PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

moj kanarček ne mara obročka na nogici

3 posters

Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  LANA Tor 15 Jun 2010, 07:04

Skrbi me,moj kanarček ima na nogici obroček,več kečrat si ga kljuva.Vrjetno ga moti kaj ne?A se lahko poškuduje?A naj grem da mu ga bodo odstranili?
hvala za odgovor.
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  Maja Tor 15 Jun 2010, 07:57

Kanarčki, ki so obročkani, si obroček dostikrat kljuvajo in obračajo. Ne vem ali ima to kaj veze s tem, da jih moti ali kar tako malo (glede na to, da se jih obročka že kot mladičke). Dobro ga opazuj in če se bo res veliko ukvarjal z obročkom ali pa če bo nogica videti rdeča, zadebljena, hitro k veterinarju. Če se kaj takšnega ne bo zgodilo, ni potrebe, da se ga odstrani, ker to predstavlja velik stres za žival.

Kdaj nam ga pa boš kaj predstavila, slikice?


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  LANA Tor 15 Jun 2010, 08:06

maja,hvala za odgovor.
sem ga sedaj malo bol opazovala,pa se ne jezi več na obroček.mogoče me je malo prestrašil,ker je bil paničen na obroček.zdaj je mir.
Pokazala bi ga vendar prvo ne spravim slike sem,pa ključ me nekaj zeza.
Razen če mi lahko kako pomagaš pa sliko spraviš ti tu sem?
lp
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  Maja Tor 15 Jun 2010, 08:56

Slikice si naloži kar v galerijo - je lažje in hitreje kot leplenje v sporočilo. Naložiš jih lahko kar direktno iz tvojega računalnika. Navodila imaš TULE (klikni). mižikanje Album sem ti že naredila. Če boš pa imela kakšne težave, mi pa lahko napišeš na zs.

Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  LANA Tor 15 Jun 2010, 09:13

sedaj sem sliko dala v galerijo.Se vidi?
Prosim,če mi kdo od vas razloži katere vrste je moj kanarček.?
hvala
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  jupiter2 Tor 15 Jun 2010, 09:14

Najbolje boš videla ali kanarčka noga boli takrat, kadar bo skakal iz palčke na palčko in če bo le to normalno ali ne. Tudi moja samička kanarčka je tu in tam kljuvala obroček.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  LANA Tor 15 Jun 2010, 09:18

kako pa veš da je samička?moj je le klical zunanje ptice,pel še ni.baje da pojejo le samci.
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  jupiter2 Tor 15 Jun 2010, 09:32

Moj kanarček je bil sicer na začetku samček, kot so mi to potrdili v trgovini za male živali. Ob nakupu gnezda pa se je pokazalo, da je samička saj je začela delati gnezdo, zvalila 4 jajčka in jih valila. Na začetku sem mislil, da je kanarček oplodil cebrico (samički cebrice sem dal družbo kanarčka po smrti samčka cebrice). Kasneje sem spoznal, da je vbistvu kanarček kanarka, saj so bila jajčka večja kot jih znese cebrica in so le ta bila zelene barve. Kanarka pa tudi ni pela, temveč se samo oglašala.

Lp
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  LANA Tor 15 Jun 2010, 09:36

iz česa in kako naredi gnezdo?malo noro ?ampak sem popolnoma neved.
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  Maja Tor 15 Jun 2010, 09:42

O določanju spola si poglej TULE (klik).

Slika je malo motna, če boš naredila kakšno boljšo ti bom lažje še kaj več povedala glede vrste tvojega kanarčka. Drugače pa izgleda da je navadni lipokrom rumeni kanarček. Res bi te prosila, da si dobro pregledaš tale podforum o kanarčkih, ker je veliko informacij že napisanih. mižikanje

Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  jupiter2 Tor 15 Jun 2010, 09:46

LANA je napisal/a:iz česa in kako naredi gnezdo?malo noro ?ampak sem popolnoma neved.

Takrat sem pred uporabo preje za pletenje gnezd uporabljal kar toaletni papir, katerega sedaj močno odsvetujem. Uporabil sem več lističev toal. papirja in ga raztrgal na majhne listke.

Lp
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  Maja Tor 15 Jun 2010, 09:49

Drugače se za gnezdo ponavadi da kakšno slamo, seno,... mi smo poskusili tudi s koščki vate, se je dobro obneslo. Je pa treba seveda najprej omogočit neko podlago - leseno, kovinsko ali plastično gnezdo.

Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  LANA Tor 15 Jun 2010, 09:51

pa saja se menda sedaj dajo kupit nekakšna gnzeda.Se mi zdi,da sem jih vidla!pletena confused
LANA
LANA
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 02/06/2010

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  Maja Sre 16 Jun 2010, 10:01

Ja, gnezda se da dobit v malo boljših trgovinah za male živali. Imajo kovinska, plastična in pletena.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

moj kanarček ne mara obročka na nogici Empty Re: moj kanarček ne mara obročka na nogici

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu