PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čas letečih sovražnikov

Go down

Čas letečih sovražnikov Empty Čas letečih sovražnikov

Objavlja  Joško Tor 27 Sep 2016, 01:52

V Primorskih novicah sem prebral pomenjljiv naslov "Čas letečih razbojnikov". Forumaši, ne gre za letala in podobne frfotajoče se stvari, temveč za ptiče - škorce (Sturdus vulgaris - navadni škorec). Ti tako pridno pospravljajo naše pridelke, predvsem sadje, da za njimi ne ostane skoraj ničesar.

Povedal vam bom moj primer. Pred leti sem zasadil šestnajst fig, ker so ene redkih sadežev, ki jih ni treba škropiti proti ušem in drugim listnatim škodljivcem. Letos so moje fige lepo in zgodaj dozorele, da so se veje kar šibile pod težo plodov. Pred mesecem in pol sem zjutraj prišel na njivo in si mrmral v brado, samo k sosedu skočim na kavo, pa jih bom pobral (žena iz njih kuha slastno marmelado). Ko sem čez 15 minut prišel nazaj, sem lahko samo še opazoval, kako so zadnji škorci zapuščali pogrnjeno mizo, na kateri tako rekoč ni ostala več nobena figa. Pred mano so še neredili častni krog in odleteli drugam. Kasneje sem zvedel, da so ta dan oklestili še sosedove fige in zgodnje hruške. Povem vam, da so izredno dobri poznavalci sadja, saj se nezrelega ne dotikajo.

Zdaj čakam, da mi bodo ti razbojniki pohrustali še kakije. Na srečo nimam grozdja, ki je njihova priljubljena hrana.

Vsi ste jih že videli, zato vas vabim, da opišete svoje (slabe) izkušnje s temi ptiči.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu