PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bojevita samička

5 posters

Go down

bojevita samička Empty bojevita samička

Objavlja  sonja Sre 05 Jan 2011, 04:24

med prebiranjem foruma sem zasledila, da so samčki lahko agresivni do samičk. Kaj pa, če je agresivna samička? Ko je odsedela na jajčkih, je zdaj izredno agresivna do rumenega samčka. Sem jo prestavila k rdečemu, pa ga prav tako tepe. se bo umirila?Rdeči je drugače sam, saj sem eno samičko dala naprej. So tudi bolj na hladnem, da ne bi bilo prehitro jajc. Samčka jo oba pustita pri miru, oziroma se ji umikata.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

bojevita samička Empty Re: bojevita samička

Objavlja  Maja Sre 05 Jan 2011, 12:13

Seveda, tudi samičke so lahko agresivne. Mislim, da se bo sčasoma umirila. Pusti jo z enim od samčkov, loči ju samo, če bo res prišlo do hudih pretepov, poškodb ali pa če mu samička ne bi pustila jesti, piti. Se mi pa zdi, da malo po nepotrebnem povzročate težave. Če ne želite imeti mladičkov in če je samička trenutno precej zmedena, bi bilo bolje, da jih imate vse ločene, vsakega v svoji kletki. Ne vem zakaj ste dali samičko od tistega drugega samčka stran oz. zakaj ste si jo sploh omislili. Ne želim izpasti nesramno, vendar z živalmi se ne smete tako poigravati. Tole svojo samičko pa ste tudi zmedli, ko ste ji najprej pustili jajčka, nato vzeli, nato premestili k drugemu samčku. Prav tako ni pametno, da jih premeščate iz toplejšega prostora v hladnejšega. Kot pravim, če ne želite imeti mladičkov, je najbolj pametno, da imate vse ločene ali pa si pustite samo oba samčka, ki vam bosta pela, samičko pa podarite komu, ki si jo želi. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

bojevita samička Empty Re: bojevita samička

Objavlja  nika Sre 05 Jan 2011, 23:05

Glede mladičkov obstaja še ena možnost - jajčka zamenjate z umetnimi. Ko sem v trgovinah spraševala po njih jih sicer niso imeli, so pa priznali, da se ljudje kar dosti zanimajo zanje. Lahko jih naročijo. Jaz sem problem rešila tako, da sem naredila jajčka iz neke lahke papirne mase. Samička ni nič posumila in jih je sprejela, prav tako zebrici svoje.

Pri moji kanarčici je edini problem, da ne ve, kdaj naj neha valiti in bi sedela na jajcih do onemoglosti. Zato sem ji po 14 dneh vsak dan vzela po eno jajce, nazadnje pa umaknila še gnezdo. Sploh je moja čisto nora in bi gnezdila celo leto, pa ji sedaj zaradi vseh problemov z zdravjem ne pustim.

Mislim, da imajo veterinarji drugačen pogled na to, ali naj bodo ptiči skupaj ali ločeno, kot pa gojitelji. Meni so svetovali, naj bosta skupaj in naj problem mladičev rešujem na ta način. Ali pa da samičko pustim valiti, potem pa jajčka nekaj dni pred izvalitvijo umaknem. Ampak to se mi zdi skoraj tako kot da bi mladičke umorila. Imam sicer kanarčka pevca, ki naj ne bi dosti pel, če ima v bližini samičko, ampak meni je čisto vseeno, koliko poje, glavno da se onadva lepo razumeta. Jasno, da se kdaj tudi skregata, včasih je tečen samček, drugič samička, ampak nikoli ne prihaja do agresivnosti.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

bojevita samička Empty Re: bojevita samička

Objavlja  sonja Čet 06 Jan 2011, 04:05

Trenutno imam stisko s kletkami, zato je ne morem dati posebaj, razen v okroglo kletko. Sami ste rekli, da pozimi ni primeren čas za valjenje. Prestavila sem jih iz dnevne(28 st. C) na hodnik(brez prepiha, več miru,22 st.C).Mlade bi imela, ko je zanje pač čas v letu pravi, obeh samčkov pa tudi ne morem imeti v eni kletki. Tam, kjer so bili čez leto, je pa res premraz,zato jih ne morem prestaviti tja. Jajca sem pa umaknila po 3 tednih, ko je bilo jasno, da so prazna. Tako mislim, da so mi svetovali tukaj. Vem tudi, da večkrat naredim kakšno napako,ker jih nimam še toliko časa. zato tudi toliko sprašujem. Spomladi gredo pa itak v preletalnico(2x3x2). Že narejena, samo še toploto počakamo.K drugemu sem jo prestavila, ker je prvega tepla in mu ni pustila jest, ker pa že tako preveč sprašujem, sem jo prestavila brez predhodnjega spraševanja. Sta se pa že po parih urah začela klicati, tako da sta zdaj nazaj, pa še kregata se ne več.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

bojevita samička Empty Re: bojevita samička

Objavlja  sonja Čet 06 Jan 2011, 04:29

Moja samčka čudovito pojeta, imela sem tudi dve samički, da bi bili po parih. Eno sem oddala, ker je moja prijateljica imela smolo in sta ji njeni dve poginili par dni po tem ko jih je dobila, verjetno zaradi stresa.Moja je zdaj nehala z jajčki, zato ji ne bom podtikala umetnih. Se je pa umirila ko je bila stran od samčka(1.) in ga je vidno pogrešala.Sem pa verjetno tudi jaz prehitro zapaničarila, ker sem se bala za njihovo varnost. se opravičujem za trapasta vprašanja in hvala za hitre odgovore.Ja pa gnezdo sem tudi umaknila.
sonja
sonja
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 28/10/2010
Starost : 42

Nazaj na vrh Go down

bojevita samička Empty Re: bojevita samička

Objavlja  Maja Čet 06 Jan 2011, 06:14

Ne me narobe razumeti, nobeno vprašanje ni neumno, pravzaprav so dobrodošla. Hotela sem vam samo razložiti, da se ni pametno tako "poigravati" z živalmi in jim drastično spreminjati okolje. Ptice so sploh bolj občutljive in rabijo dalj časa, da se prilagodijo na novo okolje, novo temperaturo, novo kletko, zato je treba biti pazljiv, ker lahko hitro pride do bolezni. Sem vesela, da se je sedaj pomirila in da nimate več težav. zelo vesel Za naslednjo zimo pa se res dobro pripravite, izberite prostor kjer bodo prezimili (brez naknadnega premikanja) in ustrezne kletke. Že to je velik šok, da gredo iz preletalnice v "majhne" kletke. Upam, da razumete, da želim le dobro vam in vašim pticam. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

bojevita samička Empty Re: bojevita samička

Objavlja  IgorR. Pon 10 Jan 2011, 02:37

Isti problem imam jaz z mojo samičko, vendar sem čisto enostavno ju ločil...in sedaj je mir v hiši.
Je pa res da sem ju na novo nabavil in kej ni bilo sekundarne kletke še na razpolago, sta bila v skupni...
Drugače pa iščem zrelega rdečega samčka. Imam 2 mlada, katera ne data sploh glasu od sebe, pa mi ni jasno zakaj...upam da se bosta opogumila pa kako zapela v kratkem nasmeh
Če pa ima kdo nasvet v čem je poanta...welcome!

lp

Igor
IgorR.
IgorR.
Član
Član

Število prispevkov : 55
Datum registracije : 30/12/2010
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

bojevita samička Empty Re: bojevita samička

Objavlja  Matic Pon 10 Jan 2011, 04:47

Ko boš kupil še enega samčka se bosta mala dva opogumila in začela peti, no vsaj tako je bilo pri meni.
Matic
Matic
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 04/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

bojevita samička Empty Re: bojevita samička

Objavlja  IgorR. Pon 10 Jan 2011, 06:00

to se mi je sicer zdelo...ker nekaj podobnega se mi je ze zgodilo...vendar šment je to, da trenutno so samo mladici na razpolago, tezko najdem kakega odraslega samca...sploh pa rdecega šokiran
IgorR.
IgorR.
Član
Član

Število prispevkov : 55
Datum registracije : 30/12/2010
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

bojevita samička Empty Re: bojevita samička

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu