PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gojitelji

5 posters

Go down

Gojitelji  Empty Gojitelji

Objavlja  genius1 Ned 12 Dec 2010, 07:55

Da ne bomo samo ljubiteljsko razpravljali o papigah in ostalih pticah, bi prosil če se lahko razvije debata o gojenju papig (za razstave) saj nekateri med nami gojimo papige za razstave. Priprava papig na razstavo (hrana, stres, transport, priprava papige za sedenje na palici v razstavni kletki, priprave maske pri standard papigi, perja, repnih in krilnih peres...), hrana papig, ročno hranjenje papig, inkubator, obročkanje, nabava vrhunskih plemenskih ptic, ocenjevanje ptic, članstvo v društvih, vodenje rodovnika - računalniški programi, nabava vrhunske hrane, vitaminov, mineralov, dodatkov, velikost kletk za gojenje, valilnice, nabava raznih dodatkov za kletke, ...

Ker sem se zadnji čas kar zelo posvetil pripravi standard papigam za razstavo in si ogledal veliko materiala na internetu in se naučil dosti novega. Vendar sem vedno ugotovil da sem začel s pripravo papig prepozno (časovno). Saj sem začel pripravljati papige pred enim mesecem, in sem ugotovil da se priprava papige začne že od prvega meseca od izvalitve, če hočeš dosečti res vrhunski rezultat in zakaj bi samo tuji gojitelji bili v samem vrhu, če pa tudi v Sloveniji imamo dobre ptiče...
Kar sem ugotovil med pregledom DVD-ja Budgerigar DVD FA1 - The Freakley and Ainley partnership
https://www.youtube.com/watch?v=DhvJi4QNsL4

Prosil bi razno razne izkušnje, saj nekateri gojitelji že dalj časa gojijo papige in imajo razno razne izkušnje iz različnih razstav (društvene, regijske specialne, državne, mednarodne, svetovne,...)

Prosim za čim več odgovorov in debat

genius1
genius1
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 30/05/2010
Starost : 44

http://www.slavcek-beltinci.si

Nazaj na vrh Go down

Gojitelji  Empty Re: Gojitelji

Objavlja  genius1 Ned 12 Dec 2010, 08:18

Če si ogledamo facebook profil DAVORA BEDEKOVIČ, že vidimo vrhunske ptičehttps://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1572074308&v=photos
genius1
genius1
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 30/05/2010
Starost : 44

http://www.slavcek-beltinci.si

Nazaj na vrh Go down

Gojitelji  Empty Re: Gojitelji

Objavlja  Alojzij Pon 13 Dec 2010, 04:47

Popolnoma se strinjam stvojimi ugotovitvami.Samo tako razmšljanje te pripelje na svetovno rastavo,
kjer ni prostora za povprečneže.

Tudi moja želja je, da bi se na forumu razvila debata o tekmovalnih pticah.
Pritegni svoje rojake, saj na tvojem koncu ne manjka dobrih ptičarjev, s predsednikom zbora sodnikov na čelu. nasmeh

Sam sicer skobčevk že kakih 20 let nimam, ravno zaradi izredno zahtevne priprave na rastave.
Ker iz napisanega vidim, da veš kaj vse moraš narediti, da bo uspeh zagotovljen,
si že na pol poti do uspeha.

Želim ti veliko tekmovalnih uspehov!
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Gojitelji  Empty Re: Gojitelji

Objavlja  koss Tor 14 Dec 2010, 08:00

DVD-ja Budgerigar DVD FA1 - The Freakley and Ainley
kje se da dobit ta DVD
koss
koss
Član
Član

Število prispevkov : 132
Datum registracije : 09/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Gojitelji  Empty kozice

Objavlja  kanarček Ned 08 Maj 2011, 02:41

Pozdravljeni

jaz imam par zelenih kozic in je samička znesla 5 jajčk samec hodi večkrat v gnezdo tam ko sedi

in sem danes najdo eno jajco zunaj na tleh zlamano zanima me zakaj to
avatar
kanarček
Član
Član

Število prispevkov : 25
Datum registracije : 05/06/2010
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Gojitelji  Empty Re: Gojitelji

Objavlja  Alojzij Ned 08 Maj 2011, 06:05

Koliko časa že sedi na jajcih? Lahko da sedi že predolgo, na neoplojenih jajcih
in samec poskuša samico pripraviti na novo gnezdenje.
Preveri, če so jajca oplojena, če niso jih odstrani. Lahko je bilo samo to jajce prazno ali poškodovano
in ga je zato samec spravil ven iz gnezda. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Gojitelji  Empty Re: Gojitelji

Objavlja  Gost Tor 08 Nov 2011, 10:30

?


Nazadnje urejal/a Bruno Čebulj Tor 14 Feb 2012, 05:14; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Gojitelji  Empty Gojitelji

Objavlja  Joško Tor 08 Nov 2011, 22:20

Že večkrat sem na člane foruma naslovil prošnjo, naj vzpodbujajo gojitelje, ki so vključeni v društva za varstvo in vzgojo ptic, da se prijavijo na forum. Tu bodo s svojim strokovnim znanjem in izkušnjami lahko kompetentno odgovarjali na vprašanja s področja ornitologije, s poudarkom na ljubiteljsko gojenje ptic. Zavedati se moramo, da je dober svetovalec, na primer o pripravi papige na tekmovanje, lahko samo nekdo, ki svoje pristope preverja s svojo prisotnostjo s pticami na vsakoletnih tekmovanjih, in to na vseh nivojih. Seveda ne gre zanemariti znanja in izkušenj starejših gojiteljev, vendar se to v celoti ne nanaša na specifično aktualno tematiko.

Z zadnjim stavkom sem želel povedati, da je na forumu kar nekaj starejših in izkušenih gojiteljev, za katere skoraj ni vprašanja, na katerega ne bi znali odgovoriti. Ker pa gre v večini primerov (vključno z menoj) za ljudi, ki se ne ukvarjajo več gojenjem konkretne vrste ptic, nam primanjkuje specifičnega aktualnega znanja. Zavedati se moramo, da se zelo pogosto spreminjajo standardi COM-a, ki od gojiteljev zahtevajo nove prijeme, nova znanja in nove sposobnosti, na primer s področja priprave papig na tekmovanja. Tu ni prostora za tiste, ki ne sledijo aktualnim trendom. Če je bil nekdo odličen gojitelj tekmovalnih papig pred dvajsetimi in več leti in svojega znanja ni sproti nadgrajeval, danes ni več konkurenčen. Nekateri to priznamo, drugi pa ne. Rezultati, ki se jih preverja na tekmovanjih, pa seveda povedo svoje...

Je pa nekaj vrst ptic za katere bi lahko rekli, da se v tem segmentu (priprava na tekmovanje) v zadnjih letih ni dosti spremenilo. Ne glede na to pa sem neomajen v trditvi, da se je treba kot gojitelj nenehno usposabljati in učiti v društvih, kjer imajo na razpolago vse potrebne instrumente (strokovno literaturo, izkušnje članov, organiziranost ...). Zato so člani teh društev zaželeni člani foruma.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Gojitelji  Empty Re: Gojitelji

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu