PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Valjenje ptic v valilniku

2 posters

Go down

Valjenje ptic v valilniku Empty Valjenje ptic v valilniku

Objavlja  z.j.jakob Sob 01 Okt 2016, 10:53

Pozdravljeni,
Zanima me ali je tu kdo ki ima iskusnje z vzrejo papig in ptic od jajcka do odrasle ptice??? Letos sem namrec nasel kar nekaj zapuscenih gnezd ptic in sicer liscek, sinica, turska grlica gnezda so bila zagotovo zapuscena ker sem jih redno spremljal od dalec se razume... Zdaj pa me zanima kako bi se obneslo ce bi ta jajcka vzel v oskrbo mislim bi se jih dalo valiti kar v navadne valilniku za kokosja jajca, bi mladicki bili kasneje sposobni sami ziveti v naravi???? Vem sicer da narava dela svoje vendar sprasujem iz zanimanja je kdo ki je to ze probal??? Je konec srecen???
Lp. Jakob









z.j.jakob
z.j.jakob
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 16/12/2013
Starost : 23

Nazaj na vrh Go down

Valjenje ptic v valilniku Empty Re: Valjenje ptic v valilniku

Objavlja  Alojzij Ned 02 Okt 2016, 06:09



Umeten način valjenja prostoživečih ptic ni običajen in celo ni dovljen, ker ne smemo odvzemati in posegati v življenje zaščitenih ptic v njihovem naravnem okolju. Ni mi sicer jasno kako si opazil toliko zapuščenih gnezd z jajci. Jajca na katerih je ptica že sedela in jih zapustila, se pravi so inkubirana, se izredno hitro ohladijo in zarodek v njem odmre v nekaj urah.
Svetujem ti, da tudi v bodoče ne posegaš v naravno dogajanje ptic. Morebitno željo po valjeju in reprodukciji ptic poskusi nadomestiti z prepelicami in manjšimi pasmami kokoši. Edino piščanci vrst iz družine poljskih kur se izvalijo v inkubatorju brez težav in so takoj operjeni ter se takoj sami hranijo. Potrebujejo le ogrevanje z lučko v prvih tednih življenja.







[/quote]
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Valjenje ptic v valilniku Empty Re: Valjenje ptic v valilniku

Objavlja  z.j.jakob Ned 02 Okt 2016, 07:01

Se enkrat poudarjam, da nisem posegal v narovo oz. s kakrsnimi koli dejanji motil ptice... samo sprasujem ce je to sploh mogoce?? Na kar pa sem dobil odgovor: ne ker je to prepovedano.... ok razumem!!! In nimam nobene zelje po eksperimentiranju saj tudi sam najraje vidim ce to poteka naravno... In nevem zakaj sem tako napaden s strani "profesionalcev" ce pac stvari sprasujem ker me zanimajo oz. jih nevem, kaj nismo zato na forumu da drug drugemu pomagamo in si delimo iskusnje????!!!
PS
Nasel pa sem toliko zapuscenih gnezda najverjetneje zaradi mačk in srak, ki so gnezdile v blizini...
Lp. Jakob
z.j.jakob
z.j.jakob
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 16/12/2013
Starost : 23

Nazaj na vrh Go down

Valjenje ptic v valilniku Empty Re: Valjenje ptic v valilniku

Objavlja  Alojzij Pon 03 Okt 2016, 00:19

Odgovor nikakor ni imel slabega namena še najmanj ne komurkoli pametovati ga napadati ali kaj podobno negativnega. Moji odgovori na forumu so običajno malo razčlenjeni, saj se želim navezati na širši pogled dogodka in vzgojno vplivati na ostale člane foruma.

V inkubatorju malih ptic običajno ne valimo ( ne kanarčke in ne druge male ptice, ker jih je izredno težko odhraniti). Seveda se v inkubatorju lahko valijo jajca vseh velikosti in vrst. Pri nas se tako vzrejajo bolj pogosto le velike ter srednje papige in se uspešno ročno odhranijo do samostojnosti.
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Valjenje ptic v valilniku Empty Re: Valjenje ptic v valilniku

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu