PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spol kanarčka

+2
Aleko
Maja
6 posters

Go down

Spol kanarčka Empty Spol kanarčka

Objavlja  Maja Pon 04 Maj 2009, 22:06

5ra je napisal/a:kako lahko locimo samca od samicke? oz. ce mas enega rumenkota, kako ves katerega spola je? :? lp
Hja... spol kanarčka se najlažje določi po petju - samci pojejo, samice pa ne. Takšno ločevanje zna biti težko, ker včasih samci utihnejo in ne pojejo, čeprav so prej lepo popevali... Če te zanima katerega spola je "vaš" kanarček, je najbolje da vprašate gospo, ki ga je imela do sedaj, ali je kaj pel ali je samo čivkal... mogoče vam bo znala povedat nasmeh

Drug, veliko težji način določanja spola pa je po kloaki (zadnjična odprtina v kateri so združena tako izločala kot tudi reproduktivni organi), vendar je ta način res težak in v tem se lahko zmotijo tudi najboljši strokovnjaki...

Upam, da boš uspela ugotovit kaj imate doma... mižikanje



Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Aleko Sob 24 Jul 2010, 09:05

mene zanim ali če je sama samica v gnezdu ali bo tudi znesla kakšno jajce, po kolikšnem času Namreč hočem vedeti ali je samica ali samček
Aleko
Aleko
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 24/07/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Maja Sob 24 Jul 2010, 09:28

Ponavadi samičke kanarčka ne nesejo jajčk kar tako, se pa tudi lahko zgodi. Seveda je to, da znese jajce, zelo zanesljiv dokaz, da je samička, ampak boš na to lahko čakal celo večnost ali pa celo ne boš dočakal. Dejstvo je, da samičke ne pojejo, samčki pa. Žal tudi tu lahko pride do težav z določanjem spola, ker se včasih lahko zgodi, da samček preneha peti iz različnih razlogov.

Bolj zanesljivo je, da se pregleda kloako (zadnjično odprtino). To narediš tako, da kanarčka previdno obrneš na hrbet (ga držiš v roki seveda) in pihaš proti trebuščku, stran od repa, da vidiš odprtino pod perjem. Če je samček, bi se moral videti kot takšen "šopek" perja, ki malo štrli, če je samička, pa vidiš samo roza gumbek - odprtinico.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sob 24 Jul 2010, 10:00

Maja je napisal/a:Ponavadi samičke kanarčka ne nesejo jajčk kar tako, se pa tudi lahko zgodi. Seveda je to, da znese jajce, zelo zanesljiv dokaz, da je samička, ampak boš na to lahko čakal celo večnost ali pa celo ne boš dočakal. Dejstvo je, da samičke ne pojejo, samčki pa. Žal tudi tu lahko pride do težav z določanjem spola, ker se včasih lahko zgodi, da samček preneha peti iz različnih razlogov.

Bolj zanesljivo je, da se pregleda kloako (zadnjično odprtino). To narediš tako, da kanarčka previdno obrneš na hrbet (ga držiš v roki seveda) in pihaš proti trebuščku, stran od repa, da vidiš odprtino pod perjem. Če je samček, bi se moral videti kot takšen "šopek" perja, ki malo štrli, če je samička, pa vidiš samo roza gumbek - odprtinico.

Rad bi povedal samo da ne drži, da samičke ne pojejo, saj sem jaz imel čopasto kanarčico ki je pela perfektno, samo da je bila viža krajša. Znesla je normalno po 4-5 neoplojenih jajčk in potem sedela kot da so oplojena. Spravila mi je rod zelencev iz podtaknjenih jajc in rod liščkov ravno tako podtaknjena jajčka. Bila zelon skrbna mati vendar ni prenesla bližine nobenega samčka. Takoj se je stepla. Tako da tudi petje je lahko zavajujoče.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Maja Sob 24 Jul 2010, 10:31

Ja... saj sem napisala, da tudi pri določanju spola s pomočjo petja pride do težav. Samičke, ki pojejo so zelo zelo redke - pri njih gre za preveliko vsebnost moških hormonov (zato tudi najbrž ni prenašala bližine samčka). Da pa nesejo jajčka kar tako, sem pa rekla, da se dogaja, vendar ne pogosto.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Miško

Objavlja  Gost Pon 26 Jul 2010, 20:31

Poznam še boljši način:

Ptici pihneš v zadnjico če idiš bunkico oz špičko :flower:
Kaj pa če je samička? confused No Pa špičke ozeroma bunkice ne boš videl.

Lp,
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Maja Tor 27 Jul 2010, 04:14

Evo sem dodala pravo temo tule... pa si prosim preberi opis zgoraj. Če je samček je špička oz. šopek perja, če je samička pa samo odprtinica ("gumbek").
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Maja Pet 03 Sep 2010, 08:35

Dodajam slikice parih mojih fantov, v upanju da boste videli kaj mislim s "šopkom" perja. Gre pravzaprav za psevdo penis oz. nepravi penis. Žal sem bila sama doma in sem morala držati kanarčke v rokah, pihati v perje in slikati hkrati, zato niso najboljše slike, ampak mogoče boste vseeno kaj videli.

Spol kanarčka Slika041

Spol kanarčka Slika042

Spol kanarčka Slika043

Ker nimamo nobenih samičk in ni več sezona parjenja, imajo to področje zelo umirjeno, nič napeto, nič živo obarvano. Prilagam še eno slikico kako izgledajo samčki ko je sezona parjenja na višku.

Spol kanarčka Sexing10


Samičke žal nimam nobene, da bi vam lahko pokazala kako izgleda. Ima pa ti dve slikici, če vam kaj pomagajo. Meni sta sicer malo smešni, ker se tu samičkam močno vidi trebušček (kot da bi jima populi perje), ni pa dobro prikazan spolni organ. Ne znam vam ga bolje opisati kot roza gumbek ali roza odprtinica. Razlika med spoloma je res očitna, samo če pogledaš. mižikanje

Slika samičke ko ni pripravljena za parjenje.

Spol kanarčka Sexing11


Slika samičke v obdobju parjenja (opaziti je nabreklost, rdečino).

Spol kanarčka Sexing12
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Gost Pet 03 Sep 2010, 19:07

Na 4. sliki se točo vidi kako ima mala izbočeno tako kugljico točno tako imata moja. Zato se ve da je samec.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  sonja Čet 02 Dec 2010, 06:00

bom kar tukaj vprašala. A samčki tudi sami o sebe pletejo gnezdo, ali lahko po tem sklepam, da je to samica? ko sem s pihanjem ugotavljala spol, so mi vsi delovali samčki. občasno se tudi kregajo, vendar ne prehudo. ko sem jih dobila, mi je bilo zagotovljeno, da so parčki. nerodno vprašaj
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Alojzij Čet 02 Dec 2010, 10:48

Če se prav spomnim imaš tako kanarčke,kot tudi skobčevke. Pri papagajčkih spol lahko ločiš po
barvi okrog nosnih odprtin nad kljunom.Odrasel samček ima nosno gubo modrikasto,samica pa
svetlo rjavo-(drap).
Pri kanarčkih barvnih znakov ni. V starejših člankih na to temo, je v glavnem že vse razloženo. Najbolj sigurno ugotoviš spol tako, da opazuješ samčka, ki poje. Odrasla samička, ki je v njegovi bližini si nabira material in ga nosi v gnezdo. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  sonja Pet 03 Dec 2010, 04:40

hvala za hiter ogovor. mislila sem pa na kanarčke.bala sem se, da bi se med seboj kaj poškodovali, saj se podijo po kletki , pihajo drug v rugega kot mačke in občasno tudi kakšen pade na tla. jih imam pa vsak par v svoji kletki( če so par).Torej če dela gnezdo je sigurno samica.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Maja Pet 03 Dec 2010, 04:59

Tudi samičke in samčki se tepejo med sabo... Pri kanarčkih je lahko parjenje tudi težko. V primeru, da se res neprestano tepejo in vrčijo naokoli, je najbolje, da jih ločiš. Ko smo mi prinesli domov samičke za parjenje in jih dali samčkom v kletko, so jih eni zelo lepo sprejeli in začeli dvoriti, drugi pa so jih začeli pretepat. V slednjem primeru smo samičko takoj ven vzeli in dali k drugemu ter opazovali.

Kar se tiče spletanja gnezda - večinoma je to res delo samičke, vendar če se par dobro zastopi, tudi samček pomaga (ampak se vidi, da ni toliko "zainteresiran").
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  sonja Pet 03 Dec 2010, 05:34

hvala še enkrat. mogoče jih je malo zmedlo, ko sem jih z mrzlega prostora prenesla v hišo.mogoče mislijo da je pomlad. gnezo ima narejeno tisti par, ki sem ju za en dan ločila. Ali naj isto naredim z rugim parom?
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Maja Pet 03 Dec 2010, 05:52

Hja, sprememba temperature je skoraj sigurno povzročila preglavice... Ločevanje je odvisno od vas in kaj si želite. Jaz bi jih osebno sedaj ločila, ker tako ali tako ni priporočljivo v tem času imeti mladičke.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  sonja Tor 07 Dec 2010, 08:55

bi pa res prosla za majhen prostorček v galeriji. saj počas mi bo ratal še kako slikco naložit!
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Maja Tor 07 Dec 2010, 12:04

Te že čaka... Za pomoč pri nalaganju slik, si poglej pod rubriko "Uporaba foruma". mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  jaka Čet 11 Avg 2011, 10:04

Samo nekaj, pri meni ima en kanarček zadnjično odprtino v obliki špičke eden pa ne kaj sedaj to pomeni?
Kdaj vemo da je kanarček goden za paritev kajti pri meni včasih pojeta oba sicer ne dolgo časa ampak kratek čas čebljata.
jaka
jaka
Član
Član

Število prispevkov : 30
Datum registracije : 28/07/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Maja Čet 11 Avg 2011, 10:46

Kot je že napisano... Samčki so pevci, samičke niso - lahko sicer čeblajo, žvrgolijo, vendar ne pojejo. Opisano je tudi kako pogledaš spol, se pravi pihaš, dokler se perje ne razmakne dovolj, da vidiš ali šopek pereščk ali pa gumbek oz. luknjico. Če ima eden takšen, drugi drugačen spolni organi je seveda logično, da imaš par. Kanarčki so v najboljši "kondiciji" za parjenje pri enem letu starosti, manj od leta se ne priporoča, ker so dostikrat še neizkušeni in ne vedo kaj z mladiči. Ptici se bosta sami sparili ko bosta pripravljeni za to, pri temu ne moreš ti odločati kdaj in kako.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  jaka Čet 11 Avg 2011, 22:28

No ja potem imam parček.
Gnezdu sem jima pa dal notri takoda ko bosta pripravljena bosta že pokazala.
jaka
jaka
Član
Član

Število prispevkov : 30
Datum registracije : 28/07/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Spol kanarčka Empty Re: Spol kanarčka

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu