PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mali Aleksandri Veliko veselje

5 posters

Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  PianoManiac Pon 24 Jan 2011, 11:16

preprosta tema kjer se pogovarjamo in si delimo izkušnje ...
PianoManiac
PianoManiac
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 24/01/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  kokoš Tor 25 Jan 2011, 04:34

Pozdravljen! Vidim da je tvoj Ero eno leto starejši od našega Pončota, pa me zanima, če se ti kaj pusti čohat ali božat in če se pusti, kako ste to dosegli? Naš namreč ne pusti nikakršnega dotikanja Evil or Very Mad . Zna pa izgovoriti že kar nekaj besed kul ... pa zamijavkati cat
kokoš
kokoš
Član
Član

Število prispevkov : 47
Datum registracije : 29/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty mali Aleksander ter Nimfa

Objavlja  alesnatalija Sre 09 Feb 2011, 23:30

Pozdravljeni, doma imam nekje 3 leta starega malega Aleksandra pa me zanima ali se Aleksandri razumejo s nimfami vprašaj namreč en rejec mi je odsvetoval da bi mu kupila samičko saj se mi potem ne bi pustil več božati, vso pozornost bi namenil njej..Ampak meni se pa smili čeprav je večino časa spuščen in ob meni se mi zdi tak osamljen pa sedaj kolebam ali mu naj kupim samičko Aleksandra ali Nimfo za družbo? Zelo bi bila vesela kakega nasveta.. ☀

Lp vsem prenatim prijateljem
alesnatalija
alesnatalija
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 28/09/2010
Starost : 37

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  Alojzij Čet 10 Feb 2011, 05:03

Morda ti odgovor ne bo čisto všeč. Tudi jaz ti odsvetujem, nakup še ene ptice. Če pa boš
pri tem vstajala, potem mora biti to ptica iste vrste , nasprotnega spola.

S tem , ko smo postali skrbniki katerokoli živali , smo ji seveda s tem odvzeli nekatere naravne
potrebe., ki jih v "ujetništvu" ne more zadovoljiti.
Pomembno je, da ima ptiček vse ostale privilegije , ki mu jih nudiš.
Nobenega vzroka ne vidim, da bi bil aleksander osamljen, če se z njim redno ukvarjaš in ga neguješ. zelo vesel

Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  kokoš Pon 18 Apr 2011, 20:56

Mene še vedno zanima, kako se pripravi malega aleksandra do tega, da se pusti božati ali sploh kakorkoli dotakniti. Če kdo ve, mi lahko prosim pove?!? :study:
kokoš
kokoš
Član
Član

Število prispevkov : 47
Datum registracije : 29/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  alesnatalija Tor 19 Apr 2011, 01:22

kokoš je napisal/a:Mene še vedno zanima, kako se pripravi malega aleksandra do tega, da se pusti božati ali sploh kakorkoli dotakniti. Če kdo ve, mi lahko prosim pove?!? :study:

Zdravo,
kako bi ti pripravila svojega aleksandra ti težko rečem lahko pa ti povem kako se je naš privadil čohanja cartanja itd. naš samček je zelo navezan name skoz je na moji rami, se pogovarja z mano v svojem jeziku, me ¨brani¨ pred mojim fantom čeprav živimo skupaj se na njega ni nekako navezal, ok ko sta sama se že gre malo počaohat k njemu drugega pa nič. in ker je navezan name mi povsod sledi sem se mu enkrat skrila pod tanko svetlo pregrinjalo,pa mi je takoj sledil prišel k meni in sem ga poskusila pobožati sploh ni imel nič proti, malo je pustil nato spet odšel itd, tako sva se nekajkrat tako božala in od takrat sploh ni problem ga lahko kar tako primem, božam, mi da lubčka itd., takšna je pač naša zgodba upam da se ti bo tvoj tudi sčasoma pustil božati. nasmeh
alesnatalija
alesnatalija
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 28/09/2010
Starost : 37

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  Alojzij Tor 19 Apr 2011, 05:25

Pri naših hišnih ljubljencih velikokrat velja pregovor:
"Po toči zvoniti je prepozno" in
"Starega vola se ne splača učiti voziti".
To ne velja samo za ptice, ampak tudi za pse muce in ostale ljubljenčke.
V tvojem primeru si pri aleksandru ali zamudila priložnost ali dobila že odraslega.
Že velikokrat sem pisal, da naj si tisti, ki kupuje ptico za ljubljenčka, nabavi ročno hranjeno ptico in to takoj ,
ko rejec zagotovi , da je samostojna.
Kakor hitro je ptica nekaj časa živela z vrstniki se ne more nikoli več popolnoma udomačiti.
Seveda v nasprotnem primeru bi ptica imela težave, če bi udomačeno želeli vključiti v jato.
Najbolje bo, če si nabaviš mlado ptico, ki je že navajena človeške roke. Taka ptica, katerekoli vrste,
si želi človeške bližine in se obnaša kakor muca ali pes, ki velikokrat sam poišče našo bližino. zelo vesel
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  kokoš Tor 19 Apr 2011, 09:26

Ta rejec, kjer sem ga vzela mi je rekel, naj ga čimveč prijemamo, pa se je že od vsega začetka (mislim da je bil star 2 meseca) temu upiral in kljuval. Zato smo ta način opustili in poskušali samo s počasnim približevanjem roke. Ko se mu zdi, da pride roka preblizu ali pa se ga celo malo dotakne, ga že fašem zavijanje z očmi Dovoli pa, da se ga dotikam z nosom smejanje Pa rad tišči glavo v moja usta oz, preizkuša trdnost mojih zob rabbit

Zdaj je star eno leto. Je že prestar za spremembe? Mogoče ni v redu, ker je spuščen samo od pol ure do ene ure vsak dan?
kokoš
kokoš
Član
Član

Število prispevkov : 47
Datum registracije : 29/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  Biggy Tor 19 Apr 2011, 20:08

kot vsak papagajcek, ji ni pravilno vzgojen, se boji rok ( dlani), drugih delov telesa manj...
poskusi s hrano in na ta nacin priblizuj tudi prste...
pa veliko potrpezljivosti, pri pticah gre to pocasi, tako da ne bo od danes na jutri proces...
Biggy
Biggy
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 04/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  kokoš Sre 20 Apr 2011, 02:53

Hvala Biggy, bomo poskusili nasmeh
kokoš
kokoš
Član
Član

Število prispevkov : 47
Datum registracije : 29/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  PianoManiac Tor 03 Maj 2011, 00:51

kokoš je napisal/a:Pozdravljen! Vidim da je tvoj Ero eno leto starejši od našega Pončota, pa me zanima, če se ti kaj pusti čohat ali božat in če se pusti, kako ste to dosegli? Naš namreč ne pusti nikakršnega dotikanja Evil or Very Mad . Zna pa izgovoriti že kar nekaj besed kul ... pa zamijavkati cat
Živjo
ne Ero se ne pusti čohat, mi pa skos sledi kamorkoli grem nasmeh nemorm pou metra stran... star je pa 2 leti nasmeh drugač je pa cukrčk da večjiga ni pa skos blebeta nasmeh
ps. : Pončo je tut ful cuuute smejanje2
PianoManiac
PianoManiac
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 24/01/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  kokoš Tor 03 Maj 2011, 23:27

Ja, ja, firbec na kvadrat. Čist povsod mora bit zraven smejanje . Zadnjič mi je sunil vrečico z wasabijem iz hladilnika. Kaj sem laufala za njim s hruško, da ga je spustil in vzel hruško lol!
kokoš
kokoš
Član
Član

Število prispevkov : 47
Datum registracije : 29/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  PianoManiac Sre 04 Maj 2011, 03:18

kokoš je napisal/a:Ja, ja, firbec na kvadrat. Čist povsod mora bit zraven smejanje . Zadnjič mi je sunil vrečico z wasabijem iz hladilnika. Kaj sem laufala za njim s hruško, da ga je spustil in vzel hruško lol!

hahah nasmeh ja moj zna bit tut baraba Twisted Evil zelo vesel mi krade tipke iz tipkovnce sam da je neda nazaj tut če mu bi dala nevemkaj zelo vesel pol ga lovim po bajti da jo nekam vrže nasmeh
kaj pa kej reče tvoj pončo ?
PianoManiac
PianoManiac
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 24/01/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  kokoš Čet 05 Maj 2011, 01:46

Govori tako, kot sliši nas, se pravi v narečju hi hi: pončo, živjo, kva je, ke j muc (kje je muc, pol še zamijavka),muc muc, posprav, sitnoba, aljaž prid sem, opica, pejd pobrat, ne smeš, pust, te bo muc pojedu, pončo spat, pujs. pirat . Včasih pa besede kar malo po svoje meša- pol ene besede pol druge smejanje Pol pa še razni naučeni žvižgi, kot npr. če zažvižgaš za lepo punco ali pa nekoga z žvižgom pokličeš, pacmana oponaša, ko kje vidi svoj odsev, ali pa trikrat naglas zažvižga kot recimo sodniška piščalka, pol se pa zadere NE SMEŠ! šokiran Pa še kaj bi se našlo.

Kaj pa tvoj?
kokoš
kokoš
Član
Član

Število prispevkov : 47
Datum registracije : 29/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  PianoManiac Pet 06 Maj 2011, 00:26

kokoš je napisal/a:Govori tako, kot sliši nas, se pravi v narečju hi hi: pončo, živjo, kva je, ke j muc (kje je muc, pol še zamijavka),muc muc, posprav, sitnoba, aljaž prid sem, opica, pejd pobrat, ne smeš, pust, te bo muc pojedu, pončo spat, pujs. pirat . Včasih pa besede kar malo po svoje meša- pol ene besede pol druge smejanje Pol pa še razni naučeni žvižgi, kot npr. če zažvižgaš za lepo punco ali pa nekoga z žvižgom pokličeš, pacmana oponaša, ko kje vidi svoj odsev, ali pa trikrat naglas zažvižga kot recimo sodniška piščalka, pol se pa zadere NE SMEŠ! šokiran Pa še kaj bi se našlo.

Kaj pa tvoj?
ooo kok sweet OO) am moj pa laja pa mjauka pa pikaboo reče pol pa reče ero na use možne načine pa ero pejt pa živjo ero pa ero na pol se pa smeji pa žvižga use možne načine tut the adams family pesmco zna nasmeh pa svoje besede izumla nasmeh pa šepeta nasmeh pa se še uči
so zgovorni naši cukrčki smejanje2
PianoManiac
PianoManiac
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 24/01/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Mali Aleksandri Veliko veselje Empty Re: Mali Aleksandri Veliko veselje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu