PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dve Nimfi

3 posters

Go down

Dve Nimfi Empty Dve Nimfi

Objavlja  ANAMARIJA Sre 24 Nov 2010, 09:58

Imamo dve mladi nimfi. Poimenovali smo jih Lili (svetlejša, tiha, pusti se crkljat) in Dado (temnejši, glasneši in NE šlataj, kljunem) čeprav spolov ne poznamo. Stara sta bila dva meseca ko sta prišla. Jedla sta sama, vendar le sončnično seme. Zdaj smo jih navadili tudi na ostalo seme, priboljške na palicah, solato, jabolko. Prebrala sem nekaj tem na forumu in ugotovila da jih hranite z jajci ? Kakšnimi? vprašaj Ali spečem jajca kot omleto in jim dam - mogoče kot umešana jajca? Ali mislite da jim dam kakšen makaron v hrano? Ugotovila sem da ogledala ne sme biti v kletki ker se Dado jezi. Jezen je tudi na Lili ker se pusti crkljati. Ne pusti ji jesti, spodi jo iz palčke.Enkrat sta bila cel dan sama in ko smo prišli domov je bila Lili krvava. Mislim da jo je kljuval po nogi. Hči ima 7 let in če ima le malo časa jih spusti da letata okoli. Torej to pomeni da se usedeta na omaro- čim višje tem bolje. Lili se pusti ujeti, Dado se pa zviška krega. Ali mislite da se bo zadeva umirila ali sebo poslabšala? Dado mi je dvakra že dovolil da sem ga čohala po glavici. Sicer je takoj ko sem prenehala že boleče kljunil moj prst. Ali bi mogoče pomagalo če damo dve skodelici s hrano? Probleme imamo tudi s kopanjem. Pripravila sem vodo, vendar niti pod razno nista šla niti blizu. Zdaj jih poškropim pa se nič ne pritožujeta.Kako ste jih navadii na kopanje ? Kakšen trik? Na forumu sem nova članica, zato vas vse pozdravljam in upam da mi boste dali kakšen pameten nasvet.
ANAMARIJA
ANAMARIJA
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 53

Nazaj na vrh Go down

Dve Nimfi Empty Re: Dve Nimfi

Objavlja  Maja Sre 24 Nov 2010, 11:40

Morda malo več informacij o kletki, kako je oblikovana, mere - da vidimo, če imata zadosti prostora. mižikanje A ju vsak dan spuščate ven, da letita? Koliko časa pa ju imate sedaj, kje ste jih dobili/kupili?

Kar se tiče hranjenja z jajci - gre samo za kuhana jajca, nobena druga ne pridejo v poštev. Najbolje je pripraviti jajčno hrano, več o tem: http://www.pernati-prijatelji.com/zdravje-nega-in-prehrana-f30/priprava-jajne-hrane-t366.htm Se pa to daje kot dodatek in ni namenjeno za vsak dan, ker se ptice od tega lahko pošteno zredijo. Jajčna hrana je obvezna med parjenjem oz. vzrejanjem mladičkov in pa med menjavo perja, ker rabijo ptice takrat bolj energijsko bogato hrano. Se pravi sedaj jesta tudi druga semena, katero hrano kupujete? Katero sadje in zelenjavo jesta?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Dve Nimfi Empty Dve Nimfe

Objavlja  ANAMARIJA Čet 25 Nov 2010, 05:30

Kletka je dolga 60, široka 35 in visoka do 80 cm.Spuščmo ju pa 5x na teden. Zdaj sta stara 4 mesece. Dobili smo jih preko poznanstev od... mislim da je rejec, ker je imel veliko nimf. Hranimo ju z hrano za nimfe ( na škatli so vedno nimfe narisane) samo različnih proizvajalcev, na palčkah so različne stvari (jabolko, med), imamo tudi Bar v kasju, jabolku odrežem kos in ga dam k semenom ( malo ga pokljuvata). Od zelenjave sem jima dala le radič - ampak jutri dobite še korenje, pa enga jajčka.
ANAMARIJA
ANAMARIJA
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 53

Nazaj na vrh Go down

Dve Nimfi Empty Re: Dve Nimfi

Objavlja  Barbi79 Ned 26 Dec 2010, 20:22

Glede hranjenja bi predlagala, da daste 2 posodici s hrano, čeprav najboljša rešitev, če jo samček resnično napada je ločitev. Povsem možno je, da sta istega spola.
Manjše pretepe jaz sicer toleriram, če pa bi prišlo do večjih pretepov med mojim parom, bi ju ločila.
Nekatere nimfe se same namakajo, druge namočijo le tačke v bazen in jih je treba špricati.
Barbi79
Barbi79
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 03/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Dve Nimfi Empty Re: Dve Nimfi

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu