dve povezavi z zanimivostmi, ki se vežejo na vzrejo papig. Na prvi si oglej tudi LEKSIKON z vrstami papig z latinskimi imeni. Na drugi povezavi Zveze društev gojiteljev ptic Slovenije najdeš v rubriki ČLANKI odličen strokovni prikaz začetka ročnega hranjenja pri papigah, avtorja Janka Čuša.

http://www.eklektus.com/vstop.html

http://zdgpslo.si/

 
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Sneguljka Ned 11 Avg 2013, 23:23

Ooooo, super! Alojzij hvala zelo vesel 
Sneguljka
Sneguljka
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 18/04/2010

Nazaj na vrh Go down

Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi Empty Re: Ročno krmljenje papig - malo pomoči pri diplomi

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu