PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ročno hranjenje mladičev

2 posters

Go down

Ročno hranjenje mladičev  Empty Ročno hranjenje mladičev

Objavlja  Darko Kavaš Pet 24 Dec 2010, 02:15

Ker se je že začel čas mladičev in ker v mojih valilnicah že slišim čivkanje mladičev, bi prosil če ima kdo kake izkušnje z ročnim hranjenjem papig ( to ne mislim s tistim od prvega dneva, ampak ko je mladič star že tri tedne) saj imam namen letos vzgojit čim več ročno hranjenih mladičev. In to ne za prodajo ampak, da bodo bolj mirni v razstavnih kletkah, saj sem to zelo veliko prebiral na internetu in sem zasledil da se je potrebno če hočeš uspeti na kaki večji razstavi, začeti ukvarjati s mladičem papige, ne pa papigo pripravljat na razstavo en mesec pred razstavo. Prosim za čim več nasvetov.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ročno hranjenje mladičev  Empty Re: Ročno hranjenje mladičev

Objavlja  nitkar Ned 26 Dec 2010, 07:57

Pri ročnem hranjenju je tako, da moraš začeti ročno hraniti mladička, ko je še slep oziroma še ne vidi...papige običajno odprejo oči 12-15 dni starosti...odvisno od vrste...potem so še 3-4dni slepe nakar pa začnejo postopoma dobivati vid. Torej jih je potrebno vzeti iz gnezda in jih začeti hraniti najkasneje pri starosti 15-19dni. Mladičkom je potrebno zagotoviti tudi ustrezno temperaturo in jih hraniti vsake 4h...pri manjših vrstah še pogosteje...

Priporočam uporabo hrane NutriBird od VERSELE-LAGE...za manjše papige je oznaka A21 za večje pa A19.


Mladičke lahko tudi ročno dohranjuješ v gnezdu...kar pomeni, da jih pustiš v gnezdu in jih dodatno hraniš po brizgalki...takšni mladički so delno udomačeni.
nitkar
nitkar
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 25/08/2010
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Ročno hranjenje mladičev  Empty Re: Ročno hranjenje mladičev

Objavlja  Darko Kavaš Pon 27 Dec 2010, 22:26

V roku enega tedna se mi je pri enem paru nimf izvalilo 6 mladičev. Ker en par nimf ni hotel sedeti na svojih jajcih, sem tista jajca dal pod ta par pri katerem so se mi izvalili ti mladiči, Vendar so štirje mladiči poginili, zakaj ker ju nimfi nista hranili (imeli so prazne golše). Dva svoja mladiča pa hranita normalno. Po evidenci ker sem imel označena jajca, par ni hotel krmit mladičev iz tistih jajc katere sem dal k njima od drugega para. Me zanima ali je že kdo imel podoben primer, da par ni hotel hraniti tujih mladičev svoje pa hrani normalno.

Sedaj sta še v gnezdu dve jajci iz katerih se morata izvaliti vsak čas še dva mladiča, vendar sta tudi ta dva od drugega para. Ker trenutno noben drug par nimf nima mladičev, da bi lahko dal mladiče k njim da bi jih krmili, me zanima ali je možno da bi dal izvaljena mladiča pod standard papige, ker tam imam kar deset parov ki imajo mladiče in normalno krmijo vsi mladiče (tudi od drugih parov) in bosta starša standard papig tudi odkrmila nimfo. Če ne bo možno drugače pa bom začel z ročnim hranjenjem mladičev od samega začetka.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ročno hranjenje mladičev  Empty Re: Ročno hranjenje mladičev

Objavlja  Darko Kavaš Pon 07 Mar 2011, 06:16

Ročna vzgoja in socializacija papagajev

Slovenski film o ročni vzgoji in socializaciji papagajev - avtor zoran ŠARIČ, Maribor

https://www.youtube.com/watch?v=qDZcZOe85bo&feature=mfu_in_order&list=UL

Zoran Šarič
Končno sem se odločil, da javno objavim moj avtorski film, ki sem ga naredil maja leta 2004, prikazuje pa vzrejo papagajev, ročno hranjenje in socializacijo, saj sem se z vzrejo papig kar nekaj let intenzivno ukvarjal. Film je sicer objavljen v nekoliko slabši resoluciji in cca. 15 minut skrajšan, zaradi zahtev, ki jih ima Facebook. Upam, da bo za ljubitelje živali ta film mala poživitev, saj v njem lahko vidite eno posebno in odgovorno poslanstvo rejcev. Za ljubitelje papagajev in vse tiste, ki se še niso srečali z ročnim hranjenjem papagajev pa upam, da bo še posebej zanimiv. Obilo užitkov in veselja ob gledanju vam želim.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ročno hranjenje mladičev  Empty Re: Ročno hranjenje mladičev

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu