PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naši fantje... :)

2 posters

Go down

Naši fantje... :) Empty Naši fantje... :)

Objavlja  Maja Čet 18 Nov 2010, 07:41

Sem se odločila, da še malenkost bolj podrobno prikažem in povem kaj o naših fantih. Vse ostale slike si poglejte v galeriji, v mojem albumu. mižikanje

Tole je naš "Atek". Tega imena ni dobil, ker bi bil že star ali kaj podobnega, ampak zato, ker imamo njega in njegovega sina. Oba sta si zelo podobna, zato sem jih poimenovala Ata in Sine, da vemo kdo je kdo. Čeprav ni najstarejši, je pa eden izmed naših starejših kanarčkov. Je luškan, majčken ptiček. nasmeh

Naši fantje... :) Img_4338



In tole je njegov "Sinek". Če ju pogledate, lahko takoj vidite kako zelo podobna sta si. Malenkost se razlikujeta v barvi perja, in sicer je Sine bolj zelenkast, Ata pa bolj rjav.

Naši fantje... :) Img_4337



Ta lep ptiček pa je Peterček. Tole je pa naš najstarejši in najbolj priden kanarček. Vzgojil nam je 3 zarode mladičkov in je bil res skrben očka. mižikanje Je oče Čupija ter Zorota in njegovega brata Zelenkota2 (imajo pa vsi druge mame in imeli so še sestice, ki smo jih oddali), poleg tega pa je bil tudi nadomestni oče nekaterim našim mladičkom, če starši niso bili preveč pridni. Peterček je sedaj že malo penzionista saj ima gotovo že 10 let, morda še kakšno leto več.

Naši fantje... :) Kanara10



Tole pa je bil Zelenko oz. Franci (tako sem ga samo jaz klicala zelo vesel). Bil je Peterčkov brat iz istega legla, vendar je na žalost letos poginil.

Naši fantje... :) Golobi28



Zoro... tako je ime tile barabi. zelo vesel Ime mu je dal oče zaradi njegove obarvanosti (čez oči ima temno obarvano perje). Je velik, močan in zelo hiter kanarček. Če delaš kaj kar mu ni všeč ti bo takoj dal vedeti z glasnim vreščanjem in tudi ščipanjem (če ga držiš v roki). Je okoli 4 leta star.

Naši fantje... :) Img_4412



In tole je njegov bratec, Zelenko2, ki ni nič kaj bolj priden. zelo vesel Zelo lepo obarvan in živahen ptiček. Je iz istega legla kot Zoro, tudi okoli 4 leta star.

Naši fantje... :) Img_4413



Venček je potomec enega od naših fantov, ki ga že dolgo ni več pri nas (zelo lep temno zelen kanarček) in pa oranžno-rjave samičke. Imel je še enega bratca (čudovite rdeče barve) in sestrico (sive barve). Bratec se je na žalost utopil, sestrico smo pa oddali. Aha, morda se sprašujet kakšno je to ime - Venček? To ime je dobil zato, ker ima na zatilju belo liso v obliki venčka. mižikanje

Naši fantje... :) Dsc_0112



Zelenko je zelo živahen ptiček, ki čudovito poje in se nadvse rad kopa. mižikanje Pri nas je sedaj že sigurno 4 leta ali več, tako da ocenjujem, da je okoli 5 let star.

Naši fantje... :) Golobi29



Sivček je bil zelo lep kanarček, ki ga je oče dobil od prijatelja kakšni dve leti nazaj. Žal je tudi on letos poginil. 😢

Naši fantje... :) Dsc_0012



Tole pa je naš hrabri Miško. zelo vesel On je bil ta nesrečni ptiček, ki mu je obroček tako poškodoval nogico, da jo je skoraj izgubil. Veterinarji so opravili odlično delo, Miško sedaj že dolgo časa normalno uporablja nogico, vendar ima na njej samo 3 prstke - enega si je skljuval, ker je izgubil občutek v njem. Je živahen ptiček in pravi borec.

Naši fantje... :) Golobi31



Eden najbolj svežih članov naše pernate družine je Rumenko, pridružil se nam je to leto. Je velik in zelo lepo obarvan kanarček. Petja pa se bo dodobra naučil šele od naših mojstrov. mižikanje

Naši fantje... :) Img_4414



Tole je bil naš Rdečko, pred menjavo perja...

Naši fantje... :) Golobi33



... in tako sedaj izgleda revček ubogi. Z menjavo perja je pričel pozno in le to mu povzroča kar nekaj težav (to naredi barvanje kanarčkov), vendar se bo izvlekel. Sedaj ugotavljamo, da je zelo zanimivo obarvan, dokončno barvo pa bomo videli ko zamenja vso perje.

Naši fantje... :) Img_4341



In seveda kdo drug kot moj najljubši kanarček vseh časov - Čupi. zelo vesel Zares čudovit kanarček, ki je pri svojih 7 letih še zelo živahen in nagajiv. Čeprav me sedaj ni več toliko doma, se me vsakič razveseli ko ga pridem pogledat in mi še vedno vsake toliko prične dvoriti in peti na ves glas. zelo vesel Upam, da bo še dolgo z nami.

Naši fantje... :) Img_3614



Pa da ne pozabim našega najnovejšega člana, ki je z nami šele dobra dva tedna - Rajko. Oče se mu preprosto ni mogel upreti na 2. Razstavi DVVP Kočevje. Predlagal in tudi prodal mu ga je prijatelj, gojitelj ptic, Rajko (od tod tudi ime). Je res zelo lep kanarček, snežno bele barve s sivkasto obarvano čopo, ki čudovito poje. Je letošnji mladič in naš najmlajši član. mižikanje

Naši fantje... :) Img_4344


Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Naši fantje... :) Empty Re: Naši fantje... :)

Objavlja  Gost Pet 19 Nov 2010, 02:18

Zelo lepi ptički!

Samo ali lahko nekaj vprašam jaz imam točno tako kletko kot je na 1. sliki v kateri je 1 kanarček.
Pa si te mi ene parkrat napisala da ej premajhna!
Zdaj se mi zdi da je vredu.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Naši fantje... :) Empty Re: Naši fantje... :)

Objavlja  Maja Pet 19 Nov 2010, 02:33

Ne, še vedno pravim, da sta kletki na prvih dveh slikah premajhni. Trenutno sem zadovoljna z velikostjo vseh naših kletk, razen 3eh (se pravi kletke iz 1., 2. in 8. slike, kletke iz 9. in 10. slike pa nimamo več, ker sem kupila novo - belo/modro). Z veseljem bi jim kupila večje kletke, vendar je pri nas doma na 40 in nekaj kvadratnih metrih, malo prostorske stiske. V prihodnjem letu nekje, nameravata oče ima mama prenoviti stanovanje, ker nas otrok pravzaprav ni več doma, tako, da bodo potem najbrž dobili vsi enako velike kletke, v obliki enega velikega regala. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Naši fantje... :) Empty Re: Naši fantje... :)

Objavlja  Duška Pet 19 Nov 2010, 23:00

Zares zelo lepi ptički, mora biti pravo veselje, ko zapojejo. ☀ Sem si pogledala tudi slike iz you tuba, ki so bile zraven in se naposlušala petja kanarčkov. Upam, da bodo vaši ptički še dolgo z vami.

Lp Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Naši fantje... :) Empty Re: Naši fantje... :)

Objavlja  Maja Sob 20 Nov 2010, 06:40

Hvala! nerodno Ja, tale posnetek sem naredila ko sem bila prejšnji vikend doma. Se je Rajko tako trudil peti, da sem ga morala posneti. Bom se potrudila še ostale posneti, da boste slišali kako je ko več kanarčkov skupaj poje... zelo vesel
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Naši fantje... :) Empty Re: Naši fantje... :)

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu